profile
register
facebook
youtube
twitter instagram
baneris-aix-2-5445-4514-2008.gif

Ungārijas RX posmā bez Baumaņa uz starta stāsies arī Bakerūds un Marklunds

Go4speed 14.04.2023 - 14:54 Ungārijas RX posmā bez Baumaņa uz starta stāsies arī Bakerūds un Marklunds
Foto: Jānis Baumanis RX

Aprīļa beigās Ungārijā notiekošajam Eiropas rallijkrosa čempionāta pirmajam posmam publicēti dalībnieku sastāvi Euro RX1 un Euro RX3 klasē. Euro RX1 cīņās Latvijas braucējs Jānis Baumanis ir viens no 19 pieteiktajiem dalībniekiem, vēsta autocross.lv.

Uzreiz jāatzīmē – RX1 klasē čempionāta favorītu pulks nav kļuvis vājāks. No pērnā gada kopvērtējuma top-10 uz starta gatavojas iziet astoņi dalībnieki, tostarp pirmo piecu pozīciju ieguvēji – Antons Marklunds, Jānis Baumanis, Enzo Ide, Siverts Svardāls un Tamašs Karai. Uz starta arī viens no galvenajiem favorītiem Andreas Bakerūds, kurš pērn veica vien divus posmus, vienu no tiem savās mājās Norvēģijā uzvarot.

Nesen pieminējām divus britus – tēvu un dēlu Olliju un Patriku O`Donovanus, abi ir Njiradas posma sarakstā. Roberta Vītola komanda jau minēja, ka juniora treniņu programma ar Hansen Motorsport gatavo Peugeot 208 ir ļoti piesātināta – nav izslēgts, ka viņš būs šīs sezonas tumšais zirdziņš, ar kuru var nākties rēķināties pat Marklundam.

Ja par savējiem, tad uz Ungāriju gatavojas arī lietuvietis Pauļus Pleskovas, kurš uz starta plāno iziet ar Škoda Fabia automašīnu.

Euro RX3, jeb Super 1600 klasē 13 pieteikumu. No pērnā gada top-10 uz starta seši braucēji, tātad lielāks iztrūkums nekā pilnpiedziņā, turklāt savu titulu neplāno aizstāvēt pērnais čempions Kobe Pauvelss. Tomēr kopumā jāatzīmē, ka klases dalībnieku skaits ir ļoti līdzīgs pērnā gada vidējam rādītājam – tas nav liels, taču pašlaik pietiekami noturīgs.

Lai gan abas klases ierasts redzēt komplektā ar pasaules čempionāta posmiem, dažkārt Eiropas čempionāta posmi notiek atsevišķi no pasaules cīņām. Gan pagājušajā gadā, gan šogad Ungārijas eiroposms ievada starptautisko rallijkrosa sezonu, bet pasaules čempionāts startēs vien jūnija sākumā Portugālē.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
aix-copy-2837-1940.png motul-partner-3110.png nrs-4325.png batcc-0816.png ar-4809.png vagi-2128.png srt-5914.png bmp2-1740.png