profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Latvian Baja sacensībās vienā līkumā avarē trīs ekipāžas, krievu sportists nonāk slimnīcā

Go4speed 16.09.2013 - 14:35 Latvian Baja sacensībās vienā līkumā avarē trīs ekipāžas, krievu sportists nonāk slimnīcā
Foto: RE Autoclub

Svētdien, 15.septembrī ar uzvarētāju apbalvošanu Madonas Kultūras namā un motokaskadiera Jāņa Rozīša uzstāšanos pilsētas Saieta laukumā noslēdzās ceturtais starptautiskais rallijreids ''Latvian Baja 2013", kurā startēja 29 ekipāžas no sešām valstīm - Somijas, Baltkrievijas, Kazahstānas, Ukrainas, Krievijas un Latvijas. Šajā dienā tika noskaidroti arī Krievijas čempioni rallijreidā, jo sacensības Viesītes, Madonas un Krustpils apkaimē tika rīkotas kā kaimiņzemes čempionāta noslēguma posms.


Foto: Matīss Galdiņš

Kā portālam pastāstīja Elīna Kerre, tad diemžēl otrajā dienā gan tehnisku iemeslu, gan satiksmes negadījumu dēļ no sacensībām izstājās astoņas ekipāžas. Liktenīga izrādījās Silabebru ezera apkaime - netālu no apdzīvotās vietas „Silabebri" viena pēc otras īsā laika sprīdī avarēja trīs ekipāžas. Vispirms līkumā no ceļa noskrēja ''Re Autoclub" sportistu Jouni Ampujas un Reiņa Trūpa vadītā automašīna, kuri otrajā dienā rezultātu ziņā tobrīd bija trešajā vietā.  Viņiem sekoja Maksims Kirpiļevs un Dmitrijs Ciro (''Nart Time"). Visai drīz šajā pašā vietā avarēja arī Andra Feldmaņa un Krista Feldmaņa ekipāža, kas traucās ar 111 km/h.


Avārijas vieta

Diemžēl šajās avārijās cieta ''Nart Time" pilots M.Kirpiļevs, kurš ar gūtajām traumām tika nogādāts Jēkabpils slimnīcā. Viņa veselības stāvoklis esot stabils. Tāpat jāatzīmē, ka   Jevgeņijs Firsovs otrajā dienā, cenšoties panākt līderus, kādā līkumā apmeta piecus kūleņus un izstājās no sacensībām.


Foto: Renārs Koris

Absolūtajā vērtējumā labākā trīs dienu sacensībās izrādījās ''Nart-Time" ekipāža no Krievijas - Vladimirs Vasiļjevs un Vitālijs Jevtehovs, kuri kļuva par Krievijas čempioniem „T1" klasē. Otro vietu absolūtajā vērtējumā ieguva Aleksandrs Želudovs un Antons Nikolajevs, bet trešo - Anatolijs un Viktors Voļikovi („Nart-Time"). Ceturtajā vietā nonāca Aldis un Daira Vilcāni, kuri brauc ar divu valstu licencēm - Aldis ar Krievijas, bet Daira ar Latvijas. ''T2" klasē pirmo vietu izcīnīja Iļja Kuzņecovs un Romans Jelagins, otro godpilno vietu ieņēma Andrejs un Vladimirs Novikovi, bet trešo - Andrejs Rudskojs un Jevgenijs Zagarodjuks. ''Reid Sport" klasē uzvaru svinēja Pāvels Loginovs un Igors Petenko, otrajā vietā ierindojās Aleksandrs Kostrukovs un Jevgēnijs Pavlovs, bet trešo vietu ieguva Jeļena Golubkina un Jeļena Pravdina.


Foto: Matīss Galdiņš

Lai gan sacensību prologā un otrās dienas sacīkstēs par pirmo vietu absolūtajā vērtējumā cīnījās arī Latvijā dibinātā „Re Autoclub" pārstāvji Tapio Suominens un Marku Hurskainens, viņi svētdien no sacensībām izstājās tehnisku iemeslu dēļ. ''Automašīna izstājās sīkuma dēļ - ātrumkārbas kronšteina vītne notrūka. Šī detaļa bija kalpojusi vairākus gadus, bet tomēr nokrita. Vainu uzņemamies mēs, apsolu, ka mašīnu uzlabosim," solīja ''Re Autoclub" dibinātājs Roberts Elbakjans.

Sestdien no sacensībām izstājās vēl viena Latvijas komanda - Toms Brants un Mārtiņš Tūters, kuri startēja ar elektriskās piedziņas auto „OSCar".


Foto: Renārs Koris

''Trase bija ļoti ātra. Daudzviet bija gluži kā rallijā, kur gribējās zināt, kas notiek aiz līkuma. Iespējams, tāpēc bija tik daudz avāriju. Rallijā ir stenogramma, te brauc pēc leģendas. Bija dažādi līkumi, to konfigurācijas, turklāt ātrums pirmajām ekipāžām bija liels," atzina sacensību dalībniece Daira Vilcāne. Viņa pastāstīja, ka vissīvākā cīņa ritēja par pirmajām vietām. „Mēs piedalījāmies sava prieka pēc un lai pārbaudītu jauno automašīnu. Braucām savu iespēju robežās, varbūt veiksme stāvēja klāt," atklāja ceturtās vietas ieguvēja.

Otrās dienas apskats:


Trešās dienas apskats
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png