profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Brenguļu čempionu krosā zvaigžņu birums, folkreisā kārtējais rekords

Go4speed 21.09.2016 - 15:17 Brenguļu čempionu krosā zvaigžņu birums, folkreisā kārtējais rekords
Juris Spīķis. Foto: www.facebook.com/autosportafoto

LAF Folkreisa Vasaras kausa pēdējā posma Brenguļos pieteikumu skaits sasniedzis 53, kas ir jauns dalībnieku skaita rekords “uz papīra”. Savukārt Čempionu autokross sestdien pulcēs apbrīnojamu sastāvu, iesaistoties īpašām Latvijas krosa zvaigznēm, ziņo autocross.lv.

Autokrosā pēc spožiem pieteikumiem iepriekš pēdējā pieteikumu diena sarūpēja vēl vienu pārsteigumu: uz starta ar Andra Krieviņa VAZ 2105 stāsies arī bijušais Latvijas autokrosa čempions un šā gada Eiropas autokrosa čempionāta SuperBuggy top-20 braucējs Juris Kuļikovskis!

Juris Latvijas autokrosa čempionātā debitēja 2003. gadā, bet jau trešajā sezonā kļuva par Latvijas čempionu Open klasē. Nākamajā gadā, pārejot uz 2000 Super klasi, Kuļikovskis prata uzvarēt arī šajā ieskaitē. 2007. gadā sasniegts 2000 Super klases vicečempiona tituls, bet 2008. gadā sākās Jura ceļojums bagiju pasaulē, debitējot Baltijas un Mūsas posmā arī Eiropas čempionātā.

Sestdienas sacīkstes sastāvs unikāls tādā ziņā, ka uz starta stāsies trio, kas 2006. gadā Latvijas čempionātā guva visas 2000 Super klases medaļas: togad Juris Kuļikovskis bija čempions, Raimonds Tiltiņš – vicečempions, bet Jānis Ikers – bronzas medaļnieks. Jā, arī Jānis pieteicies Brenguļu cīņai ar savu rallijsprintā un rallijkrosā izmantoto Renault Clio.

Kopumā Čempionu sacīkstei pieteikti vairāk čempiontituli nekā paši čempioni. 25 braucēju sastāvs sevī ietver 27 dažādus čempiona titulus. Uz starta stāsies kopumā 15 Latvijas autokrosa čempiontitulus sasnieguši sportisti: Arnis Odiņš (2 LČ), Juris Spīķis (1), Raimonds Jerāns (4), Raimonds Tiltiņš (2), Kalvis Tēts (1), Jānis Kozlovskis (1), Juris Kuļikovskis (2), Rūdolfs Bogens (1), Monta Beierbaha (1).

Arī Folkreiss šajā nedēļas nogalē neplāno atpalikt no krosa savu virsrakstu ziņā – saņemti 54 pieteikumi, kas “uz papīra” ir jauns rekords, atliek piedzīvot šī sastāva realizēšanos dabā. Pastāv gan iespēja, ka pāris pieteikto sportistu līdz cīņai netiks, taču “šaubīgo elementu” sarakstā nav daudz. Reālais rekords – 51 dalībnieks – fiksēts šogad Vecpils-1 sacīkstē, kas pārspēja pavasarī Brenguļi-1 posmā uzlikto 47 dalībnieku latiņu.

Sacīkstei pieteikts arī kāds gana eksotisks braucējs – cīņās ar BMW automašīnu plāno iesaistīties francūzis Olivjē Vilnēvs. Viņam līdz šim nav bijusi spoža autosporta pieredze, taču dzīvojot Latvijā izbaudītas vietējās amatieru kartinga sacensības.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png