Somu rallija braucējiem lieliska debija latviešu komandas sastāvā (VIDEO)

Go4speed 18.02.2013 - 14:11 Somu rallija braucējiem lieliska debija latviešu komandas sastāvā (VIDEO)

Pagājušajā nedēļas nogalē Sanktpēterburgas reģionā notika rallijreida sacensības „Krievijas Baja - Ziemeļu Mežs 2013", kurās Latvijas „RE Autoclub" komandas sastāvā debitēja piloti no Somijas - Jouni Ampuja/Tapio Suominens un bijušais WRC pilots Harijs Rovanpera/Jouni Naeri.

No 15. līdz 16.februārim notiekošā „Krievijas Baja - Ziemeļu mežs 2013" pēc divu gadu pārtraukuma ne tikai atklāja Krievijas rallijreida čempionāta jauno sezonu, bet arī šogad atjaunoti pretendē uz vietu FIA Pasaules kausa 2014. gada kalendārā. Sacensībās uz starta estakādes kāpa 43 ekipāžas no Krievijas, Somijas, Latvijas un Ukrainas, bet finišēja - 28. Kopsummā sacensību dalībniekiem Krievijas bajas laikā bija jāpieveic 306.79 km gara trase, kura, kā atzina paši dalībnieki, tehniski bija ļoti sarežģīta, ātrumposmos bija iespaidīgi tramplīni un ārkārtīgi daudz asu līkumu.

Pēc pirmajā dienā aizvadītā 5.23 km prologa WRC zvaigzne Harijs Rovanpera ar savu stūrmani Jouni Naeri kopvērtējumā ieņēma dalītu 2. vietu, par 6 sekundēm atpaliekot no „G-Force Motorsport" komandas sportistiem Vladimira Vasiļjeva/Vitālija Evtehova, kurš ir 2012.gada FIA Pasaules kausa rallijreidos uzvarētājs komandu klasē. Savukārt, piektajā vietā ierindojās otra „RE Autoclub" ekipāža, kuru pilotēja Juha Kankunenas braukšanas akadēmijas galvenais instruktors Jouni Ampuja ar savu stūrmani Tapio Suominenu, no Rovanperas atpaliekot tikai par 1,4 sekundi.

Otrajā dienā visiem dalībniekiem bija jāveic nedaudz vairāk kā 300 km gari sacensību ātrumposmi, kuru laikā no sacensību trases izstājās 15 ekipāžas. Rezultātā Jouni Ampuja/Tapio Suominens ierindojās augstajā 2. vietā, par gandrīz sešām minūtēm atpaliekot no sacensību līdera Vladimira Vasiļjeva/Vitālija Evtekhova vadītās "G-Force proto" ekipāžas. Savukārt, Harijs Rovanpera ierindojās 9.vietā. "RE Autoclub" ilggadējais pilots Aleksandrs Terentjevs/Aleksandrs Terentjevs Jr. ar TOYOTA Land Cruiser kopvērtējumā ieņēma 20. vietu.

''Man personīgi šīs bija pirmās rallijreida sacensības, tāpēc pirms starta es pat īsti nezināju, ko sagaidīt! WRC automašīnas tehniski ir savādākas, līdz ar to arī braukšanas stils atšķiras. Neskatoties uz to, sestdienas pirmajā ātrumposmā pat izdevās uzrādīt sacensību labāko laiku. Diemžēl automašīnai radās tehniska rakstura problēmas, kuru rezultātā sākotnēji zaudējām trešo un tad vēl divus ātrumus. Bet, par spīti visam, tomēr izdevās finišēt kā otrajiem un esmu apmierināts ar rezultātu!" pēc finiša teica otrās vietas ieguvējs Jouni Ampuja.