Dakaras rallija prologā ātrākais Ekstroms

Go4speed 05.01.2024 - 12:09 Dakaras rallija prologā ātrākais Ekstroms

Ar prologa ātrumposmu piektdien startēja 46.Dakaras rallijs.

Motociklu klasē 27 kilometrus garajā posmā ātrākais bija Toša Šareina no Spānijas, kurš pērn finišēja 13.vietā. 12 sekundes viņam zaudēja Daniels Sanders, bet 19 sekundes lēnāks bija Ross Brančs, kurš pērn divos ātrumposmos bija ātrākais motociklu ieskaitē. Pagājušā gada uzvarētājs Kevins Benavides finišēja devītais, līderim zaudējot 56 sekundes.

Kvadriciklu klasē ātrākais bija pēdējo divu gadu Dakaras rallija vicečempions Fransisko Moreno, kamēr augsto ceturto vietu izcīnīja lietuvietis Laisvidas Kančus, kurš pērn bija ātrākais divos posmos. Lietuvietis uzvarētājam zaudēja divas minūtes un septiņas sekundes.

Vieglo automašīnu klasē ātrākais Audi komandas braucējs Matias Ekstroms, kuram 23 sekundes zaudēja Sets Kvintero. Pērn Kvintero izcīnīja 2.vietu T3 klasē, bet šogad 21 gadu vecais amerikānis startē Toyota Gazoo Racing rūpnīcas komandas sastāvā. 3.vieta Sebastjanam Lēbam, kurš zaudēja 38 sekundes.

Labs starts polim Kšištofam Holovčičam, kura pēdējais starts Dakaras rallijā bija 2015.gadā, kad tika izcīnīta 3.vieta. Prologā polim sestā vieta. Septītais palika Stefans Peteransels, kuram šis ir 35.starts Dakaras rallijā (līdz šim francūzim 14 uzvaras Dakaras rallijā). Tikai 12.vieta pēdējo divu gadu uzvarētājam Naseram Al-Atijam, kurš šogad startē ar Prodrive komandas Hunter T1+ automašīnu. Augsto 15.vietu ieņem igaunis Urvo Mānama. 16.vieta ''Ford M-Sport'' komandas vadošajam pilotam Nani Roma.

Lēns starts Toyota Gazoo Racing rūpnīcas komandas vadošajam braucējam, 2009. gada Dakaras rallija uzvarētājam Žinilam de Viljēram, kurš līderim zaudēja vairāk par trīs minūtēm un finišēja ārpus Top 40.

No lietuviešiem pagaidām ātrākais Benediktas Vanagas, kuram 14.vieta. Tikmēr Vaidotas Žala pagaidām ieņem 25.vietu. Cits lietuvietis, rallija braucējs Vladas Jurkevičius līderim zaudēja nepilnas piecas minūtes.

Eriks Gocals. Foto: Dakar Rally

Challenger klasē ātrākais bija Eriks Gocals, kurš pagājušajā gadā triumfēja SSV klasē. 2.vieta Marekam Gocalam, bet trešais - bijušais WRC pilots Kris Mīke, kurš atpalika 21 sekundi. Devītais lietuvietis Rokas Baciuška. Jāpiebilst, ka Eriks Gocals starp visām automašīnu klasēm ieņēma 13.vietu.

Prologa ātrumposms šobrīd vēl turpinās. Vēlāk, kad finišu sasniegs visi dalībnieki, ātrākie braucēji izvēlēsies sev starta pozīcijas pirmajam ātrumposmam.

Sestdien sportisti veiks pirmo ātrumposmu, kura garums būs 414 kilometri.

Rezultāti laika gaitā tiks papildināti!!!