profile
register
facebook
youtube
twitter instagram
baneris-aix-2-5445-4514-2008.gif

RX Challenge sacīkstēs uzvarētāju fiksē ar 0,01 sekundes starpību

Go4speed 25.09.2018 - 22:58 RX Challenge sacīkstēs uzvarētāju fiksē ar 0,01 sekundes starpību
Foto: Oskars Freijs

Svētdien, 23. septembrī, Biķernieku rallijkrosa trasē norisinājās „RX Challenge Rudens” sacensības, kas vienlaikus bija arī Latvijas autosprinta kausa sestais un noslēdzošais sezonas posms. Dienas ātrāko rezultātu uzrādīja Mārcis Stūriška ar Subaru Impreza, izcīnot uzvaru 4WD OPEN ieskaitē.

Rudenīgajā, bet sausajā svētdienas dienā uz starta stājās 154 dalībnieki 11 ieskaites klasēs, savukārt vēl 25 braucēji aizvadīja bez ieskaites braucienus. Tā kā lietus Biķernieku kompleksajai sporta bāzei gāja secen, tad visas dienas garumā trasē valdīja vienlīdzīgi apstākļi.

Kā pirmie uz starta stājās pilnpiedziņas klašu pārstāvji, kuri pārsvarā startēja ar Subaru Impreza spēkratiem. 4WD 3000 ieskaitē cīņas bija dramatiskas, jo uzvarētājs Mārtiņš Ločmelis savu tuvāko sāncensi Jāni Straupi pārspēja par mazāko „RX Challenge” līdz šim fiksēto starpību – 0,01 sekundi. Trešā vieta šoreiz ar Audi 80 braucošajam Nikam Kanderam.


Foto: Oskars Freijs

Blīvi rezultāti bija novērojami arī 4WD OPEN klasē, jo pirmais trijnieks – Mārcis Stūriška, Artis Vicinskis un Sandis Eislers – iebrauca vienas sekundes robežās. Stūriškam rudens posms izvērtās īpaši veiksmīgs, izcīnot uzvaru arī 4WD SAILUN ieskaitē. Aiz sevis viņš spēja atstāt Rolandu Kauci un Arti Vicinski.

Pēc pilnpiedziņām trasē devās vienas ass piedziņas spēkrati. RX1600 klasē pārliecinošu uzvaru svinēja Gatis Ābelītis ar Citroen Saxo, pārspējot Edgaru Dzeni (Ford Puma) un Kasparu Tideru (Honda Civic). RX2000 cīņas bija sīvākas, jo uzvarētājs Andis Gluškovs tuvāko konkurentu Arti Freibergu apsteidza vien pa 1,03 sekundēm. Jāatzīmē, ka abi startēja ar VW Golf automašīnām, kamēr trešās vietas ieguvējs Madars Dīriņš pilotēja Renault Clio.

Gluškovam labs starts padevās arī 2WD OPEN ieskaitē, kurā izcīnīta trešā vieta. Uzvara šajā klasē Ērikam Kursišam (Opel Astra), savukārt uz otrā goda pjedestāla pakāpiena kāpa Ģirts Ozoliņš ar Honda CRX. SAILUN 2WD pirmais Artis Freibergs, aiz sevis atstājot Raivo Ozoliņu un Aigaru Odziņu.

Aizmugurējo piedziņu klasēs par dienas uzvarētāju varēja saukt Jāni Apsīti, kuram goda pjedestāli visās trijās ieskaites klasēs. SAILUN RWD Apsītis izcīnīja uzvaru, kamēr RWD un RWD OPEN viņam otrās vietas. RWD OPEN pirmo vieto šoreiz izcīnīja Kaspars Mamons, bet trešā vietā Mārtiņam Prūsim, kurš vienlaikus arī pirmais RWD ieskaitē. Visi iepriekš minētie sacīkstēs startēja ar 3. sērijas BMW.

Dāmu ieskaitē spraiga cīņa izvērtās starp Lindu Cikmaču (Seat Leon) un Lauru Gluškovu (VW Golf), jo uzvarētāju Cikmaču no Gluškovas divu braucienu summā šķīra vien 1,16 sekundes. Trešajā vietā Marta Starka ar VW Golf.


Foto: Oskars Freijs

Līdz ar „RX Challenge” sacīkstēm noslēgusies vasaras autosprintu sezona, tomēr ziemas sacensības vairs nav aiz kalniem. Jau 1. decembrī Biķernieku trasē startēs Rīgas Ziemas kauss, kas tradicionāli pulcē kuplu dalībnieku pulku. Sīkāku informāciju par gaidāmo ziemas seriālu drīzumā varēs atrast gan mājaslapā www.kalvemotorsports.lv, gan Facebook vietnē https://www.facebook.com/rigasziemaskauss/.

RX Challenge Rudens rezultāti:
4WD 3000
1. Mārtiņš Ločmelis, Subaru Impreza
2. Jānis Straupe, Subaru Impreza
3. Niks Kanders, Audi 80

4WD OPEN
1. Mārcis Stūriška, Subaru Impreza
2. Artis Vicinskis, Subaru Impreza
3. Sandis Eislers, Subaru Impreza

SAILUN 4WD
1. Mārcis Stūriška, Subaru Impreza
2. Rolands Kaucis, Subaru Impreza
3. Artis Vicinskis, Subaru Impreza

RX1600
1. Gatis Ābelītis, Citroen Saxo
2. Edgars Dzenis, Ford Puma
3. Kaspars Tiders, Honda Civic

RX2000
1. Andis Gluškovs, VW Golf
2. Artis Freibergs, VW Golf
3. Madars Dīriņš, Renault Clio

2WD OPEN
1. Ēriks Kursišs, Opel Astra
2. Ģirts Ozoliņš, Honda CRX
3. Andis Gluškovs, VW Golf

SAILUN 2WD
1. Artis Freibergs, VW Golf
2. Raivo Ozoliņš, Honda CRX
3. Aigars Odziņš, Opel Astra

RWD
1. Mārtiņš Prūsis, BMW 3. sērija
2. Jānis Apsītis, BMW 3. sērija
3. Gatis Dreibe, BMW M3

RWD OPEN
1. Kaspars Mamons, BMW 3. sērija
2. Jānis Apsītis, BMW 3. sērija
3. Mārtiņš Prūsis, BMW 3. sērija


SAILUN RWD
1. Jānis Apsītis, BMW 3. sērija
2. Voldemārs Kalve, BMW 3. sērija
3. Kārlis Nebars, BMW 3. sērija

DĀMAS
1. Linda Cikmača, Seat Leon
2. Laura Gluškova, VW Golf
3. Marta Starka, VW Golf

Informāciju sagatavoja:
Eduards Kalve
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
aix-copy-2837-1940.png motul-partner-3110.png nrs-4325.png batcc-0816.png ar-4809.png vagi-2128.png srt-5914.png bmp2-1740.png