profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Cesvaines rallijsprintā uzvar Svilis, Neikšānam jautra debija (FOTO)

Mārtiņš Jankovskis 08.06.2013 - 20:22 Cesvaines rallijsprintā uzvar Svilis, Neikšānam jautra debija (FOTO)
Mārtiņš Svilis. Foto: Gints Bērziņš. Go4speed

Šodien Cesvainē norisinājās rallijsprints ''Gulbis 2013", kas bija Latvijas rallijsprinta čempionāta ceturtais posms. Piektdien Madonas apkārtnē nolija spēcīgs lietus, tādējādi sestdienas pirmajā pusē putekļu nebija.

Pavisam kopā uz starta izgāja 44 ekipāžas. Pirmajā posmā ātrāko laiku uzrādīja Mārtiņš Svilis. Raibi rallijs iesākās Andim Neikšānam, kurš šajā rallijā debitēja ar jaunu stūrmani un jaunu automašīnu. Kā atzina Andis, tad pirmajā posmā viņš ļoti lielā ātrumā izlidoja no trases un zaudēja daudz laika. ''Satrakojos un aizmirsu, ka braucu ar BMW," tā savu kļūdu smejoties komentēja Andis.


Neikšāns/Aizsilnieks. Foto: Gints Bērziņš. Go4speed

Taču Andis nebija vienīgais, kuram bija aizķeršanās pirmajā posmā. Vēl vairāki braucēji atzina, ka esot bijušas kļūdas. Daudz laika zaudēja arī Atis Bruņinieks, kuram, lai turpinātu ralliju, bija pat nepieciešama skatītāju palīdzība.

Pēc trīs posmiem līderis bija Svilis, kuram sekoja Jānis Dūcis (+17,21) un Elvis Hermanis (+19,67). 2WD klasē līderis bija Neikšāns, kuram 26 sekundes zaudēja Ralfs Sirmacis, kuram bija problēmas ar mašīnas elektroniku. Arī Ralfa komandas biedram Emīlam Blūmam bija līdzīgas problēmas.


Emīls Blūms. Foto: Gints Bērziņš. Go4speed

Pēc servisa parka pilotiem bija jāaizvada pēdējie divi ātrumposmi. Ceturtajā posmā atkal ātrākais bija Svilis. Ļoti lēns šajā posmā bija Dūcis, kurš vēlāk izstājās, atrodoties otrajā pozīcijā.. Dūča neveiksme uz trešo vietu ļāva pakāpties brāļiem Bergmaņiem.


Brāļi Bergmaņi. Foto: Gints Bērziņš. Go4speed

Pēdējā posmā nekas vairs nemainījās un pārliecinošu uzvaru svinēja Svilis, kurš atzina, ka tikai pēdējais posms tika veikts apmierinoši un ka viegli nav bijis. Otrais palika Hermanis, bet trešie - brāļi Bergmaņi. Septītais absolūti un pirmais 2WD klasē palika Neikšāns, kuram vairākos posmos bija problēmas ar bremzēm. 22.vieta absolūti un 11.vieta 2WD Open klasē 13 gadus vecajam Kallem Rovanperam.


Atis Bruņinieks/Edgars Grīns. Foto: Gints Bērziņš. Go4speed

Otrā vieta 2WD klasē Sirmacim, bet trešais - Jānis Krickis, kuram tas bija otrais pjedestāls karjerā. 1600 klasē uzvarēja Jānis Cielēns, bet 4WD klasē nepārspēts palika Edgars Enkurs.

Rallijsprinta rezultāti:
1. M.Svilis, Mitsubishi Lancer Evo, 22:33.13
2.
E.Hermanis, Mitsubishi Lancer Evo VIII, +37.32
3. E.Bergmanis, Mitsubishi Lancer Evo, +49.55
4. G.Bremze, Mitsubishi Lancer Evo VIII, +52.92
5. J.Berķis,Mitsubishi Lancer Evo VIII,
+1:12.50
6. A.Jansons, Mitsubishi Lancer Evo IX, +1:32.54
7. A.Neikšāns, BMW M3, +1:48.84
8. E.Enkurs, Audi 80, +1:51.83
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri: