profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

KYB EKS JC komandas vadītājs: Nevaram sagaidīt 'Riga RX' posmu, jo mums tas patīk

Go4speed 15.09.2021 - 10:17 KYB EKS JC komandas vadītājs: Nevaram sagaidīt 'Riga RX' posmu, jo mums tas patīk
Johans Kristofersons. Foto: Red Bull Content Pool

Dažādu ķibeļu dēļ FIA pasaules rallijkrosa čempionāta 2021. gada sezona tituliem un uzvarām bagātākajam braucējam Johanam Kristofersonam nav izvērtusies kā iecerēts, lai gan ātrums nekur nav zudis. Zviedru sportists ir apņēmības pilns un gatavs Ferratum World RX of Rīga atgriezties cīņā par uzvarām.

Pēc diskvalifikācijas saņemšanas pirmajā kvalifikācijā Spānijā, savukārt Zviedrijā cauras riepas lika Kristofersonam izstāties jau mājas posma pusfinālā. Atguvis ātrumu, Kristofersons bija ceļā uz pirmo vietu pusfināla braucienā Francijā, kad pusass defekts lika atkāpties uz trešo vietu, tomēr neskatoties, ka mehāniķi paveica varoņdarbu, apjomīgus remontdarbus paveicot 16 minūtēs, ierašanās starta zonā tika nokavēta par mazāk kā minūti, jau atkal liedzot startu finālā.


Foto: Red Bull Content Pool

''Kas par nedēļas nogali! Tā sākās ļoti labi, savā mašīnā jutos ļoti komfortabli. Riepu stratēģija bija ļoti laba, ceturtajā kvalifikācijā izmēģinājām pāris izmaiņas ar regulējumiem, ar ko bijām ļoti priecīgi. Ātrums pusfinālā bija lielisks, mašīna jutās ļoti, ļoti labi, tādēļ taupīju riepas, braucot pa priekšu, bet tad piepeši pēdējā aplī pievīla pusass,” norāda 32 gadus vecais Johans Kristofersons.

“Laimīgā kārtā es spēju finišēt trešajā vietā, taču mēs secinājām, ka cietusi ir arī pārnesumkārba, ko nācās mainīt. Mums bija ļoti maz laika. Tam vajadzēja būt neiespējamam uzdevumam, taču puiši ieguldīja satriecošu darbu. Diemžēl, nonākot starta zonā, par dažām sekundēm kavējām, kā rezultātā mūs nepielaida startam, par ko bija ļoti žēl.''

''Milzu apsveikumi Hanseniem. Jau atkal viņi paveica lielisku darbu un šobrīd ir lieliskā formā. Veiksme nav bijusi mūsu pusē. Lai gan sezona ir gara, situācija čempionāta kopvērtējumā kļuvusi smaga. Protams, sezona ir gara. Koncentrējamies uz nākamajiem posmiem, lai uzlādētu spēkus un būtu gatavi cīņām Rīgā,” uzsver Kristofersons.


Foto: Red Bull Content Pool

Pēc pirmajiem trim posmiem trīskārtējais pasaules čempions Kristofersons kopvērtējuma līderim Timijam Hansenam zaudē 28 punktus, tomēr Ferratum World RX of Rīga būs lieliska vieta, kur mazināt deficītu, jo 18. un 19. septembrī Biķernieku trasē risināsies divi posmi.

KYB EKS JC Team komandas vadītājs Joels Kristofersons skaidro: “Teiksim tā, motorsports ir sarežģīts sporta veids, tādēļ, piedzīvojot zaudējumu, emocijas ir ļoti smagnējas. Francijā jau atkal mums sākotnēji bija lieliska nedēļas nogale, izcīnot uzvaru kvalifikāciju summā, turklāt Johans atradās vadībā līdz pārnesumkārbas defektam. Esmu ļoti lepns par mehāniķu darbu tik īsā laikā. Sasniedzot starta zonu, trases darbinieki bija aizslēguši vārtus un nokavējām finālu par 30 sekundēm.''

''Protams, ir ļoti smagi, ka šādas lietas notiek tieši tad, kad sākam krāt punktus čempionātam. Mazliet jūtamies, ka kāds būtu iespēris pa mūsu kājām katrā posmā, kas šogad noticis, taču esam komanda, kas nekad nepadodas. Vēl atlikuši daudz posmi un varu apsolīt, ka Rīgā darīsim visu, kas ir mūsu spēkos. Nevaram sagaidīt šo posmu, jo gan Johanam, gan komandai patīk šī trase.”

Ieejas biļetes uz 18.-19. septembrī Rīgā, Biķernieku trasē notiekošo Ferratum World RX of Rīga iespējams iegādāties Biļešu Paradīze tirdzniecības vietās, kā arī internetā www.bilesuparadize.lv.

Izmantotie resursi:
www.rigarx.lv
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png