profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Dakaras rallijā startēs vairāk nekā 800 sportisti

Go4speed 01.12.2022 - 23:10 Dakaras rallijā startēs vairāk nekā 800 sportisti
Foto: dakar.com

Straujiem soļiem tuvojas 45. Dakaras rallijs, kas ceturto gadu pēc kārtas notiks Saūda Arābijā. Sacensību starts paredzēts 31.decembrī, bet finišs – 15.janvārī. 2023.gada rallijreida maršruts ir būtiski mainīts un paplašināts, un 2023. gadā rallijreidam būs 14 ātrumposmi, salīdzinot ar 12 ātrumposmiem šogad. Sacensības sāksies Saūda Arābijas rietumu piekrastē, un īsais prologa posms Jaungada vakarā noteiks rallija starta kārtību.

Pavisam kopā sportistiem būs jāveic 8549 kilometri, no kuriem 4706 km būs ātrumposmi ar laika kontroli. Atpūtas dienas plānota 9.janvārī.

Kā vēsta organizatori, tad sacensību dalībnieki kopumā četras dienas pavadīs ''Tukšajos ātrumposmos'', kas ir nosaukti par smilšu tuksnesi, kas pazīstami ar savu nogurdinošo klimatu un reljefu. "Tas ir maršruts, pie kā esam strādājuši, lai sacensības padarītu nedaudz sarežģītākas nekā iepriekšējos gados," saka Dakaras rallija direktors Deivids Kastera. "Šajos ''Tukšajos ātrumposmos'' nekā nav, mēs neatradām ne dzīvniekus, ne cilvēku pēdu nospiedumus, ne mašīnu pēdu nospiedumus. Tur ir pilnīgs tukšums. Tas būs interesanti, jo tās ir īstas kāpas. Kāpas, ko esam braukuši līdz šim, nebija ļoti sarežģītas, jo tās nav ļoti noslēgtas, taču tagad mums būs augstāka grūtības pakāpe."


Foto: dakar.com

"Pirmā nedēļa būs līdzīga līdz šim pazīstamajai Dakarai - ar kāpām, smiltīm, ātra un tehniska, ar to īpatnību, ka kilometru būs daudz vairāk nekā līdz šim pieredzēts. Otrajā nedēļā mēs pilnībā mainījām tempu. No gariem posmiem kilometros mēs pārejam uz īsiem posmiem, bet ar daudz kāpām, kas mainīs Dakaras rallija konfigurāciju. Dienā tie būs vairāk nekā 200 kilometri, kas šķiet sīkums, taču tās ir tīrās kāpas. Tā ir pirmā reize, kad mēs veicam tik atšķirīgu maršrutu starp divām nedēļām."

Tāpat sacensībās būs maratona posmi (11. un 12. ātrumposms), kuros būs pilnībā aizliegta ārēja palīdzība no atbalsta ekipāžām. Tas nozīmē, ka dalībnieki paļausies tikai paši uz sevi, ja viņu transportlīdzekļiem būs kādas tehniskas problēmas.

Par Dakaras rallija dalībniekiem informācija sekos.

Skaitļi:
- Sacensībās piedalīsies 820 dalībnieki (634 dalībnieki startēs Dakaras rallija ieskaitē, bet 188 – Dakar Classic);
- Dakaras rallijā tiks pārstāvētas 68 valstis (gan sportisti, gan atbalsta ekipāžas);
- Pavisam kopā Dakaras rallijā startēs 54 sievietes (20 no tām Dakar Classic);
- Dakaras rallijā būs pārstāvētas 5 sieviešu ekipāžas;
- 19 kvadracikli;
- 56 smagās automašīnas;
- 73 vieglās automašīnas;
- 125 motocikli;
- 93 automašīnas būs T3 un T4 klasē;
- 13 smago automašīnu ekipāžas tiks pārstāvētas Dakar Classic;
- 76 vieglo automašīnu ekipāžas tiks pārstāvētas Dakar Classic;
- Visvairāk sportistu pārstāvēs Franciju (194), kam seko Spānija (119) un Nīderlande (90).


Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri: