profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Alūksnes pusē pasakainos ziemas apstākļos aizvadīti rallija testi

Mārtiņš Jankovskis 07.02.2021 - 20:12 Alūksnes pusē pasakainos ziemas apstākļos aizvadīti rallija testi
Foto: Rally Alūksne

Sestdien un svētdien Alūksnē tika aizvadīti oficiāli un ar Latvijas automobiļu federāciju saskaņoti rallija testi. Šajos testos varēja piedalīties trīs ekipāžas, bet, ņemot vērā, ka braucēju bija vairāk, testi notika divos dažādos ātrumposmos ar divām atsevišķām servisa zonām.


Foto: Rally Alūksne

Kā portālam Go4speed pastāstīja viens no testu organizatoriem Renārs Salaks, tad testi notika pasakaini skaistos ziemas apstākļos – trasi klāja bagātīgs sniegs un gar malām bija lielas kupenas. Šajos testos piedalījās SRT (Vladas Jurkevičius) un Neiksans Rallysport komandas, kā arī Mārtiņš Sesks (brauca ar ''Subaru Impreza''), Edgars Balodis, Kristers Cimdiņš, Jānis Cielēns.


Foto: Martins Sesks Rally

Par to, kā testi aizritēja, stāsta Renārs Salaks.

Renār, redzot bildes un video no testiem, izskatās, ka šajos ātrumposmos valdīja pasakaina ziema.
Jā, ceļi bija fantastiski. Šādos ceļos un apstākļos Alūksnes rallijs ir noticis iepriekš, bet tas bija sen. Ja būtu lemts un rallijs šogad notiktu, domāju visiem tas patiktu. Trasi klāja sniegs, gar malām bija kupenas. Viss bija lieliski. Piemēram, lietuvietis pirmajā dienā veica vairāk nekā 150 kilometrus, svētdien mazāk, taču viņa mašīnas riepas izskatījās ļoti labas un gandrīz visas radzes bija savās vietās. Arī Uldis Briedis izteicās, ka, ja notiktu rallijs, tad to šādos apstākļos varētu izbraukt ar vienu riepu komplektu.


Foto: Rally Alūksne

Kamēr ir ziema, drīzumā būs vēl kādi testi?
Ir interese, bet pagaidām neko konkrētu nevaru teikt. Nav tik viegli šādos apstākļos, kad ir šie ierobežojumi, rīkot testus. Teikšu kā arī – šādos apstākļos arī pamatīgi nosalām, jo naktī un no rīta, kad sākās testi, bija vairāk nekā -20 grādu liels sals.

Testi aizritēja bez starpgadījumiem?
Jā, abās dienās viss bija pilnīgi ideāli, bez nekādiem ekscesiem. Šie mums bija pirmie šādi testi šajā ziemā, kuros tika ievērotas gan LAF, gan valstī noteiktās drošības prasības.


Gatis Cimdiņš. Foto: Rally Alūksne

Ja nepārceltu ralliju uz vasaru, šādas sacensības bez skatītājiem Alūksnē varētu notikt?
Diemžēl, nē. Ja pilsēta atbalsta, tad viņai vajag pretim nodrošināt pilnu sacensību komplektu – sportistus, skatītājus. Mēs nevaram rīkot ralliju bez skatītājiem, jo ieņēmumi par biļetēm ir mūsu rallija budžeta sastāvdaļa.


Foto: Rally Alūksne

Un ja vasarā ralliju nevarēs apmeklēt skatītāji? Jūs tādu ralliju (bez skatītājiem) rīkosiet?
Protams, šobrīd paredzēt, kā būs, mēs nevaram. Palasot par pasaules hokeja čempionātu, kas notiks maija beigās, tad arī čempionātu plānots aizvadīt bez skatītājiem. Ja mēs nevarēsim rīkot ralliju ar skatītājiem, tad domāju, ka mēs ralliju nerīkosim. Lai nodrošinātu šāda līmeņa ralliju, ir jāiegulda lieli resursi, un mūsu budžets bez papildus līdzekļiem to nevar pavilkt, ja mēs neiegūsim ieņēmumus no pārdotām biļetēm. Arī pati pilsēta, kad uz ralliju dodas skatītāji, gūst ieņēmumus. Mēs vienmēr Alūksnes ralliju rīkojam ar vīziju, ka tas nav tikai rallijs, bet tie ir svētki. Ja nav pilns komplekts, tad svētki nevar notikt. Diemžēl.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png