profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Vītols un Baldiņš gatavi 'RallyX Nordic' cīņām

Go4speed 19.07.2019 - 08:37 Vītols un Baldiņš gatavi 'RallyX Nordic' cīņām
Roberts Vītols

Ziemeļvalstu rallijkrosa čempionāta RallyX Nordic dalībnieki šajās brīvdienās, 20.-21. jūlijā, CSDD Biķernieku Trasē startēs čempionāta ceturtajā posmā. Sacensībās piedalīsies kopumā 43 autosportisti, kuri pārstāvēs septiņas valstis – Dāniju, Norvēģiju, Zviedriju, Somiju, Igauniju un Franciju. Latvija būs pārstāvēta trīs dalībnieku sastāvā – ar Latvijas Automobiļu Federācijas izsniegtu licenci sacensībās startēs Vasīlijs Grjazins (Supercar Lites), Ronalds Baldiņš (CrossCar) un Roberts Vītols (RX Academy).

Supercar
Nedēļas nogalē Rīgā paredzēto sacensību spēcīgākajā Supercar klasē startēs 12 pilnpiedziņas auto, kuru jauda sasniedz 600 zirgspēkus. Vairāku RallyX Nordic Supercar dalībnieku auto piedalījušies arī pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionāta posmos. Sacensībās redzēsim Olsbergs MSE sagatavotu Ford Fiesta Supercar, ar kādu uzvaru pirms divām nedēļām notikušajā World RX of Sweden izcīnīja Sebastjens Eriksons. Tāpat Rīgā ar Audi S1 Supercar startēs Robins Larsons, kurš izcīnījis uzvaru visos trīs līdz šim notikušajos FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta posmos, un 2019. gada sezonas kopvērtējumā šobrīd atrodas pārliecinošā vadībā. Uz starta izies arī Ulriks Linnemans, kura vadītā Honda Civic Coupe Supercar pieredzēja savu debiju Pasaules RX. Tāpat CSDD Biķernieku Trasē startēs Miko Ikonens, kurš sacensībās piedalīsies ar M-Sport būvētu Ford Fiesta Supercar – to pašu auto, ar kuru 2018. gadā FIA Eiropas rallijkrosa čempiontitulu izcīnīja Reinis Nitišs.

Supercar Lites
Visplašāk pārstāvēta būs Supercar Lites klase, kas Pasaules RX kontekstā zināma kā RX2. Uz starta stāsies kopumā 13 piloti, starp tiem arī Sports Racing Technologies pilots Vasīlijs Grjazins, kurš Rīgas sacensībās startēs ar Latvijas Automobiļu Federācijas izsniegtu licenci. RX2 klases auto sacenšoties CSDD Biķernieku Trasē iepriekšējo reizi redzējām 2016. gadā, kad šīs klases sacensības bija iekļautas Rīgā notiekošajā FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posma programmā.

CrossCar
Bagiju CrossCar klasē, par iespēju kāptu uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena ar desmit citiem zviedru autosportistiem cīnīsies pieredzējušais latvietis Ronalds Baldiņš. “Šobrīd, tik tuvu mājām nemaz nav daudz sacensību, kurās varētu startēt, tāpēc ir jāizmanto katra izdevība!” iesāk Ronalds Baldiņš. “Savā autosportista karjerā esmu braucis ar dažādiem auto, bet bagijs viennozīmīgi ir pats ātrākais no visiem – arī tehniski tas ir izturīgs, ar to var droši braukt un lēkt tramplīnos, kas ļauj sacensības veikt neiztērējot par tām nesamērīgus finansiālos resursus. Sacensības Latvijā, protams, uzliek arī atbildības nastu – draugi, paziņas gaida uzvaru, bet te, domājams, palīdzēs daudzu gadu gaitā iekrātā pieredze gan motokrosā, gan autosportā, lai ar šo slogu un starta mandrāžu tiktu veiksmīgi galā,” tā Baldiņš. Baldiņam konkurenci veidos arī šā brīža FIA pasaules rallijkrosa čempionāta līderu Timija Hansena un Kevina Hansena vadītā komanda Yellow Squad.


Foto: Raimonds Volonts

RX Academy
“Liels paldies manai ģimenei un atbalstītājam Provento Motors, bez kur atbalsta šī sezona nebūtu izvērtusies tik plaša un piepildīta,” stāsta Roberts Vītols, kurš RallyX Nordic Latvia sacensībās piedalīsies RX Academy sastāvā. “No katra trenera un skolotāja iespējams iemācīties ko jaunu, kas šoreiz būs sacensību galvenais uzdevums – gūt jaunas zināšanas, un izkopt savas prasmes. Zinu par RX Academy komandas augsto līmeni, arī auto visi ir vienādi – tāpēc lielāko daļu laika piloti velta savu braukšanas prasmju uzlabošanai,” pirms gaidāmā starta izsakās Roberts Vītols, kuru piedalīties RX Academy sacensībās uzaicināja viens no komandas treneriem Reinis Nitišs. Sacensībās piedalīsies vēl septiņi RX Academy dalībnieki, kuri sezonas gaitā ne tikai paaugstina savu prasmju līmeni, bet arī cīnās par galveno balvu – apmaksātām sacensībām ar RX2 klases auto 2020. gada sezonā. Roberta Vītola konkurentu starpā būs septiņi somu, igauņu un franču autosportisti.

Atgādinām, ka visu RallyX Nordic posmu izšķirošos notikumus iespējams vērot arī kanāla TV6 Latvija ēterā – tiešraides sākums svētdien, 21. jūlijā, plkst. 16:00.

Plašāku informāciju par RallyX Nordic Latvia sacensībām Latvijā atradīsi sociālajos tīklos: Facebook RallyX Nordic Latvia; Twitter @RallyXLatvia un Instagram @rallyxlatvia.

Biļetes uz sacensībām būs iespējams iegādāties pie ieejas CSDD Biķernieku Trasē. Ieejas biļete uz abām RallyX Nordic Latvia norises dienām maksās EUR 25,00. Bērniem līdz septiņu gadu vecumam ieeja būs bez maksas, bet no septiņu līdz 16 gadu vecumam – EUR 15,00. Invalīdiem un pensionāriem paredzēta atlaide 10% apmērā.
Plašāka informācija par RallyX Nordic atrodama https://www.rallyx.se/.

RallyX Nordic Latvia provizoriskais norises grafiks:
SESTDIENA, 20. JŪLIJS:
10:00 CSDD Biķernieku Trase atvērta skatītājiem
13:30 Treniņbraucieni, 1. sesija
14:50 Treniņbraucieni, 2. sesija
16:00 1. kvalifikācija – CrossCar, RX Academy, Supercar Lites, Supercar
SVĒTDIENA, 21. JŪLIJS:
9:00 CSDD Biķernieku Trase atvērta skatītājiem
9:15 Iesildīšanās braucieni
9:50 2. kvalifikācija – CrossCar, RX Academy, Supercar Lites, Supercar
11:33 3. kvalifikācija – CrossCar, RX Academy, Supercar Lites, Supercar
13:48 4. kvalifikācija – CrossCar, RX Academy, Supercar Lites, Supercar
15:25 Finālbraucieni – CrossCar, RX Academy
16:00 Tiešraides translācija TV6 Latvija
16:49 Finālbraucieni – Supercar Lites, Supercar

RallyX Nordic Latvia provizoriskais dalībnieku sastāvs:
SUPERCAR:
3 Ari Perkiömäki FIN Perkiömäki Motorsport
4 Robin Larsson SWE JC Raceteknik
10 Mikko Ikonen FIN Betomik Racing
11 Jere Kalliokoski FIN Kalliokoski Motorsport
16 Oliver Eriksson SWE Olsbergs MSE
17 Mats Öhman SWE JC Raceteknik
61 Andreas Carlsson SWE Andreas Carlsson Rallycross
72 Ulrik Linnemann DNK Olsbergs MSE
77 Stene Johansen NOR Johansen Motorsport
86 Mario Hansen NOR Olsbergs MSE
95 Philip Gehrman SWE Gehrman Motorsport
99 Ricardo Bortkevitš EST Lepp Motorsport 
RallyX Nordic Latvia provizoriskais dalībnieku sastāvs:

SUPERCAR LITES:
2 Ben-Philip Gundersen NOR JC Raceteknik
11 Mats Oskarsson SWE Oskarsson Motorsport
12 Anders Michalak SWE Michalak Motorsport
18 Linus Östlund SWE Olsbergs MSE
33 Lars Erik Haug NOR Haug Rallycross Team
52 Simon Olofsson SWE Simon Olofsson
54 Petter Nårsa SWE Öhman Motorsport
55 Vasiliy Gryazin LVA Sports Racing Technologies
56 Thomas Holmen NOR Thomas Holmen
69 Sondre Evjen NOR JC Raceteknik
90 Jimmie Walfridson SWE JC Raceteknik
91 Niklas Aneklev SWE Olsbergs MSE
99 Hans-Ola Frøshaug NOR JC Raceteknik

RX ACADEMY
3 Joni Heikkinen FIN RX Academy
22 Rasmus Tuominen FIN RX Academy
26 Roberts Vītols LVA RX Academy
27 Marko Muru EST RX Academy
44 Jonne Ollikainen FIN RX Academy
66 Luka Nurmi FIN RX Academy
72 Clémentine Lhoste FRA RX Academy
87 Tommi Hallman FIN RX Academy

CROSSCAR:
6 Martin Enlund SWE Enlunds Motorsport
8 Jonas Ericsson SWE SSD Swespeed
11 Jimmie Österberg SWE Österberg Motorsport
14 Nils Andersson SWE NA Motorsport
20 Julius Ljungdahl SWE Yellow Squad by Hansen
21 Lars Söderström SWE SSD Swespeed
67 Isac Egonsson SWE Carcontrol
81 Ronalds Baldiņš LVA Dumperi.Lv
170 Isak Reiersen SWE JC Raceteknik Junior Team
175 Timmy Enlund SWE Enlunds Motorsport
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png