profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Toyota, M-Sport un Hyundai WRC čempionātā turpinās startēt vismaz līdz 2024.gadam

Go4speed 31.03.2021 - 15:51 Toyota, M-Sport un Hyundai WRC čempionātā turpinās startēt vismaz līdz 2024.gadam
Foto: wrc.com

Visi trīs pašreizējie WRC ražotāji (Toyota, M-Sport Ford un Hyundai) pieņēmuši šī sporta jauno hibrīda laikmetu, apņemoties reģistrēties un piedalīties FIA pasaules rallija čempionātā no 2022. līdz 2024. gadam, kad čempionātā būs ievērojamas izmaiņas, kur augstākā līmeņa WRC automašīnas tiks darbinātas ar elektromotora un pašreizējā iekšdedzes dzinēja kombināciju.

Jaunais līgums ietver vienādu FIA un ražotāju ieguldījumu jaunās tehnoloģijas attīstības izmaksu segšanā, kam galvenā uzmanība tiks pievērsta ilgtspējībai, drošībai un izmaksu pārvaldībai. Par hibrīdtehnoloģijas ieviešanu tika paziņots 2019. gadā, un ciešā sadarbība starp ražotājiem, WRC rīkotāju un FIA ļāva tehniskajiem noteikumiem saņemt zaļo gaismu šī mēneša Pasaules motosporta padomes sēdē.


Foto: wrc.com

Šobrīd zināms, ka ''Hyundai Motorsport'' jaunais auto tiks būvēts uz ''Hyundai i20 N'' ielas modeļa bāzes, kamēr ne ''M-Sport Ford'', ne ''Toyota Gazoo Racing'' nav paziņojuši, kādu modeli viņi izmantos.

''WRC rīkotāji kopā ar FIA un ražotājiem ir pilnībā apņēmušies ieviest videi draudzīgākas automašīnas. Hibrīda spēka agregāts ir neatņemama automobiļu rūpniecības sastāvdaļa, jo pasaule virzās uz ilgtspējīgāku nākotni, un ir svarīgi, lai WRC būtu saskaņots ar šo attīstību. Tas notiek ar mērķi nodrošināt perfektu pētniecības un attīstības platformu autobūves nozarei, lai paziņotu par savu jauno tehnoloģiju,'' saka WRC rīkotājdirektors Jons Zībels.

Atgādināsim, ka nesen testus ar jauno ''Rally1'' automašīnu aizvadīja M-Sport komanda, bet drīzumā to pašu darīs arī ''Toyota''.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png