profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Svētdien Smiltenē ar kuplu dalībnieku sastāvu startē Latvijas autokrosa čempionāts

Go4speed 21.04.2016 - 11:38 Svētdien Smiltenē ar kuplu dalībnieku sastāvu startē Latvijas autokrosa čempionāts
Publicitātes foto

Svētdien, 24. aprīlī pl.10:00 Smiltenē, Tepera trasē startēs Latvijas autokrosa čempionāts, kas būs arī Baltijas čempionāta pirmais posms, portālu informē LAF Preses dienesta vadītājs Viesturs Saukāns. Kopā startam pieteikušies vairāk nekā 80 dalībnieku. Klasēs sportiskā intriga prognožu izteikšanu padara īpaši sarežģītu.

Salonautomobiļu 1600 klasē pēc oficiālā pieteikumu termiņa par galveno favorītu bija uzskatāms Raimonds Mūrnieks (Pope), bet viņa sīvākie konkurenti solījās būt Jānis Lideris (Jaunmārupe) un debitants Pēteris Āboliņš, kura ienākšana Latvijas čempionātā solās būt iespaidīga. Taču jau pēc termiņa sacīkstei pieteicās pēdējo gadu Latvijas čempionāta medaļnieks Andis Kļava (Lapmežciems), kurš ārstē muguras traumu. Rezultātā favorītu pulks palielinās. Intriģējoši gan, ka kavēts pieteikums liks Kļavam kvalifikāciju uzsākt no pēdējās starta vietas.

2000 Super klasē par uzvaru gatavojas cīnīties 19 braucēji. Šī ir klase ar vislielāko uzvaras pretendentu skaitu – pārsteigums nebūtu ne Aināra Kenigsberga (Saldus), ne Riharda Daiņa (Cēsis), ne Jura Spīķa (Rīga), ne Edija Oša (Kuldīga), ne Rūdolfa Bogena (Cēsis) uzvara, turklāt pjedestāla pozīciju tīkotāju ir vēl vairāk. Klase šobrīd nepakļaujas prognozēšanai, tāpēc pirmais posms būs tas, kas parādīs spēku samērus.

Open 2500 klasē no šā gada pulcējas pilnpiedziņas, priekšpiedziņas un aizmugures piedziņas mašīnas, ar turbo vai atmosfēriskajiem dzinējiem. Līdz ar vēl jaudīgākas tehnikas izslēgšanu no klases krietni palielinājies uzvaras pretendentu skaits. Par panākumiem cīnīsies gan ar pilnpiedziņas Subaru braucošie Ints Jeršovs (Rīga) un Lauris Unāms (Salaspils), gan aizmugures piedziņas prototipi Jānis Kozlovskis (Ogre) un Jānis Dreimanis (Salacgrīva).

VAZ Klasika klasē lielā konkurencē par galveno favorītu uzskatāms pērnais čempions Arnis Odiņš (Naukšēni). Taču sacīkstei gatavojas vairāki Igaunijas sportisti, kuri var izrādīties ļoti spēcīgi. Arī Odiņa tautieši Edijs Zimza (Valmiera), Kalvis Tēts (Cesvaine) un Imants Kolomenskis (Ogre) būs uzvaras pretendentu pulkā.

B600 bagiju klasē šogad būs jauns čempions. Tas kļuva skaidrs pēc tam, kad iepriekšējo divu gadu Latvijas čempione Beate Klipa ar bagiju pārceļas uz Ziemeļeiropas kroskartu čempionātu. Līdz ar to klases dalībnieku apetīte pēc panākumiem ir vēl lielāka. Šobrīd šķiet, ka par uzvaru Smiltenē cīnīsies brāļi Jānis un Gatis Geisteri (Bukulti), igaunis Keivo Koivs un Jānis Kļava (Ogre). Taču klasē ir vairāki debitanti, kuru prasmes pašlaik vēl ir noslēpums.

Startēs arī Latvijas bērnu čempionāta Mini klase. Tā kā daļa līdzšinējo līderu jau izauguši no šīs klases (gan tiešā, gan pārnestā nozīmē), pat šajā klasē grūti prognozēt uzvarētāju. Galvenajam favorītam vajadzētu būt pērnā gada Latvijas vicečempionam un Lietuvas čempionam Normantam Lepšim. Taču arī šajā klasē ir pārāk daudz debitantu, kas var radīt pārsteigumus rezultātu tabulās.

1600, 2000 Super un VAZ klasei šis posms būs arī Baltijas čempionāta ieskaitē. Baltijas čempionāta posms svētdien tiks aizvadīts arī Buggy 1600 klasē. Ierindā pērnie medaļnieki lietuvieši Tautvids Urba un Tomass Zavarskis, kā arī Latvijas līderis Māris Līcis (Jēkabpils). Šajā sacīkstē uz starta stāsies arī Eiropas SuperBuggy čempionāta pērnā gada septītās vietas ieguvējs Ervins Grencis (Valmiera), kurš treniņa nolūkos aizvadīs sacīksti ar Buggy 1600 klases bagiju. Uz starta arī viņa dēls Justs Grencis, kurš startēs ar Eiropas JuniorBuggy klases auto. Abi gatavojas startam šā gada Eiropas čempionātā.

Latvijas un Baltijas autokrosa čempionāta posma formāts sportistiem paredz aizvadīt trīs kvalifikācijas braucienus un finālu. Kurš uzvar finālā, tas ir posma uzvarētājs, saņemot lielāko punktu skaitu čempionāta kopvērtējumā. Šosezon Latvijas autokrosa čempionātā paredzēti seši posmi.

Dalībnieku sastāvs LČ un BČ 1. posmam Smiltenē: ŠEIT.

Latvijas autokrosa čempionāta kalendārs:
1. posms, 24. aprīlis – Smiltene, Tepera trase
2. posms, 28. maijs – Vecpils, Vecpils autotrase
3. posms, 18. jūnijs – Valmiera, Brenguļu autotrase
4. posms, 09.-10. jūlijs – Kalna pagasts, Pilskalnu trase
5. posms, 06. augusts – Vecpils, Vecpils autotrase
6. posms, 28. augusts – Smiltene, Tepera trase
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png