profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Eiropas autokrosa čempionāts atgriežas Mūsas trasē

Go4speed 29.10.2017 - 10:31 Eiropas autokrosa čempionāts atgriežas Mūsas trasē
Foto: Aigars Tīdmanis, Go4speed

Kā ziņo autocross.lv, tad Latvijas autokrosa un rallijkrosa dzīve nākamgad nonāks unikālā situācijā. Līdz ar Mūsas trases atgriešanos Eiropas autokrosa čempionātā, sporta veids iegūs divus augstākos iespējamos autokrosa un rallijkrosa pasākumus – pasaules rallijkrosa čempionāta posms un Eiropas autokross.

Nākamgad 2. un 3. jūnijā Bauskā, Mūsa Raceland trasē, paredzēta Eiropas autokrosa čempionāta atgriešanās. Šis būs čempionāta otrais posms pēc starta vācu Zēlovā. Savukārt nedēļu pēc Mūsas posma sekos sacīkste Lietuvas Vilkičos. Tas nozīmē, ka Eiropas kross vairāk nekā nedēļu atradīsies Baltijā.

Līdz ar šo izcilo vēsti nākamais gads kļūs par unikālu Latvijas krosa sabiedrībai, jo vienā gadā valstī notiks gan pasaules rallijkrosa čempionāta posms, gan Eiropas autokrosa čempionāta sacīkste. Jāatzīmē, ka Eiropas čempionāts FIA hierarhijā ir sporta veida augstākais seriāls.

Tikmēr šajā nedēļas nogalē Stokholmā tiek aizvadīta NEZ sistēmas sapulce. Rallijkrosa un Kroskartu komisiju izšķirošā diena būs sestdiena, kad vajadzētu parādīties nākamā gada kalendāru galīgajām versijām. Latvija arī šajā reizē plāno iet uz pilnu banku. Īpaši neizskatot iespēju sarīkot klasisko NEZ rallijkrosa čempionāta posmu, mūsu rīkotāji tēmē uz RallyX Nordic sacīksti. Šis seriāls, kas zināmā mērā atņēma pilnpiedziņas klasi klasiskajam NEZ rallijkrosam, šogad ieguva ievērojamu organizatorisko un sportisko uzrāvienu. Sacīkstēs pulcējās gandrīz divi desmiti Supercar automobiļi, kā arī RX Lites jeb RX2 mašīnas. Šā brīža plāns paredz izcīnīt šī seriāla nākamā gada posmu Biķernieku trasē, tam pievienojot arī NEZ klases Super 1600, NEZ 2000 un NEZ Open. Savukārt Kroskartu komisija spriedīs, vai šai cīņai būtu vērts pievienot arī sava seriāla dalībniekus. Prognozes pašlaik šajos plānos šķiet pozitīvas.


Foto: Rihards Baumanis

Interesanti, ka pasaulē, līdz ar to, Latvija būtu vienīgā valsts, kura rīko gan pasaules rallijkrosu, gan Eiropas autokrosu, gan NEZ rallijkrosu un kroskartu cīņas. Šis secinājums gan varētu izraisīt smīnu NEZ sakarā, taču jāņem vērā, ka NEZ rallijkross ir viens no stabilākajiem Eiropas reģionālajiem seriāliem, savukārt NEZ Kroskartu čempionāts ir pasaulē lielākais starptautiskais šāda tipa mašīnu seriāls.

Pat neskaitot NEZ, pasaulē nākamgad būs tikai trīs valstis, kas rīko abus lielākos krosa tipa sacīkšu seriālus: šāds komplekts vēl būs tikai Vācijai un Francijai.

Eiropas autokrosa čempionāta posms Latvijā pēdējo reizi notika 2014. gadā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png