Nitišs kartingu sacīkstēs ar pasaules ātrākajiem sportistiem cīnās par uzvaru

Go4speed 06.12.2014 - 16:08 Nitišs kartingu sacīkstēs ar pasaules ātrākajiem sportistiem cīnās par uzvaru

Piektdien Dohā notika Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) balvu pasniegšanas ceremonija, kurā pie balvām tika šī gada pasaules ātrākie autosportisti. Pirms tam norisinājās kartinga sacensības, kurās startēja arī mūsu 18 gadus vecais Reinis Nitišs.

Kopā uz starta izgāja ap 30 sportistiem. Kvalifikācijas rezultāti braucējus sadalīja trīs grupās, kur Nitišs iekļuva starp 12 ātrākajiem. Otrajā grupā, pārspējot šī gada Āzijas-Klusā okeāna zonas rallija čempionu Janu Kopecki, uzvarēja pasaules rallijkrosa čempions Peters Solbergs, kurš nespēja kvalificēties starp labākajiem 12.

Nitišs pirms starta

Pēc tam trasē devās ātrākie 12 kartingisti. Sākotnēji Nitišs pārņēma vadību, taču turpinājumā, sīvi cīnoties ar F1 braucēju Danielu Rikjardo (šogad F1 čempionātā ieņēma trešo vietu), Nitišs kādā no līkumiem izbrauca nedaudz par platu, tādējādi palaižot garām gan Rikjardo, gan "pole position" ieguvēju Estebanu Okonu (šī gada Eiropas F3 čempions), kurš arī beigās uzvarēja. Otrais finišēja Rikjardo, bet Nitišs atkrita uz ceturto vietu, beigās piekāpjoties 2014. gada WTCC čempionam Hosē Marijam Lopesam. Piektais finišēja F3 braucējs Fēlikss Rozenkvists, bet sestais palika pieredzes bagātais Toms Kristensens (izcīnījis deviņas uzvaras Lemānas 24 stundu sacīkstēs, kas šobrīd ir rekords).

''Izbaudīju šīs sacensības, tāpēc paldies organizatoriem par lielisko vakaru,'' tā Daniels Rikjardo.