Rallijsprintā Viduslatvija uzvar Neikšāns, Svilis avarē (FOTO)

Mārtiņš Jankovskis 22.09.2012 - 20:04 Rallijsprintā Viduslatvija uzvar Neikšāns, Svilis avarē (FOTO)
Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals. Foto: Gints Bērziņš, Go4speed

Jēkabpilī šodien "Motoru svētku" ietvaros notika rallijsprints „Viduslatvija 2012", kas bija kandidātposms nākamā gada rallijsprinta čempionātam. Pavisam kopā uz starta izgāja 27 ekipāžas, kuras bija sadalītas četrās klasēs.

Pirmajā posmā savas trases priekšrocības izmantoja Mārtiņš Svilis, kurš bija ātrākais braucējs trasē. Otrajā posmā ātrākais jau bija Andis Neikšāns, kurš kopvērtējumā Svilim pietuvojās līdz 0,68 sekundēm. Arī trešajā posmā ārkārtīgi ātrs bija Svilis, kurš Neikšānu apsteidza par piecām sekundēm.

Sviļa automašīna pēc izstāšanās. Foto: Gints Bērziņš, Go4speed

Te gan jāpiebilst, ka Andim pirmajā posmā bija problēmas ar sarunas iekārtu, kā arī ekipāža šo ralliju vairāk aizvadīja kā treniņu un nebrauca ar pilnu jaudu.

Diemžēl ceturtajā posmā kļūdu pieļāva Svilis, kurš ar mašīnas priekšu trāpīja pa betonu, kā rezultātā mašīnai tika norauta motora aizsargpanna. Tas ļāva uz otro vietu pakāpties Kasparam Šimkum, kuram sekoja Aleksandrs Grīva. Jāatzīmē, ka piektajā posmā avāriju piedzīvoja Viktors Lazda/Normunds Kārkliņš.

Lazdas/Kārkliņa automašīna pēc izstāšanās. Foto: Gints Bērziņš, Go4speed

Atlikušajos posmos Neikšāns palielināja pārsvaru, kurš arī beigās izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Otro vietu izcīnīja Šimkus, bet trešo - Grīva. 2WD klasē, uzvarot visos sešos posmos, ātrākie bija Atis Bruņinieks/Kārlis Bergmanis. 4WD klasē līdzīgs scenārijs - pārliecinoši ātrākie Rimants Kalniņš/Jānis Siliņš (arī uzvarēja visos sešos posmos). 1600 klasē, izstājoties līderim Arvo Himičam/Gintam Lasmanim, uzvarēja Toms Binde/Antra Bormane.

Ar visiem rezultātiem var iepazīties šeit.

Crabis 22.09.2012 21:32
Pasākums ir bijis labs, bet 2 piezīmes pie pareizrakstības, stila :)
1. Pareizi ir Šimkum. Mēs taču nesakām cirkusam, medusam :))
2. Esmu pārliecināts, ka gan Šimkus, Gan Grīva uzskata, ka savas vietas ir izcīnījuši, nevis palikuši otrajā un trešajā.
Tas tā, ceru, ka noderēs nākamajiem rakstiem :))