Latviešu sportistiem Mūsas trasē melnā diena

Go4speed 22.05.2011 - 12:39 Latviešu sportistiem Mūsas trasē melnā diena
Aigars Tīdmanis/ Go4speed

Sestdien sporta kompleksā Mūsa, pie Bauskas, tika dots starts Eiropas autokrosa čempionāta trešajam posmam. Diemžēl latviešu braucējiem šī bija melnā diena.

Vispirms no rīta tika aizvadīti brīvie treniņbraucieni, bet pēc tam sekoja laika kontroles braucieni. ''Touring Autocross'' klasē no latviešiem labākais laika kontroles braucienos bija Aldis Zēbergs, kurš savā labākajā aplī līderim zaudēja 2,5 sekundes. Aiz Alda palika Jānis Bogdanovičs, kurš no līdera atpalika gandrīz trīs sekundes. Māris Līcis ''Buggy 1600'' klasē ierindojās 12. vietā, bet Jānis Boks ''Super Buggy'' klasē uzrādīja otro ātrāko laiku.

Pēc tam tika aizvadīti pirmie kvalifikācijas braucieni (otrie un trešie braucieni tiks aizvadīti svētdien, 22. maijā), kuros latviešu braucējiem īsti labi nevedās, jo sekoja gan tehniski defekti, gan arī sadursmes ar konkurentiem un trases apmalēm. ''Touring Autocross'' klasē ātrumkārbas defekta dēļ pēdējais palika Jānis Bogdanovičs, bet priekšpēdējā vietā, veicis tikai divus apļus, ierindojās Zēbergs. Arī ''Buggy 1600'' klasē mūsu braucēju vārdi meklējami ārpus pirmā desmitnieka. Visaugstāk pirmajā kvalifikācijas kārtā ierindojās Dāvis Aupe, kuram 14. vieta. Tikai 20. pozīcijā finišēja Māris Līcis.  Jānis Boks ''Super Buggy'' klasē ierindojās astotajā vietā, bet Juris Kuļikovskis palika bez rezultāta.

Paralēli Eiropas cīņām Mūsas trasē par Latvijas Nacionālo kausu cīņu uzsāka mūsu labākie B-600 bagiju klases braucēji. Pēc pirmās kvalifikācijas kārtas līderis ir Jānis Baumanis, kuram seko Krišjānis Caune.

Svētdien plkst. 11:00 notiks sacensību oficiālā atklāšanas ceremonija, bet 11:40  tiks dots starts 2. kvalifikācijas braucieniem. 13:30 sāksies 3. kvalifikācijas braucieni, bet finālbraucieniem starts tiks dots sākot no plkst. 15:30.

Jācer, ka sacensībās mūsu sportistiem veiksies labāk.