profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Brāļi Velmes ar vēl jaudīgāku 'Audi Quattro A2' otro gadu startēs Leģendu rallijā (VIDEO)

Mārtiņš Jankovskis 25.09.2019 - 19:36 Brāļi Velmes ar vēl jaudīgāku 'Audi Quattro A2' otro gadu startēs Leģendu rallijā (VIDEO)
Foto: Roberts Jankevics Photography

No 10.-13.oktobrim Itālijā, Sanmarīno, 17.reizi startēs slavenais Leģendu rallijs, kurā katru gadu startē daudz un dažādas bijušās un esošās rallija zvaigznes, kuru rīcībā ir vēsturiskas automašīnas, tai skaitā arī leģendārās B grupas automašīnas, kas WRC čempionātā pēc 1986.gada pēc vairākām traģiskām avārijām tika aizliegtas.


Foto: Roberts Jankevics Photography

Kā noskaidroja portāls Go4speed, arī šogad šajās sacensībās ar 1985.gada 'Audi Quattro A2' startēs brāļi Ivars un Andris Velmes, kuri pagaidām ir vienīgie latviešu sportisti, kuri startējuši šajās sacensībās. Trīs dienās sportistiem būs jāveic 14 ātrumposmi (78 km).

''Pēc debijas Rally Legends pagājušajā gadā, nonācām pie secinājuma, ka ir jāuzlabo vairākas lietas, lai būtu vēl ātrāki, no kurām galvenās bija – jāizņem priekšā bloķis un jāpalielina jauda. To arī šogad izdarījām, un šobrīd auto būs 470 Zs un 680 Nm (pagājušajā gadā bija 400 Zs liela jauda). Nezinu, varbūt beigās izrādīsies, ka jauda ir par lielu, bet to tad skatīsimies uz vietas,” smejoties portālam Go4speed stāsta Ivars Velme.


Foto: Roberts Jankevics Photography

Pagājušajā gadā brāļi Velmes startēja šova klasē, kur sportisti brauc bez oficiālas laika ieskaites, un kur braucēji var izklaidēt skatītājus. Ivars atklāj, ka pagājušajā gadā viņi neuzņēma savus laikus, bet šogad plānots uzņemt ātrumposma rezultātus, lai finišā varētu savu laiku salīdzināt ar sportistiem, kuri brauc ieskaitē.

Arī šogad latviešu ekipāža startēs šova klasē. ''Šogad situācija bija sarežģītāka. Jau pagājušajā gadā bija grūti savākt nepieciešamo budžetu, lai aizbrauktu uz šīm sacensībām, taču šogad organizatori paziņoja, ka, lai brauktu šova klasē, ir jāpērk no viņiem riepas – vismaz viens komplekts, kas kopā izmaksā 1400 eiro. Ja pagājušajā gadā varējām braukt ar vienalga kādām riepām, tad šogad tikai ar Pirelli. Papildus tam noteikumi bija tādi, ka jāpērk sliku riepas, taču sarunājām, ka pirksim grants riepas, kuras pēc tam varēsim izmantot citos rallijos.''


Foto: Roberts Jankevics Photography

''Ilgu laiku domāju, vai piedalīties šogad vai nē, taču draugi uzstāja, ka ir jābrauc, un ar viņu un atbalstītāju finansiālo palīdzību to arī izdosies īstenot, tāpēc mēs varēsim doties uz Itāliju. Gribu izmantot izdevību un teikt lielu paldies Youngtimercar.eu, Ze Donats, Sūti.lv, Radex, Jass autoserviss, Raap ātrumkārbu remonts, MKM meži, B. Ports, Grantiņi 1, Evoparts.lv, Simkusracing.com, Moller Auto Lidosta, Audi Latvija, Edgaram Andžānam, Andrim Voicišam, Mārim Dundam un daudziem citiem par atbalstu.


Foto: Roberts Jankevics Photography

Jautāts par ātrumposmiem un dalībniekiem, Velme zināja teikt, ka “Ātrumposmi izskatās, ka būs tie paši, tāpēc zinu, kas mūs tur sagaidīs. Par konkurentiem grūti teikt, bet jau šobrīd pieteikušās vairāk nekā 150 ekipāžas, kuru vidū būs slavenie Kristofs Klausners (Audi Quattro), Marko Maurers (Audi Quattro ). Kopā startēs septiņi Audi Quattro. Tāpat uz starta izies Kens Bloks (Ford Escort) un WRC zvaigzne Tjerī Noivils (Hyundai i20 WRC), kuri gan brauks citā klasē.”


Foto: pirirc.hu

Ivars atzina, ka, ja pirmajā gadā par viņiem sākotnēji interese nebija liela, tad pēc sacensībām interese strauji pieauga. “Ja pagājušajā gadā mūs vēl tur nezināja, tad pēc sacensībām varēju just, ka Facebook lapā sekotāji aug un video ar mūsu auto parādījās gandrīz katrā video apskatā. Arī šobrīd jau jūtu, ka par mums interesējas, jautā, vai brauksim. Domāju, ka šogad interese par mums būs lielāka. Jāpiebilst, ka pēc pagājušā gada saņēmu vairākus piedāvājumus startēt arī citos rallijos, taču, protams, tas viss prasa papildus izmaksas.”


Foto: Roberts Jankevics Photography

Jautāts par kaut kādiem testiem, Ivars atzina, ka, iespējams, izbrauks, taču, veicot pirmos metrus pēc jaudas palielināšanas, auto ejot vēl ātrāk.

Izbrauciens pēc jaudas palielināšanas:

''Pirmie metri pēc jaudas uzlabošanas bija iespaidīgi – auto iet ļoti labi. Arī skaņa ir vēl labāka. Protams, vēl mūs līdz sacensībām sagaida citi darbi, bet visam ir jābūt kārtībā. Šogad sacensībās brauksim tāpat, kā pagājušajā gadā – sporta režīmā un, kur varēsim, tur šķērēsim, lai skatītājiem un pašiem būtu prieks. Brauksim atraktīvi,” nobeidz Velme.


Brāļi Velmes darbībā:

Brāļi Velmes darbībā:
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png