profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Brāļu Velmes sporta automašīna sāk ceļu uz vēsturisko Leģendu ralliju (FOTO)

Mārtiņš Jankovskis 07.10.2019 - 07:01 Brāļu Velmes sporta automašīna sāk ceļu uz vēsturisko Leģendu ralliju (FOTO)
Foto: No komandas privātā arhīva

No 10.-13.oktobrim Itālijā, Sanmarīno, 17.reizi startēs slavenais Leģendu rallijs, kurā katru gadu startē daudz un dažādas bijušās un esošās rallija zvaigznes, kuru rīcībā ir gan vēsturiskas automašīnas, gan arī mūsdienu.

Jau ziņojām, ka arī šogad šajās sacensībās ar 1985.gada 'Audi Quattro A2' (470 Zs un 680 Nm) startēs brāļi Ivars un Andris Velmes, kuri pagaidām ir vienīgie latviešu sportisti, kuri startējuši šajās sacensībās. Trīs dienās sportistiem būs jāveic 14 ātrumposmi (78 km).


Foto: No komandas privātā arhīva

Svētdien no rīta ceļu uz 2400 kilometrus tālo rallija norises vietu sāka ekipāžas sporta automašīna, kamēr Ivars un Andris uz sacensībām lidos otrdienas vakarā. Šobrīd sporta automašīna atrodas jau pie Polijas - Čehijas robežas. Kā pirms ceļa portālam Go4speed pastāstīja Ivars Velme, tad pēdējās dienās darba esot bijis visai daudz.

''Jā, pēdējās dienās pirms ceļa vēl bija daudz darba – uzliku citu ātrumkārbu, pārjaucu pusasis, kā arī veicu vēl citus sīkumus. Veicu nelielu izmēģinājuma braucienu un šobrīd viss ir kārtībā – auto ir gatavs startam,” stāsta Ivars Velme, kurš piebilda, ka šogad par viņu interese ir daudz lielāka nekā pagājušajā gadā, kad sportists tur startēja pirmajā reizē. “Jāsaka, ka Facebook pēdējās dienās ir karsts – daudzi raksta un prasa kā mums iet un vai esam gatavi. Arī sportisti apjautājas. Patīkami.''


Foto: No komandas privātā arhīva

Jautāts, vai pilots vēl pirms starta pētīs pagājuša gada video, Velme atzina, ka “Nē, nekādus onbordus no pagājušā gada neskatīšos – braukšu un izbaudīšu šo ralliju, šos svētkus. Protams, ka uztraukums pirms starta būs, bet, ņemot vērā, ka mēs brauksim bez rezultāta, tad nav ko iespringt uz video pētīšanu. Cik saprotu, posmi būs gandrīz tādi paši kā pagājušajā gadā, tāpēc zinu, kas mūs tur sagaida.”


Foto: No komandas privātā arhīva

Pagājušajā gadā brāļi Velmes startēja šova klasē, kur sportisti brauc bez oficiālas laika ieskaites, un kur braucēji var izklaidēt skatītājus. Ivars atklāj, ka pagājušajā gadā viņi neuzņēma savus laikus, bet šogad plānots uzņemt ātrumposma rezultātus, lai finišā varētu savu laiku salīdzināt ar sportistiem, kuri brauc ieskaitē.

Pavisam kopā uz starta izies vairāk nekā 150 ekipāžas, kuru vidū būs vismaz astoņas Audi Quattro automašīnas, tai skaitā arī pasaules rallijkrosa čempions Matiass Ekstroms, kurš brauks ar Audi S1 EKSRX quattro automašīnu. Bez brāļiem Velmēm Legend Stars klasē startēs tādi zināmi piloti kā WRC pilots Kreigs Brīns (Subaru Impreza 555), divkārtējais WRC čempions Mikijs Biasons (Lancia Rally 037), bijušais WRC pilots Džidži Galli (Kia Rio RX) u.c. Tāpat skatītājus šajās sacensībās priecēs Tjerī Noivils (Hyundai i20 WRC), Andreas Mikelsens (Hyundai i20 NG), Kens Bloks (Ford Escort) un daudzi citi.


Foto: No komandas privātā arhīva

''Jo katra diena nāk tuvāk, jo lielāks uztraukums ir. Ļoti gribās, lai iztur tehnika, jo ar paša braukšanu visam vajadzētu būt kārtībā. Kā jau teicu, tad šogad sacensībās brauksim tāpat, kā pagājušajā gadā – sporta režīmā un, kur varēsim, tur šķērēsim, lai skatītājiem un pašiem būtu prieks. Brauksim atraktīvi,” nobeidz Velme, kurš piebilda, ka viņa komandas fanu grupa uz Itāliju lidos piektdien no rīta.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png