Go4speed 03.12.2016 - 16:36 Šlēgelmilhs 1. pasaules finālbraucienā no pēdējās pozīcijas finišā izcīna 4. vietu

Piektdien, 2. decembrī, Valensijā tika aizvadīts sezonas noslēdzošais Lamborghini Blancpain Super Trofeo (LBST) Eiropas ieskaites posms, kur Latvijas ātrākais autosportists Haralds Šlēgelmilhs abos braucienos izcīnīja trešo vietu.

Sestdien, 3. decembrī, tajā pašā trasē notika 1. pasaules finālbrauciens, kas pulcēja vairāk nekā 100 Lamborghini pilotus no Eiropas, ASV un Āzijas ieskaitēm. Kā pirms došanās uz Spāniju teica Haralds, tad viņa mērķis ir izcīnīt TOP3 pozīcijas pasaules fināla braucienos.

Sestdien noskaidrojās, ka abos kvalifikācijas braucienos Šlēgelmilhs uzrādīja otro ātrāko laiku, kas tādējādi mūsu sportistam deva lielisku iespēju pacīnīties par visaugstāko rezultātu.

Pēc sacensību brauciena starta H.Šlēgelmilhs cīnījās par pirmo vietu, taču pēc pāris līkumiem mūsu sportists sagriezās un atkrita uz pēdējo - 23. vietu - līderim tobrīd zaudējot 20 sekundes.

Pēc četriem apļiem Šlēgelmilhs atradās jau 20. vietā, zaudējot tās pašas 20 sekundes. Šlēgelmilhs turpināja apdzīšanu pēc apdzīšanas, pēc pus veiktās distances, iebraucot boksos, Šlēgelmilhs ieņēma jau 6. vietu. Trasē viņš atgriezās 8. pozīcijā un atlikušajā distancē, uzrādot lielisku braukšanas tempu, turpināja apdzīt konkurentus.

7 minūtes pirms beigām Šlēgelmilhs bija jau pakāpies uz 4. pozīciju, zaudējot 28 sekundes līderim Vito Postiljone. Sacensību turpinājumā mūsu braucējs turpināja samazināt atstarpi līdz līderu trijniekam Postiljone, Linds un Antinuci.

Finišā Šlēgelmilhs uzvarētājam zaudēja 22,9 sekundes un finišēja 4. vietā. Pirmo vietu izcīnīja Vito Postiljone, otrais bija Denis Linds, zaudējot 2,3 sekundes.

Otrais pasaules fināla brauciens notiks 4. decembrī pl. 15:00.