Bokam Mūsā sestā vieta, Līcis pēc avārijas - astotais

Go4speed 22.05.2011 - 12:41 Bokam Mūsā sestā vieta, Līcis pēc avārijas - astotais
Svētdien sporta kompleksā Mūsa, pie Bauskas, tika aizvadīts Eiropas autokrosa čempionāta trešais posms, kurā vislabāk no mūsējiem klājās Jānim Bokam, kuram sestā vieta. Māris Līcis palika astotais.

"Super Buggy" klasē Jānim Bokam kvalifikācijā trīs braucienu summā deviņi punkti un desmitā pozīcija, kas tādējādi viņam kā pēdējam ļāva kvalificēties A finālam (B fināli šajā klasē netika aizvadīti). Tehniskas problēmas šajā klasē bija Jurim Kuļikovskim, kurš tā arī uz starta neizgāja.

''Touring Autocross'' klasē diemžēl uz starta otrajā dienā neizgāja Jānis Bogdanovičs, kurš tā arī nenovērsa sava spēkrata tehniskās problēmas. Aldim Zēbergam kvalifikācijā 11. pozīcija, kas diemžēl nedeva vietu A finālā. "Buggy 1600" klasē no latviešiem visaugstāk kvalifikācijas braucienos ierindojās Māris Līcis, kurš otrajā kārtā uzrādīja ceturto ātrāko laiku, bet trešajā kārtā Māris palika trešais. Trīs braucienu summā tas deva septiņus punktus, 11. pozīciju un vietu B finālā. Dāvis Aupe šajā klasē palika 13. vietā (9 punkti) un arī izcīnīja tiesības startēt B finālā. "B 600" klasē kvalifikācijā veiksmīgākais bija Jānis Baumanis (divi punkti). Otrais palika Krišjānis Caune (četri punkti), bet trešais - Kaspars Bumbiers (pieci punkti).

Finālbraucieni sākās ar "Buggy 1600" klases B finālu. Teicams brauciens padevās Mārim Līcim. Pēc starta mūsu sportists saglabāja otro vietu, taču distances vidū Māris kļuva par līderi. Lai arī kā divi sportisti centās apsteigt mūsu sportistu, tas viņiem neizdevās un Līcis, ovāciju pavadīts, iekļuva A finālā.

Pēc tam sekoja "B 600" klases A fināls, kur vispirms Bumbiers nopelnīja brīdinājumu par pāragru staru. Ar otro reizi starts izdevās un vadībā izvirzījās Caune, kuram cieši sekoja jau pieminētais Bumbiers. Priekšpēdējā aplī Caune pirmajā līkumā pieļāva nelielu kļūdiņu, ko ātri izmantoja Bumbiers, kurš arī beigās izcīnīja pirmo vietu (tās viņam otrās sacensības bagiju cīņās). Otrais palika Caune (arī otrās sacensības bagiju cīņās), bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Valters Zīverts. Pēc tam sekoja "Junior Buggy" klases finālbraucieni, kuros neviens no latviešu braucējiem nestartēja. Šajā klasē pirmās trīs vietas izcīnīja Čehijas braucēji.

Ar atkārtotu braucienu ''Touring Autocross'' klasē uzvarēja čehs Vaclāvs Fejfars, kurš distances beigās apdzina tā brīža līderi Tamasu Karaju, kura mašīna palika lēnāka. To izmantoja arī lietuvietis Pauļus Pleskovas, kurš beigās palika otrais.

"Super Buggy" klasē Boks no starta aizgāja kā astotais, taču nedaudz vēlāk viņš jau pakāpās uz sesto vietu. Pēdējos apļos Jānis noķēra ceturtās un piektās vietas braucējus, taču, lai apsteigtu tos, viņam nedaudz pietrūka laika. Beigās Bokam sestā vieta, kas ir ļoti labs rezultāts. Uzvaru izcīnīja Bernds Stube.

"Buggy 1600" klasē pirmais fināla brauciens tika apturēts, jo trases vidusdaļā notika vairāku braucēju sadursme. Diemžēl šo sportistu vidū bija arī mūsu Māris Līcis.Nedaudz vēlāk tiesneši nolēma šo braucienu pārcelt uz vēlāku laiku, tādējādi Māra mehāniķiem bija darba pilnas rokas, lai novērstu defektu un ļaut Līcim iziet uz startu. Un viņi to izdarīja, jo Līcis izgāja uz starta. Pēc starta Māris bija pēdējais (astotais), jo divi sportisti uz starta neizgāja. Arī turpinājumā mūsu sportists brauca piesardzīgāk, jo šoreiz galvenais uzdevums bija finišēt. Un tas arī tika izdarīts. Uzvaru šajā klasē izcīnīja Ondrejs Mozils.