Trillera īstā cīņā Portugāles RX uzvar Gronholms, Kristofersons saņem sodu

Go4speed 17.10.2021 - 20:05 Trillera īstā cīņā Portugāles RX uzvar Gronholms, Kristofersons saņem sodu

Portugālē aizvadīts pasaules rallijkrosa čempionāta septītais posms, kura ietvaros uz starta izgāja RX1 un Euro RX3 klases braucēji. Diemžēl pasaules RX ieskaitē uz starta izgāja tikai septiņi braucēji.

Pēc pirmās dienas divām kvalifikācijas kārtām ātrākais bija Timijs Hansens, kurš uzvarēja abos braucienos. Otrais bija Niklass Gronholms, bet trešais – Johans Kristofersons. Arī trešajā kvalifikācijas kārtā ātrākais bija Hansens, tikmēr uz otro vietu kopvērtējumā pakāpās Kristofersons. Arī noslēdzošajā kvalifikācijas kārtā notikumus diktēja brāļi Hanseni, taču pēc nelielas Timija kļūdas viņu apdzina gan Kristofersons, gan Gronholms. Lai arī 4.kvalifikācijā uzvaru izcīnīja Kevins Hansens, kopvērtējumā kvalifikācijā triumfēja Timijs, taču uz otro vietu pakāpās Kristofersons (par vienu punktu apsteidza Kevinu), kas nozīmēja to, ka abi galvenie titula pretendenti katrs startēs savā pusfināla braucienā.

Pirmajā pusfināla braucienā četru braucēju konkurencē dominēja brāļi Hanseni, kuriem pirmās divas vietas, kamēr trešais – Kristians Szabo. Otrajā pusfinālā trīs braucēju konkurencē lielisks starts padevās Niklasam Gronholmam, kurš nonāca vadībā. Ļoti sīvi viņam bampers bamperā sekoja Kristofersons, kurš pēc elpu aizraujošām cīņām pēdējā aplī tomēr pamanījās apdzīt Gronholmu (šo apdzīšanas manevru gan pēc finiša izskatīja tiesneši, taču sods netika piešķirts), tādējādi izcīnot pirmo vietu, kas viņam ļāva finālā startēt no pirmās vietas.

Arī finālā bija elpu aizraujošas cīņas visa brauciena garumā. Pēc starta T.Hansens, Kristofersons un K.Hansens devās pamattrasē, kamēr pārējie trīs braucēji – džokerī. Johans visādi mēģināja apdzīt Timiju, kurš vienā no līkumiem pieļāva kļūdu. To steidza izmantot Kristofersons, kurš centās apdzīt zviedru braucēju, taču tur pat bija Kevins, kurš uzsāka cīņu ar Johanu, kā rezultātā Kristofersons izbrauca ārpus trases. Šo cīņu izmantoja džokerī pabijušais Gronholms, kurš pietuvojās līderiem. Pēdējā aplī visi trīs favorīti devās džokerī, un to izmantoja Gronholms, kurš izvirzījās vadībā un izcīnīja uzvaru. Otrais Timijs Hansens, bet trešais sākotnēji bija Kristofersons. Taču vēlāk sportists saņēma piecu sekunžu sodu par trases saīsināšanu un zaudēja savu trešo pozīciju, kuru ieņēma Kevins Hansens.

Euro RX3 čempions. Foto: @FIAWorldRX

Euro RX3 klasē, uzvarot ceturtajā posmā no pieciem, uzvaru svinēja šveicietis Jurijs Belevskijs, kurš arī kļuva par Euro RX3 čempionu. Otrais krievu braucējs Marats Kņazevs, bet trešais – Kobe Pouvels. Sezonas kopvērtējumā otrais Pouvels, bet tikai punktu viņam zaudēja Kņazevs. Visi trīs braucēji pārstāvēja ''Volland Racing KFT'' komandu.

Pasaules RX kopvērtējumā līderis ir Timijs Hansens (178), kuram seko Kristofersons (161) un Kevins Hansens (159). Maksimālais punktu skaits, ko vēl var izcīnīt, ir 60 punkti.

Pasaules RX sezonas noslēdzošie divi posmi novembra beigās notiks Vācijā.