Vācijas rallijā Svilim otrā vieta, desmitniekā arī pārējie latvieši (VIDEO)

Go4speed 14.10.2012 - 09:46 Vācijas rallijā Svilim otrā vieta, desmitniekā arī pārējie latvieši (VIDEO)
Mārtiņš Svilis/Aivis Aizsilnieks. Foto: rallye-magazin.de

Kamēr Igaunijā norosinājās Sāremā rallijs, tikmēr trīs latviešu rallija ekipāžas devās uz Vāciju, lai piedalītos sezonas pēdējā Vācijas rallija čempionāta posmā - Lausitz rallijā. Kopā Vācijas čempionātā ir astoņi posmi, no kuriem septiņi tiek aizvadīti pa asfaltu, taču šis pēdējais posms notika pa grants ceļiem.

Kopā rallijam pieteicās 116 ekipāžas. Visaugstākais starta numurs no mūsu braucējiem bija Mārtiņa Sviļa ekipāžai - 18. Pirmajā dienā sportistiem bija jāveic četri posmi, no kuriem pēdējie divi notika diennakts tumšajā laikā.

Pēc diviem posmiem līderis bija vairākkārtējais Vācijas rallija čempions Matiass Kāle, kuram nepilnas četras sekundes zaudēja Svilis, taču pēc diviem nakts posmiem situācija mainījās, jo vadību pārņēma Svilis, Tiesa, Kāle tobrīd atpalika tikai par 0,9 sekundēm. 11.vietā pēc pirmās dienas bija Bremze/Freibergs, bet 17.vietā atradās Grīva/Kaņeps-Kalniņš.

Otrajā dienā pirmajos trīs posmos ātrākais bija Svilis, kurš kopvērtējumā pārsvaru palielināja līdz 7,5 sekundēm. Taču devītajā posmā ļoti ātrs bija Kāle, kurš Svili apsteidza par 15,1 sekundi, tādējādi pārņemot rallija vadību. Pēdējos divos posmos Kāle un Svilis apmainījās ar ātrākiem laikiem, taču tas netraucēja Kālem izcīnīt uzvaru. Zaudējot tikai 12 sekundes, otrais palika Svilis/Aizsilnieks, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Rubens Zeltners.

Devītajā vietā ierindojās Grīva/Kaņeps-Kalniņš (otrie klasē), bet desmitajā vietā palika Bremze/Freibergs (pirmie klasē). Kā pa dienu portālam Go4speed pastāstīja Freibergs, tad pēc pirmā apļa, kas bija bagāts ar asiem līkumiem, viņu automašīnai pazuda bremzes, tādējādi nācies zaudēt daudz laika.

Plašāku ieskatu par to, kā mūsu sportistiem gāja Vācijā, piedāvāsim tuvākajās dienās.