profile
register
facebook
youtube
twitter instagram
baneris-aix-2-5445-4514-2008.gif

Krāšņi aizvadītas Biķernieku trases 55 gadu jubilejas svinības

Go4speed 21.07.2021 - 11:19 Krāšņi aizvadītas Biķernieku trases 55 gadu jubilejas svinības
Foto: Raimonds Volonts

Sestdien, 17. jūlijā, Biķerniekos, trases 55 gadu jubilejas svinību noskaņās, tika aizvadītas autošosejas sacensības “Rīgas Motormuzeja kauss 2021”. Uz starta stājās vēsturiskās Volgu, VAZ un formulu klases. Pasākumu kuplināja arī populārās ABC Race klases dalībnieki.
 
Savukārt pasākuma apmeklētāji, līdztekus cīņām šacīkšu trasē, varēja aplūkot ne tikai autošosejas sacensības, bet arī Antīko automobiļu kluba sekciju organizēto izstādi “Volgas diena” un “Youngtimer” parādes braucienu. Bez uzmanības nepalika arī Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 19.kaujas nodrošinājuma bataljona kareivji, kuri trasē ieradās ar militāro tehniku. Sacīkšu braucienu starplaikā notika pirmais klasisko pedāļauto sacensību brauciens bērniem, kas izpelnījās neviltotas publikas simpātijas un varētu kļūt par regulāru pasākumu.
 

Foto: Raimonds Volonts

Pirms sacensību starta notika Biķernieku trases 55 gadu jubilejas svinību atklāšana, piedaloties Antīko automobiļu kluba valdes priekšsēdētājam Agrim Šmitam, Biķernieku trases direktoram Normundam Lagzdiņam. Gods pacelt Latvijas valsts karogu, tika uzticēts autošosejas veterānam Jurim Dambim.

"Man ir liels prieks, ka trase savu jubileju sagaida vēsturisko autosacensību noskaņās, kas ap sevi pulcē ne tikai ātrākos braucējus, bet arī autosporta veterānus, un arī pašus mazākos autosporta fanus, kuri iespējams, nākotnē trauksies vēl labākā un drošākā Biķernieku trasē!” pēc svinīgās ceremonijas atzina Biķernieku kompleksās sporta bāzes direktors Normunds Lagzdiņš.
 
Sacensības atklāja ABC Race klase, kuriem tas jau bija sezonas trešais posms. Divu braucienu summā ātrākais bija kopvērtējuma līderis Jānis Ūbelis, aiz sevis atsājot pieredzes bagāto Mareku Matvējevu un Artūru Virbuli.

Sacīkšu braucieni formulu klases dalībniekiem deva ieskaites punktus arī Igaunijas čempionātā. Pirmajā braucienā veiksmīgākais „Formula Easter” klasē bija Roberts Toms, atstājot aiz sevis Itālo Alsiņu un igauni Stenu Subanu. Otrais brauciens ļāva uzvaras laurus plūkt Itālo Alsiņam. “Formula Mondial” klasē abos posmos uzvaru izcīnīja Latvijas autošosejas leģenda Indulis Rukuts, aiz sevis atstākot Igaunijas sportistu Tāvi Kronu. Trešo pjedestāla pakāpienu pārmaiņus sadalīja igauņi Jānus Hunts un Ains Lahkers.


Foto: Raimonds Volonts

Pamatīgas emocijas sagādāja apvienotie VAZ un Volgu braucieni. Smagnējās volgas un ņiprie žigulīši demonstrēja līdzvērtīgu cīņu, kas gan neattiecās uz Pēteri Laipnieku un Arni Alksni. Abi duelanti tālu atrāvās no pārējiem, un brīžiem viņu sāncensība balansēja uz noteikumu robežas. Rezultātā divas uzvaras Pēterim Laipniekam un divas otrās vietas Arnim Alksnim. Kā trešie, pārmaiņus uz pjedestāla kāpa Edgars Plonis un Ģirts Vecvanags. Volgu ieskaitē savās klasēs par uzvarētājiem kļuva Normunds Dobums, Ervīns Kreicbergs, Andrejs Kuzņecovs un Jānis Joksts.

Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Lagzdiņš
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
aix-copy-2837-1940.png motul-partner-3110.png nrs-4325.png batcc-0816.png ar-4809.png vagi-2128.png srt-5914.png bmp2-1740.png