profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Flash Racing tehniskas problēmas un vicečempionu tituls Baltijas izturības čempionātā

Go4speed 22.09.2019 - 17:29 Flash Racing tehniskas problēmas un vicečempionu tituls Baltijas izturības čempionātā
Foto: Egidijus Babelis

21. septembrī Pērnavas autotrasē “auto24ring” norisinājās Baltijas izturības čempionāta noslēguma posms, kurā latviešu komanda “Flash Racing” (Artūrs Batraks, Vilnis Batraks, Miks Mātens) finišēja piektajā vietā, sezonas kopvērtējumā izcīnot vicečempionu titulu. Otra latviešu komanda “Bruno Racing team” (Garijs Rožkalns, Andris Kronītis) sezonas kopvērtējumā izcīnīja trešo vietu A3000 klasē.

Mainīgos laika apstākļos – lietum mijoties ar sauli - tika aizvadīts sezonas noslēdzošais poms Baltijas izturības čempionātā, kur uz starta stājās rekordliels dalībnieku skaits – 26 komandas.

Diemžēl sacensību sākums “Flash Racing Latvia” komandai bija neveiksmīgs. Automašīnai radās elektronikas problēmas un komanda jau pirmās stundas laikā zaudēja 13 apļus sacensību līderiem un galvenajiem konkurentiem “Circle K milesPLUS Racing Team” no Lietuvas.

Problēma tika atrisināta un atlikušajā sacensību laikā komandai izdevās pakāpties no 25. vietas līdz 5. vietai. Tas ļāva izcīnīt otro vietu gan sezonas kopvērtējumā, gan Baltic GT PRO klasē.

“Protams, tas bija liels pārdzīvojums, kad mums nesanāca pats starts tā kā bijām plānojuši. Mēs pazaudējām daudz apļus, tomēr gala rezultātā mums izdevās daudz atgūt. Ja mums būtu bijis vairāk laika, tad, iespējams, mēs būtu atguvuši vēl vairāk. Mēs izmantojām labāko iespējamo stratēģiju,” pēc sacīkstēm pastastīja Vilnis Batraks.

Tikmēr ar latviešu sportista Konstantīna Calko dalību komandas sastāvā trešo vietu sacensību kopvērtējumā un uzvaru TCR klasē nolēguma posmā izcīnīt izdevās "DHL Racing" komandai no Lietuvas. Konstantīnam Calko bija svarīga loma komandas izvēlētajā stratēģijā, kas ļāva izcīnīt arī čempionu titulu. Piektajā stundā, kad pie "Cupra TCR DSG" automašīnas stūres atradās Calko, sāka līt lietus, un komanda nolēma nemainīt lietus riepas. Tas ļāva apsteigt galvenos konkurentus "Dream 2 Drive PRO" komandu.

“Tas bija mazliet neticami, jo mēs varējām būt gan sestajā, gan trešajā vietā. Bet beigu beigās mēs bijām trešie! Pēc punktu skaita mēs zinām, ka esam pirmie TCR klasē. Piektās stundas laikā brauca Calko, sāka līt un viņš palika trasē ar sausā laika riepām. Ir lieliski, ka viņš tik labi vada automašīnu. Viņš divas reizes tika galā ar lietu. Otro reizi viņš brauca pat ātrāk nekā citi braucēji ar slapjā laika riepām,” pēc finiša pastāstīja "DHL Racing" komandas pilots un vadītājs Ramūns Čapkausks.

“Bruno Racing Team” šajā posmā apsteidza galvenos konkurentus “Helios Sport” komandu no Lietuvas un finišēja otrajā vietā. Tomēr ar to bija par maz, lai apsteigtu viņus arī kopvērtējumā un latviešu komanda izcīnīja trešo vietu.

BEC6H video apskats:
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png