Karstumā un putekļos aizvadīts Līgo supersprints Smiltenē

Go4speed 23.06.2013 - 01:01 Karstumā un putekļos aizvadīts Līgo supersprints Smiltenē
Kristaps Feldmanis šajā supersprintā startēja ar savu jaunuzbūvēto rallija automašīnu. Foto: Dace Janova, 4rati.lv

22. jūnijā karstos laika apstākļos un stipros putekļos tika aizvadīts supersprinta 5. posms Smiltenē, Tepera trasē. Šīs bija visapmeklētākās supersprinta sacīkstes šogad - kopā uz starta stājās 93 dalībnieki. Viskuplāk pārstāvētās klases bija 4WD+ un 1600+, katrā no tām startēja 15 dalībnieki.

Lielisku uzvaru 4WD+ klasē izcīnīja Jānis Ivanovskis, uzvarot pirmajā un trešajā braucienā. Savukārt otrajā braucienā Jānis demonstrēja akrobāta cienīgu sniegumu, divus līkumus pirms finiša nolaužot riteni un pēdējos līkumus veicot ar trim riteņiem. Turklāt šajā braucienā viņš spēja uzrādīt ceturto laiku klasē, no līdera atpaliekot vien 1,8 sekundes. Otro vietu izcīnīja Rolands Mēness, savukārt trešo Toms Lielkājis. Galvenais Jāņa konkurents un līdzšinējais klases līderis - Vigo Rubenis - šoreiz uzrādīja ceturto labāko rezultātu.

4WD klasē uzvaru svinēja Mārcis Ivanovskis, kurš izlaida iepriekšējo posmu Jūrmalā. Otrajā vietā finišēja kopvērtējuma līderis Artis Upītis, savukārt trešo vietu izcīnīja Māris Druva.

Dubultuzvaru 1600 un 1600+ klasēs svinēja Modris Žentiņš, kurš uzvarēja visus sešus braucienus. Otro vietu 1600 klasē ieņēma Andris Aleksejevs, trešais Varis Žentiņš.

1600+ klasē otrais Sandis Laukšteins, trešais Raivo Ozoliņš. Modra Žentiņa galvenais konkurents kopvērtējumā - Andris Aleksejevs - palika ārpus pirmā trijnieka - piektais.

Aigars Tīdmanis. Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Cīņas RWD klasē turpinājās starp abiem kopvērtējuma līderiem - Andri Voveru un Aigaru Tīdmani. Šoreiz atkal ātrāks izrādījās Andris Vovers, izcīnot trešo uzvaru pēc kārtas un izvirzoties kopvērtējuma vadībā. Otro vietu izcīnīja Aigars Tīdmanis, kuram lielisku konkurenci sastādīja Raivis Galviņš, kurš ieņēma trešo vietu, ārpus pirmā trijnieka atstājot Gundaru Tīdmani.

VAZ Historic Open klasē uzvaru izcīnīja kopvērtējuma līderis Kalvis Tēts, otrais Edgars Grīnītis, savukārt trešais šoreiz Raivis Grīnfelds.

Plaši pārstāvēta šoreiz bija arī 2WD Open klase, kurā uz starta stājās 14 dalībnieki. Pārliecinoši uzvarēja Jānis Cielēns, uzvarot visos braucienos. Otro vietu izcīnīja Salvis Rambols, savukārt trešais Ainārs Skaidiņš.

4WD Open klasē uzvaru svinēja Okartes Autosporta Akadēmijas pilots Kristaps Feldmanis. Otro vietu šajā klasē izcīnīja vēl viens rallija pilots - Kārlis Nebars, savukārt trešais Andris Puriņš.