Bijušais F1 pilots par uzvaru 'Indy 500' tiek pie iespaidīgas naudas balvas

Go4speed 31.05.2017 - 11:59 Bijušais F1 pilots par uzvaru 'Indy 500' tiek pie iespaidīgas naudas balvas

ASV aizvadītas ikgadējās autosacīkstes "Indy 500", kurās arī šoreiz neiztika bez avārijām, no kurām viena bija īpaši iespaidīga. Atgādināsim, ka sacensību laikā sienā ietriecās Džejs Hovards, kura auto palika nevadāms. Tajā brīdī lielā ātrumā pa trasi traucās kvalifikācijas uzvarētājs Skots Diksons, kurš nespēja izvairīties no Hovarda auto un ieskrēja tajā. Auto pēc sadursmes uzlidoja gaisā un pēc tam ielidoja drošības sienā. Brīnumainā kārtā Diksons pats spēja izkāpt no auto, kas tika iznīcināts. Par laimi, sportists smagas traumas neguva.

Pirmo reizi karjerā "Indy 500" startēja divkārtējais F1 čempions Fernando Alonso, kurš, startējis no piektās vietas, vienu brīdi bija sacensību līderis, taču vēlāk viņš dzinēja defekta dēļ bija spiests izstāties. Uzvaru beigās izcīnīja bijušais Formula 1 pilots, 40 gadus vecais Takuma Sato. Otro vietu izcīnīja Elio Kastronevess, bet trešais palika Eds Džonss.

Kā ziņo indianapolismotorspeedway.com, tad no kopējā balvu fonda (13 178 359 miljoniem ASV dolāru, kuru sadalīja 33 braucēji) Sato par uzvaru kopā nopelnīja gandrīz divarpus miljonus (2 458 129) ASV dolāru. Otrās vietas ieguvējs nopelnīja 770 629 tūkstošus ASV dolāru, bet trešās vietas ieguvējs tika pie 535 629 ASV dolāru lielas prēmijas.

Fernando Alonso. Foto: @TheBestF1es

Neskatoties uz smago avāriju, Diksons par uzvaru kvalifikācijā un finišā izcīnīto 32.vietu nopelnīja 446 629 ASV dolāru. Tikmēr debitants Alonso tika pie 305 805 ASV dolāru lielas prēmijas.