Jaunā pasaules RX sezona sākas ar Kristofersona uzvaru

Go4speed 05.06.2023 - 22:18 Jaunā pasaules RX sezona sākas ar Kristofersona uzvaru

Uzsākot otro elektrizētā rallijkrosa ēras sezonu, pagājušā gada pasaules RX čempions Johans Kristofersons svētdien izcīnīja uzvaru Portugāles RX posmā.

Johans bija ātrākais visās četrās kvalifikācijās, aiz sevis atstājot Niklasu Gronholmu un Timiju Hansenu. ''Special ONE Racing'' komandas braucēji Sebastjans Lēbs un Gerlains Šišerī, kuri startēja ar ''Lancia Delta Evo-e RX'' automašīnām, kvalifikācijā ierindojās 7. un 10.vietā.

Pirmajā pusfinālā pārliecinošu uzvaru izcīnīja Kristofersons, kamēr dramatiski notikumi risinājās cīņā par otro un trešo vietu. Pēdējā aplī pāris līkumus pirms finiša otrais bija Kevins Hansens, kuram cieši sekoja Timijs Hansens. Pēdējos līkumos pirms finiša Timijs ieskrēja brāļa Kevina automašīnā un sagriezās. Lielā ātrumā tuvojās Gustavs Bergstroms, kurš nespēja izvairīties no Timija automašīnas un ieskrēja tajā. Līdz ar to abiem braucējiem sacīkstes bija beigušās, un tas uz trešo vietu ļāva pakāpties Lēbam.

Otrajā pusfinālā lielisku ātrumu demonstrēja Niklas Gronholms, kurš bija ātrākais. Ātra bija arī viņa komandas biedrene Klāra Andersone, kura pēdējā aplī izrāva otro vietu, kamēr trešais finišēja Ole-Kristians Veibijs. Vienu brīdi otrajā vietā turējās Šišerī, taču finišā franču braucējs palika ceturtais.

Finālā, kurā sāka līt lietus, pārliecinošu uzvaru ar pārsistu riepu svinēja Kristofersons, aiz sevis atstājot Kevinu Hansenu un Gronholmu. Lēbam sestā vieta, Johanam zaudējot deviņas sekundes.

Nākamās pasaules čempionāta sacensības tiks aizvadītas 17. un 18. jūnijā Norvēģijā, Hellas trasē.