Vītols tumsā no pēdējās starta rindas izcīna uzvaru (VIDEO)

Go4speed 07.11.2021 - 01:54 Vītols tumsā no pēdējās starta rindas izcīna uzvaru (VIDEO)

Par British Rallycross Championship 5 Nations Trophy sestā posma uzvarētāju sestdien Lidenhilas trasē kļuva latviešu rallijkrosa braucējs Roberts Vītols.

Cīnoties ar tehniskām problēmām kvalifikācijas braucienos, pat izlaižot otro kvalifikāciju, Vītols kvalifikācijā desmit braucēju konkurencē finišēja pēdējā vietā. Pusfinālā Vītols savā braucienā izcīnīja trešo vietu, kas deva iespēju astoņu braucēju konkurencē startēt finālā no pēdējās starta rindas.

Pēc lieliska starta Vītols izvirzījās ceturtajā vietā, kur mūsu sportists ar pārējiem trīs līderiem devās pamattrasē, kamēr trīs braucēji devās džokerī. Jau nākamajā aplī Vītols un piektās vietas ieguvējs devās džokerī, pēc kura Vītols atgriezās ceturtajā vietā. Nākamajā aplī no Top3 braucējiem divi devās džokerī, ko izmantoja Vītols, kurš pēc ātra apļa apdzina abus braucējus un ierindojās otrajā vietā. Jau nākamajā aplī džokerī devās tā brīža līderis, taču atgriezties pirmajā vietā viņam neizdevās, jo Vītols lidoja pa trasi un apsteidza savu konkurentu. Turpinājumā Vītols palielināja savu pārsvaru un beigās svinēja pārliecinošu uzvaru, kas bija sportista trešais panākums aizvadītajās sešās sacīkstēs.

Četras sekundes Vītolam, kurš uzrādīja ātrākos laikus 3., 4., 5. un 6.aplī, zaudēja Džeks Torns, bet trešo vietu ieņēma biežs Eiropas rallijkrosa čempionāta dalībnieks Dereks Tohils.

Pēc šī posma Vītols čempionāta kopvērtējumā pakāpās uz trešo vietu, līderim Olijam O`Donovanam, kurš finālā palika septītais, zaudējot 19 punktus.

Roberta māsa Laura Vītola (Suzuki Swift) Junior klasē pirmajā kvalifikācijas braucienā ieņēma sesto vietu, otrajā viņa palika septītajā vietā, bet trešajā mūsu braucēja palika bez rezultāta.

Svētdien tajā pašā trasē Supercar klases braucējiem tiks aizvadīts septītais posms.