Rallijā uzvar Feldmanis, čempiona titulu N4 klasē izcīna igauņi (FOTO, VIDEO)

Go4speed 30.09.2012 - 13:38 Rallijā uzvar Feldmanis, čempiona titulu N4 klasē izcīna igauņi (FOTO, VIDEO)
Kaspars Koitla. Foto: Rihards Baumanis/Go4speed

Aizraujoši notikumi risinājās rallija "Latvija" otrajā dienā Kuldīgas apkārtnē. Rallija līderis Jānis Vorobjovs dienas pirmajā ātrumposmā neveiksmīgi nolauza aizmugurējo labo riteni, līdz ar to par čempionu N4 klasē sezonas kopvērtējumā ķluva igauņi Kaspars Koitla un Anders Ots. Par rallija "Latvija" kopvērtējuma un arī R4 klases uzvarētāju kļuva Jānis Feldmanis.

Tā kā pa nakti bija stipri lijis, tad dienas pirmie ātrumposmi bija ļoti slideni un par to liecināja vairākas avārijas un izstāšanās. Diemžēl neveiksmīgi dienu sāka Jānis Vorobjovs, kuram šajā rallijā bija iespēja izcīnīt Latvijas čempiona titulu un pārspēt galveno konkurentu - igauni Kasparu Koitlu. Pirmajā ātrumposmā izstājās arī divi somu sportisti - J.Tipala, kurš uzmeta divus kūleņus un A.Manti, kuru piemeklēja tehniskas problēmas.

Jānis Vorobjovs 7. ātrumposmā. Foto: Rihards Baumanis/Go4speed

Pēc Vorobjova izstāšanās par kopvērtējuma līderi kļuva Jānis Feldmanis, kurš arī uzvarēja visos atlikušajos dienas ātrumposmos. Kā otrais ralliju finišēja igaunis Kaspars Koitla. 7. ātrumposmā 1 minūtes un 10 sekunžu sodu saņēma Aivis Egle un viņš atkrita uz 3. pozīciju un to arī nosargāja līdz pat rallija beigām.

Visas dienas garumā ceļi tā arī nenožuva un sportisti apstiprināja, ka ātrumposmi ir slideni un vietām peļķēm klāti. Vēl vairākas avārijas piedzīvoja arī citi sportisti - riteni nolauza arī A.Smirnovs un E.Blūms.

Video no somu sportistu avārijas 7. ātrumposmā:

Rallija sezonas garākajā ātrumposmā (34 kilometri) uzvarēja un ceļojošo Karamiševa kausu izcīnīja Jānis Feldmanis. 2011. gadā šo kausu izcīnīja Jānis Vorobjovs.

2WD klasē nepārspējams bija lietuvietis Samsonas, kurš 2WD klases otrās vietas ieguvēju Mjačinu apsteidza vairāk par minūti, tuklāt izcīnīja 9. vietu rallija kopvērtējumā. Trešie šajā klasē Edgars Balodis/Ivo Pūķis.

R2 klasē savu pirmo uzvaru svinēja Mārcis Ķenavs, aiz viņa ierindojās Nebars un tikai trešais šoreiz Ralfs Sirmacis. Līdz ar to arī Mārcis Ķenavs rallija čempionāta kopvērtējumā izcīna otro vietu aiz Ralfa Sirmača, kurš čempiontitulu sev jau nodrošināja iepriekš.