profile
register
facebook
youtube
twitter instagram
baneris-aix-2-5445-4514-2008.gif

Zviedris iekļuvis 'Porsche' junioru atlasē un cīnīsies par 200 000 eiro lielu stipendiju

Go4speed 03.11.2023 - 18:37 Zviedris iekļuvis 'Porsche' junioru atlasē un cīnīsies par 200 000 eiro lielu stipendiju
Publicitātes foto

Latvijas vadošais autošosejas pilots Valters Zviedris 12. novembrī dosies uz Portugāli, lai piedalītos prestižajā “Porsche Motorsport Junior Shoot-out” atlases pasākumā. Latviešu autosportists būs viens no 12 uzaicinātiem jaunajiem talantiem, kas slavenajā Portimao trasē sacentīsies par galveno balvu – vietu ''Porsche Motorsport'' junioru programmā un vairāk nekā 200 000 eiro lielu atbalstu nākamajai sezonai.

Valters Zviedris šogad sīvā cīņā kļuva par “Porsche Sprint Challenge NEZ” čempionu, kas viņam pavēra ceļu uz “Porsche Motorsport Junior Shoot-out”. Uz šo pasākumu tiek aicināti vien piloti, kas kādā no oficiālajiem “Porsche” kausiem ierindojušies pirmajā pieciniekā un nav vecāki par 24 gadiem. Jāatzīmē, ka visā pasaulē ir vairāk nekā 30 čempionāti, kuros tiek startēts ar Porsche 911 GT3 CUP spēkratiem, līdz ar to iekļūšana starp 12 labākajiem pasaules junioriem jau ir uzskatāms par lielu sasniegumu. Starp dalībniekiem būs gan piloti, kas ieguvuši titulus augsta līmeņa nacionālajos čempionātos, gan arī braucēji, kas šosezon izcīnījuši uzvaras paralēli F1 posmiem notiekošajā “Porsche Supercup”.

“Porsche Motorsport” junioru atlase no 13. līdz 15. novembrim norisināsies Portimao tuvumā esošajā “Autódromo Internacional do Algarve” trasē, kurā regulāri notiek augstākā līmeņa autošosejas sacensības, kā arī 2020. un 2021. gadā tika aizvadīti aizraujoši F1 posmi. Pirmajā dienā jaunajiem sportistiem būs veselības pārbaudes un mentālās noturības testi, kā arī jāpiedalās improvizētās preses aktivitātēs un interviju sesijās. Atlases turpinājumā darbība jau pievērsies trasei, kurā divu dienu garumā pilotiem būs jāpierāda ne vien savs ātrums trasē, bet arī komunikācijā ar Porsche inženieriem jāparāda savas zināšanas par automašīnas uzbūvi un regulējumiem.


Publicitātes foto

''Esmu ļoti priecīgs un pagodināts, ka man būs iespēja piedalīties šajā pasākumā un pārstāvēt gan “Porsche Sprint Challenge NEZ” čempionātu, gan arī Latviju. Iepazīstoties ar konkurentu sarakstu, ir skaidrs, ka visi piloti ir augsta līmeņa, pat pasaules līmeņa, jo ir izcīnījuši uzvaras “Porsche Supercup”. Šī man būs lieliska iespēja ne vien parādīt sevi, bet arī salīdzināt sevi ar pasaules labākajiem Porsche 911 GT3 CUP braucējiem, lai saprastu, kāds ir mans ātrums šādā līmenī. Tāpat būs liels prieks sastrādāties ar “Porsche Motorsport” inženieriem un treneriem, kas man būs ļoti vērtīgi pieredze un noteikti noderēs tālākajā autosporta karjerā” tā par dalību “Porsche Motorsport Junior Shoot-out” izsakās Valters Zviedris.

Lai būtu pēc iespējas labākā formā, latviešu autosportists šobrīd aizvada aktīvu sagatavošanās procesu. ''Gan fiziski, gan mentāli gatavojos šim pasākumam, tāpat arī daudz laiku pavadu simulatorā, mācoties trasi un meklējot ātrākās trajektorijas. Lai arī neesmu vēl nekad bijis Portimao, biju to jau agrāk braucis simulatorā. Trase ir ļoti interesanta, daudz reljefa, lieli ātrumi, ar Porsche 911 GT3 CUP ir iespējams sasniegt pat 260 km/h. Jāatceras gan, ka pasākumā ne mazāk svarīga par braukšanu ir mediju un mentālā sadaļa. Lai kļūtu par “Porsche” junioru jābūt ne vien ātram, bet arī psiholoģiski noturīgam un jāprot labi runāt,” gatavošanos, trasi un atlases kritērijus komentē Zviedris.

“Porsche” junioru programma kopš tās dibināšanas 1997. gadā palīdzējusi spert nākamos karjeras soļus vairāk nekā 25 jaunajiem sportistiem. Kā izcilākos programmas absolventus var minēt Timo Bernhardu, Marselu Lību un Ērlu Bamberu, kuri visi trīs caur junioru programmu kļuva par “Porsche” rūpnīcas pilotiem un pie Porsche 919 Hybrid stūres svinēja uzvaras leģendārajās Lemānas 24 stundu sacīkstēs. Lielisks pēdējo gadu piemērs ir arī Tomass Preinings, kurš vēl 2017.-2018. gadā bija “Porsche” juniors, bet šogad kļuva par DTM čempionu pasaules spēcīgākajā GT3 klases čempionātā.

“Porsche Sprint Challenge NEZ” čempiona titula izcīnīšana un piedalīšanās “Porsche Motorsport Junior Shoot-out” pasākumā nebūtu bijusi iespējama bez milzīga apkārtējo atbalsta, tādēļ Zviedris ar komandu vēlas teikt lielu paldies visiem šīs sezonas atbalstītājiem: “Baltijas Sporta Auto – Porsche Latvija”, “Optibet Latvija”, “AOX Trade”, Jūrmala, “Visit Jūrmala”, “Blue Shock Race”, “NPK Expert”, ”Joker klubs”, “Energolukss”, “I-Con” un SIA “Dārta”.

Informāciju sagatavoja:
Artūrs Virbulis
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
aix-copy-2837-1940.png motul-partner-3110.png nrs-4325.png batcc-0816.png ar-4809.png vagi-2128.png srt-5914.png bmp2-1740.png