profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Baltijas autošosejas čempionātā nākamsezon būs jauna ieskaites klase – 'BMW 325'

Go4speed 28.10.2019 - 14:24 Baltijas autošosejas čempionātā nākamsezon būs jauna ieskaites klase – 'BMW 325'
Publicitātes foto

2020. gada Baltijas autošosejas čempionāta ietvaros būs jauna budžeta klase, kurā startēs BMW E90 automašīnas ar 2,5 litru dzinējiem. Jau šobrīd gan Latvijā, gan Lietuvā ir vairākas automašīnas pārbūves procesā, kas ļauj cerēt, ka jaunās sezonas pirmajā posmā uz starta jau būs vairāk nekā 10 automašīnas.

“Latvijas un Baltijas autošosejā monoklases ir reta parādība. Šī ir lieliska iespēja par autosportam minimāliem līdzekļiem piedalīties autošosejas sacensībās ar stingru tehnisko kontroli – pieredze darbā ar TCR klases automašīnām ļaus mums uzraudzīt arī BMW 325 klasi, ar datu logera sistēmas palīdzību pilnībā izslēdzot iespējas manipulēt ar tehniskajiem risinājumiem. Automašīnām būs vienādi amortizatori, bremžu diski, gaisa filtri un riepu modelis, identiski noplombēti vadības bloki – uzvarēs labākais pilots nevis automašīna, kas gan būs ļoti ātras – prognozējam, ka Biķernieku trases apli varēs veikt minūtē un 30 sekundēs,” par BMW 325 klasi stāsta BaTCC sacensību organizators Andis Meilands.

BMW 325 klasē satiksies visu trīs Baltijas valstu piloti, cīnoties par Baltijas čempiona titulu. Gaidāmajā sezonā plānotas četras sacensības – divas Latvijā un pa vienai Pērnavā un Kauņā. Sacensības kopā ar BaTCC čempionātu tiks translētas arī TV tiešraidē.

Klases tehniskie noteikumi lielā mērā ir balstīti uz Vācijā populārā autošosejas seriāla VLN klases V4 noteikumiem, tomēr tie pielāgoti Baltijas situācijai, dažos punktos izvēloties budžeta risinājumus. Sasaiste nozīmē, ka ar šīm automašīnām varēs startēt atbilstošā klasē dažādās sacensības Eiropā, kā arī krietni tiek atvieglota automašīnas pārdošana, jo sacīkšu automašīna ir pilnvērtīgi atbilstoša V4 klases tehniskajiem noteikumiem.

Pilns pārbūves process, sākot ar automašīnas iegādi līdz gatavībai sacensībām, izmaksā no 7000-8000 EUR. Lietoto auto tirgū E90 automašīnu cena ir no 1500 EUR. Atļauta arī automašīnas ar stūri labajā pusē pārbūve.

Jau zināms, ka 2020. gada pirmajā posmā Biķerniekos šajā klasē startēs Latvijas drifta zvaigzne Kristaps Blušs. Organizatori cer arī uz igauņu un somu pievienošanos.

Vairāk informācijas e-pastā info@batcc.eu vai pa tālruni 28644446.

Tehniskie noteikumi ir atrodami šeit:

Informāciju sagatavoja:
Baltic Touring Car Championship

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png