Sniegotajā rallijsprintā Latvija uzvar Nikolajs Grjazins

Go4speed 28.11.2021 - 15:34 Sniegotajā rallijsprintā Latvija uzvar Nikolajs Grjazins

Biķernieku trasē un Sporta kompleksā 333 noslēgušās rallijsprinta un minirallija ''Latvija2021'' sacensības. Ja sestdien vakarā lija lietus, tad svētdien trasi klāja sniegs, kas pirmajā aplī pirmajiem sportistiem apgrūtināja braukšanu.

Pēc sacensību pirmās dienas, kas tika aizvadīta tumsā, rallijsprintā līderis bija Nikolajs Grjazins, kuram 13 sekundes zaudēja Vasīlijs Grjazins. Tikmēr avāriju piedzīvoja Vladas Jurkevičius. ''Lieliska iespēja būt šajā pasākumā un trasē. Ļoti pozitīvi vērtēju šīs dienas ātrumposmu garumu, 14 kilometri katrs – kārtīga rallija ātrumposmi, kurus izbaudīt. Interesantāku šo cīņu padarīja laikapstākļi, kā arī mainīgais segums uz asfalta vietās, kur vēl atrodas rudenī sakritušās lapas. Visu vakaru gan lija, gan sniga viegls sniegs, ieslēdzot nakts apgaismojumu – veidojās siena, kura redzamību padarīja sliktāku, līdz ar to nācās manāmi iespringt. Pirmā diena noslēgusies ar pirmo pozīciju absolūti, ceru, ka rītdiena būs tikpat izaicinoša un interesanta. Šis pasākums ir lieliska iespēja gatavoties Montekarlo rallijam,'' tā Nikolajs Grjazins.

Otrajā dienā ātrs bija Vasīlijs Grjazins, kurš pēc astotā posma no sava brāļa atpalika tikai deviņas sekundes. Devītajā dopā ātrākais bija Nikolajs, kurš Vasīliju, kurš pamanījās sagriezties, apsteidza par 13 sekundēm. Noslēdzošajā dopā vēlreiz ātrākais bija Vasīlijs Grjazins, taču uzvaru kopvērtējumā svinēja Nikolajs, kurš savu brāli apsteidza par 21 sekundi. Trešo vietu izcīnīja Vigo Rubenis. Augstajā piektajā vietā ierindojās Artūrs Igaveņš.

Minirallijā pirmajos trīs ātrumposmos ātrākais bija Kristaps Laipnieks ar BMW 116. Jāpiebilst, ka braucēji, kas brauca kā pirmie, brauca un slidinājās pa sniegoto trasi, bet ar katru braucienu sniegs palika mazāk un braucēji, kas trasē devās vēlāk, jau brauca pa slapju asfaltu. Otrajā aplī visos trijos posmos ātrākais bija Kalvis Blūms, taču uzvaru kopvērtējumā nosargāja Laipnieks. Otrais, zaudējot 36,49 sekundes, palika Kristaps Skuja, bet trešais - Kaspars Sloka. Kalvis Blūms finišā ierindojās ceturtajā vietā, no līdera atpaliekot gandrīz 44 sekundes.