profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

'Nakts rallijkrosā' Biķernieku trasē Uģis Traubergs startēs ar paša būvētu 'Lada Kalina'

Go4speed 09.09.2022 - 20:19 'Nakts rallijkrosā' Biķernieku trasē Uģis Traubergs startēs ar paša būvētu 'Lada Kalina'
Rīt, 10. septembrī, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē norisināsies “Nakts rallijkross”, Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta, kā arī FIA NEZ Baltijas rallijkrosa čempionāta sezonas noslēgums. Sacensībās uz starta, uzstādot dalībnieku rekordu, sagaidīsim vairāk nekā 90 dalībniekus. Šāda veida autosporta pasākums norisināsies pirmo reizi, dalībnieki pēdējās iespējas braucienus jeb LCQ un fināla braucienus aizvadīs dienas tumšajā laikā.

Tuvojoties rallijkrosa sezonas izskaņai, sacensību rīkotājs vēlējās sarīkot vēl nebijušu pasākumu, kas būtu interesants gan braucējiem, gan skatītājiem.

''Šajā sezonā izvēlējāmies eksperimentēt, rīkojām posmus jaunās un atjaunotās trasēs, strādājām pie tā, lai dalībniekiem sezona būtu interesantāka nekā citus gadus. Tuvojoties sezonas noslēguma sacīkstei, sapratām, ka esam gatavi kaut kam, iespējams, nereālam. Pirmā ideja, nakts rallijkross, svarīgāko sacensību daļu aizvadot vēlās vakara stundās, kad nepieciešams trasi izgaismot, šo plāna daļu realizējām. Smeļoties iedvesmu sacensībās Amerikā, kopā ar rallijkrosa braucēju Ronaldu Baldiņu, radās ideja par jauna, vēl nebijuša tramplīna izveidi Biķernieku trasē. Pēc sarunām un diskusijām par idejas realizāciju, esam nonākuši pie brīža, kad trīs dienu laikā ir radīts tramplīns, kas gatavs izaicināt dalībniekus šī gada sezonas noslēgumā. Nezinām, vai vēl kādreiz šo piedzīvosim tepat Biķerniekos, tāpēc aicinu rallijkrosa fanus būt trasē un atbalstīt savus favorītus,” atklāj Jānis Bergs, rallijkrosa sacensību rīkotājs.


Foto: Kalvis Zaļaiskalns

2022. gada sezonā Super 1600 klasē par augstākajām pozīcijām cīnās igaunis Janno Ligurs un divi lietuvieši Ritis Gurklis un Ritis Rutkauskas, latviešus atstājot aiz goda pjedestāla. Klases sastāvam sezonas noslēgumā pievienojies jeb dalību pieteicis Uģis Traubergs, autosporta pasaulē labi zināms autokrosa un rallijkrosa braucējs. Traubergs uz starta izies ar paša būvētu rallijkrosa automašīnu “Lada Kalina”, līdz šim ar šādu auto rallijkrosā Latvijā ir startējis Matīss Vasilis. Kā stāsta pats braucējs, šis ir vairāk nekā trīs gadu ilgs projekts, kas pirmo reizi pieredzēs sacensību dullumu.

Uģis Traubergs, titulēts autokrosa un rallijkrosa braucējs: “Automašīnu iegādājos 2018. gadā, lai būvētu braucējiem, kuri startē sacensībās Krievijā, projekts lēnām virzījās uz priekšu, līdz šī gada februārī visas darbības ar šo zemi pārtraucām. Automašīnu nolēmām pabeigt un dažādu sarunu vadīts, esmu pieteicies grandiozajam rallijkrosa sezonas noslēgumam, par to būtu jāpasakās manai komandai, jo viņu mudināts mēs līdz šī brīža rezultātam esam nonākuši,” iesāk Traubergs.

''Vakar izbraucām pirmos līkumus un sapratām lietas un vietas, pie kurām vēl ir jāpiestrādā. Jāsaka tā, automašīna jauna, vadītājs vecs – tandēms interesants, bet esmu gatavs izlocīt kājas, vismaz bērniem par prieku (smejas). Man nav lielu mērķu vai ekspektāciju par to, kā būs, bet, ja tiktu finālā un, iespējams, pat TOP6, tad tas būtu labs sasniegums. Šobrīd neliekam uzsvaru uz kausiem vai pozīcijām, bet to, lai saprastu, kāda ir šī automašīna, kas jāuzlabo vai jāpamaina,” atklāts ir braucējs.

Sacensību programma:
12:25 / Laika kontroles brauciens
14:15 / 1. kvalifikācijas brauciens
16:10 / 2. kvalifikācijas brauciens
17:50 / Pārtraukums
18:30 / 3. kvalifikācijas brauciens
20:00 / Dalībnieku parāde
20:30 / LCQ - Pēdējās iespējas brauciens
21:00 / Drifta šovs
21:10 / Fināla braucieni
22:30 / Apbalvošana (īsi pēc Supercar klases fināla brauciena)

Ieejas biļetes cena 15 EUR, bezmaksas ieeja pasākumā bērniem līdz 13 gadu vecumam (ieskaitot), kā arī invalīdiem ratiņkrēslā + pavadonim. Biļetes uz autosporta pasākumu iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā www.aula.lv - https://www.aula.lv/pasakumi/nakts-rallijkross?event=1298, kā arī norises vietā. Bērniem pasākuma norises vietā, par papildus maksu, būs pieejamas piepūšamās atrakcijas.
Jaunumiem par sacensībām iespējams sekot līdzi mājaslapā www.rallycross.lv, kā arī sociālajos tīklos Facebook.com/ @rallycross.lv

Informāciju sagatavoja:
Zane Lielkāja-Gerika

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri: