Baldiņš jauno RallyX sezonu sāk ar uzvaru

Mārtiņš Jankovskis 10.05.2024 - 20:07 Baldiņš jauno RallyX sezonu sāk ar uzvaru
Ronalds Baldiņš. Foto: Ronalds Baldins RX

Šajās brīvdienās tika dots starts RallyX rallijkrosa seriālam, kas sākās Zviedrijā. Uz starta pavisam kopā izgāja 87 sportisti, starp kuriem arī divi latviešu braucēji - Ronalds Baldiņš Crosscar klasē un Mārcis Martinovs 4WD klasē.

Jāatzīmē, ka šodien sportisti trasē devās pēc sprinta formāta, kas nozīmē, ka visi braucieni tika veikti pa vienam, lai tādējādi nesasistu spēkratus. Sestdien sacensības norisināsies pēc ierastā formāta, kad trasē braucēji dosies kopā.

Brīvajos treniņos Baldiņš 31 sportistu konkurencē uzrādīja 14. un 11.ātrāko laiku, taču trijās kvalifikācijās mūsu braucējs divas reizes bija ātrākais, bet vienu reizi palika otrais. Tas Ronaldam trīs kvalifikāciju braucienu summā deva pirmo vietu (145 punkti). Viņam sekoja Tomas Ēks Murstads (126) un Džonatans Džilami (117). Pagājušā gada uzvarētājs Sebastjans Enholms palika tikai 13.vietā.

Savā pusfinālā (kopā bija trīs pusfinālu braucieni) Ronalds finišēja 2.vietā, Eliasam Svensonam zaudējot tikai 0,4 sekundes. Taču finālā Baldiņš bija ātrākais, par 0,721 sekundēm apsteidzot Svensonu, bet Džilami zaudēja vienu sekundi.

Posma kopvērtējumā Baldiņam 29 punkti, Džilami 24, bet Svensonam – 18.

4WD klasē pēc divām kvalifikācijas kārtām debitants Mārcis Martinovs ieņēma 15.vietu 18 sportistu konkurencē, taču noslēdzošajā kvalifikācijas kārtā Mārcis spēja uzrādīt desmito ātrāko laiku, kas trīs braucienu summā viņam deva 12.vietu, kas ļāva iekļūt pusfinālā! Tikmēr ātrākais trijās kvalifikācijās bija Johans Kristofersons (150 punkti), kuram sekoja Ole Kristians Veibijs (135) un Jens Hvāls (124).

Pusfinālos uzvaras svinēja Kristofersons un Veibijs, kamēr Martinovs savā pusfināla braucienā palika sestais, nekvalificējoties finālam. Finālā ātrākais bija Kristofersons, kuram 3,5 sekundes zaudēja Veibijs.

Pēc pirmā posma maksimālo punktu skaitu sakrāja Kristofersons (30), kuram sekoja Veibijs (26) un Filips Martinsons (20). 4WD Pro Am klasē devītais pēc pirmā posma ir Mārcis Martinovs.