profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Kristaps Bērziņš: Autosportā nekad nevar paredzēt, kā sacensības beigsies

Go4speed 25.12.2019 - 12:12 Kristaps Bērziņš: Autosportā nekad nevar paredzēt, kā sacensības beigsies
Foto: Facebook.com/Kristaps Bērziņš

Valdemārpilnieks Kristaps Bērziņš un talsenieks Roberts Pudulis aizvadītajā autosporta sezonā ''Historic ABS'' klasē 14 ekipāžu konkurencē izcīnīja 7. vietu, bet ''Historic 2WD'' klasē desmit ekipāžu konkurencē — 5. vietu.

Jaunā sezona iesākās Alūksnē, kur K.Bērziņš (pilots) un R.Pudulis (stūrmanis) startēja ar 1982. gada ''Volkswagen Golf Mk1''. Bērziņš atklāj, ka Alūksnes rallijs viņam vienmēr ir paticis. Tā ir iespēja izbaudīt īstus ziemas apstākļus — ātrumposmi notiek mežā, kur autosportistus sagaida tramplīni, sniegs, ledus, līkumi un lielas kupenas. Pirms 2019. gada sezonas Bērziņš un Pudulis mācījās pierakstīt līkumu sērijas un lasīt leģendu norādes. Talsu novadā nav tādu ceļu kā Alūksnē — lai spētu pielāgoties sarežģītajiem, līkumotajiem un bīstamajiem ātrumposmiem, nācās atrast pēc iespējas līdzīgākus ceļus. Alūksnes rallijā noteicošā nav maksimālā jauda, bet gan meistarība un drosme. Autosportisti izjuta progresu ar katru nobraukto kilometru un ralliju aizvadīja bez lielām problēmām. Ar lielu prieku viņi gaida 2020. gadu, kad Alūksnes rallijs svinēs desmit gadu jubileju, — sacensības solās būt grandiozas.


Foto: Facebook.com/Kristaps Bērziņš

Starp Alūksnes ralliju un Sarmas ralliju ir tikai divas nedēļas, tāpēc šajā laika posmā sagatavošanās darbi rit pilnā sparā. Sportisti smejoties teic, ka pat apģērbu soma nav jāizkrāmē. Šīs sacensības viņiem atmiņā palikušas ar atklāšanas ceremoniju — gaismām, mūziku un intervijām. ''Nonākot uz skatuves, bijām patiesi priecīgi par skatītāju ovācijām. Sarmas rallijs vienmēr ir bijis ļoti ātrs un viltīgs. Šogad laika apstākļi nebija tie labākie, jo bija uznācis atkusnis, kas to padara daudzreiz sarežģītāku. Vienā no ātrumposmiem gadījās iebraukt kārtīgā sniega kupenā, un bija nepieciešama skatītāju palīdzība. Sarežģītā ceļa seguma dēļ vairāk domājām par finišu — ikvienā brīdī varējām kļūdīties un rallijs varēja beigties,'' iespaidos dalās braucēji.

Starp ziemas un vasaras posmiem tika ieguldīts liels darbs automašīnā — gan jaudas uzlabošanā, gan tehniskajā ziņā. Liepājas rallijā «Historic» klases braucējiem bija jāveic četri salīdzinoši gari ātrumposmi Talsu apkārtnē. Bērziņš atzīst, ka viņam labāk patīk ātrumposmi 15—20 kilometru garumā, kuros iespējams saglabāt tempu un azartu. Ja ātrumposmi ir īsi, nav iespējams sajust rallija patieso garšu — ja gadās problēmas, piemēram, pārplīst riepa, parādās tehniskas ķibeles, automašīna izbrauc ārpus trases vai uz ceļa sagriežas, temps tiek pazaudēts. ''Mūsu gadījumā no ritma izsita pārāk vēla bremzēšana un nepareiza trajektorija. Rezultātā izslīdējām no trases, automašīna noslāpa un zaudējām aptuveni minūti. No skatītājiem varēja just lielu atbalstu gan sociālajos tīklos, gan ātrumposmā,'' norāda K. Bērziņš.


Foto: Facebook.com/Kristaps Bērziņš

Viens no grūtākajiem rallijiem šosezon bija ''Around 7 Lakes Rally 2019'', kas norisinājās Lietuvā. Rallijs iesākās ar tehniskām problēmām un beidzās ar diskvalifikāciju. K. Bērziņš un R. Pudulis saņēma diskvalifikāciju, jo radās degvielas sistēmas problēmas, ko laikā neizdevās salabot. Atlikušo rallija distanci viņi aizvadīja kā treniņu. ''Uz ralliju izbraucām ļoti agri. Ar stūrmani bijām ceļā, lai izņemtu dokumentus, kad saņēmu zvanu no mehāniķa. Viņš paziņoja, ka servisa automašīnai ir radušās problēmas. Devāmies atpakaļ uz Valdemārpili, lai risinātu šo problēmu — pulkstenis vēl nebija pat 8.00. Beigu beigās viss beidzās pozitīvi, varam teikt lielu paldies Ingum Ivanovam. Pēc tam devāmies uz Lietuvas pilsētu Zarasai. Mierīgā gaisotnē izņēmām dokumentus, iepazināmies ar ātrumposmiem un izgājām tehnisko komisiju. Sagaidījām rītu un devāmies uz startu. Braucot uz pirmo ātrumposmu, jutu, ka automašīna nedarbojas ar pilnu jaudu. Otrā ātrumposma vidū pazuda lielākā daļa jaudas, un, iebraucot finišā, motors uzreiz noslāpa. Kamēr atradām un novērsām problēmu, mums rallijs bija oficiāli beidzies. Lielu paldies varu teikt Lietuvas rallija rīkotājiem, kuri ļāva atlikušos ātrumposmus aizvadīt kā treniņus,» pateicību pauž sportisti.

Pirms rallija ''Saldus 2019'' ekipāža aizvadīja treniņus Talsu novadā; tas lieliski palīdzēja sagatavoties sacensībām. Saldus rallijā viņi jutās kā mājās, lai arī nekad nebija braukuši pa šiem ceļiem. Ātrumposmus iespējams raksturot kā ātrus, lēzenus līkumus, kuros ir mainīgs segums — asfalts un grants. Ņemot vērā, ka šajos ātrumposmos bija svarīgs maksimālais ātrums un uzrāviena spēks, cīnīties ar pretiniekiem nebija viegli. Rallija diena pagāja ļoti ātri, un tā bija bagāta ar piedzīvojumiem. Iepazīstoties ar ātrumposmiem, automašīnai, kas sportistiem tika piešķirta, radās problēmas. Kad mehāniķis ar servisa mašīnu atbrauca viņiem pakaļ, bija jārisina nākamā problēma — jāatrod cita mašīna, kas atbilst rallija noteikumiem. Šajā situācijā viņiem izlīdzēja Krista Andersone ar savu «Volkswagen Beetle». Visu rallija distanci jaunieši cīnījās ar sīvu konkurentu, kuru pēdējā ātrumposmā apsteidza par 6,3 sekundēm. Izdevās apsteigt arī «Historic» ekipāžu, kurai, iebraucot finišā, aizdegās automašīna. Autosportā nekad nevar paredzēt, kā sacensības beigsies — ar izstāšanos vai ar uzvaru.

Informācijas avots:
www.talsuvestis.lv
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png