profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Valters Zviedris izcīna savu pirmo uzvaru autošosejas sacensībās

Go4speed 09.05.2018 - 09:59 Valters Zviedris izcīna savu pirmo uzvaru autošosejas sacensībās
Foto: Aigars Zviedris

5. maijā Somijā, Botniaring autotrasē, tika aizvadīts Somijas autošosejas čempionāta 1. posms “Legend Cars” sacīkšu automašīnām. Pavisam kopā uz starta izgāja 38 sportisti - 34 somi, 3 latvieši un viens sportists no Krievijas. Sportisti bija ieradušies, lai noskaidrotu stiprākos “Legend Cars” braucējus trīs dažādās ieskaites grupās: “Semi Pro”, jeb iesācēju klasē (sportistu pieredze ar “Legend Cars” ne ilgāka par diviem gadiem), “Pro” klasē, kurā startē sportisti ar vismaz divu gadu stāžu, un “Masters” klasē, kurā startē sportisti vecumā virs 40 gadiem.

Lielisku sacensību aizvadīja 17 gadīgais “Jūrmala/ Papa’s Sacīkšu Komanda” autosportists Valters Zviedris, kurš 38 sportistu konkurencē divos finālbraucienos attiecīgi izcīnīja 14 un 16 vietu kopējā ieskaitē, bet savā, iesācēju klasē - “Semi Pro”, kāpa uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena, tā svinot savu pirmo uzvaru karjerā, autošosejas sacensībās. 2. finālbrauciena laikā Valters sīvi cīnījās ar vēl vienu Latvijas sportistu Gariju Rožkalnu un vēl vairākiem somu sportistiem. Latvijas braucēji svatsarpēji mainījās kādas deviņas reizes, bet svastarpējā cīņa šoreiz bija ļoti korekta un abi sasniedza finišu. Valters, tāpat kā pagājušā gada “Legends World Finals 2017” sacensībās, šajā pat trasē atkal bija ātrāks par gados pieredzējušāko 25 gadus veco Gariju Rožkalnu no Rīgas. Valteram - lielisks autošosejas sezonas sākums.


Foto: Harri Joensu

Kopā ar Valteru uz sacīkstēm Somijā bija devies arī Valtera pieredzējušais komandas biedrs Uldis Timaks. Uldis visas nedēļas nogales laikā uzrādīja konkurētspējīgus apļa laikus, Top 5 robežās, un iesasitījās cīņā ar vadošajiem somu “Pro” klases sportistiem. Diemžēl pirmajā braucienā tika piedzīvots tehnisks defekts – no vibrācijas nokrita viens no svečvadiem un Uldim nācās izstāties, bet otrā brauciena finišs tika sasniegts 8. vietā. Uldis un Valters ir apmierināti ar savu parādīto ātrumu trasē, jo galvenais mērķis šajās sacesnībaš bija pārbaudīt pa ziemu sagatvoto sacīkšu tehniku un atgūt sportisko formu pirms jau šonedēļ 12. un 13. maijā. Rīgā, Biķernieku trasē notiekošā Ziemeļeiropas Zonas 1. posma un “De Walt Grand Prix” sacensībām.

Informāciju sagatavoja:
Aigars Zviedris

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png