Nitišam Francijas RX otrā vieta, Baumanim pēc drāmas finālā 5.vieta

Go4speed 05.09.2021 - 19:53 Nitišam Francijas RX otrā vieta, Baumanim pēc drāmas finālā 5.vieta
Reinis Nitišs

Francijā noslēdzies pasaules rallijkrosa čempionāta 3.posms. Jau ziņojām, ka pēc pirmās dienas elektroauto ieskaitē RX2e klasē trešajā vietā bija Reinis Nitišs, kamēr RX1 klasē piektais bija Jānis Baumanis.

Trešajā kvalifikācijā Jānis ieņēma septīto vietu, bet ceturtajā – piekto, kas četru braucienu summā deva piekto vietu, kamēr uzvaru kvalifikācijā svinēja Andreas Bakerūds. Pirmajā pusfinālā ātrākais bija Bakerūds, bet Jānis ieņēma otro vietu, taču pēc finiša mūsu braucējs saņēma sodu par it kā nesportisku rīcību, kad, iznākot no džokera, mājinieks Andrea Duborgs saskrējās ar Jāni, kurš tobrīd brauca pa pamatapli un pa ideālo trajektoriju. Tiesneši uzskatīja, ka vainīgs ir Jānis, lai arī komentētāji bija mūsu braucēju pusē un uzskatīja šo par parastu sacīkšu incidentu. Tas tobrīd Jāni atsvieda uz trešo vietu, kas nozīmēja to, ka finālā būs jāstartē no trešās rindas.

Finālā Jānim neizdevās starts un mūsu braucējs bija sestais. Kā atzina Jāņa Baumaņa tēvs Andris, tad Jānim nebija doma doties džokerī, taču ar Tamaša Karaja palīdzību Baumanis iebrauca džokerī, pēc kura Jānis saglabāja sesto vietu, kamēr līderis bija Bakerūds. Brīdī, kad likās, ka Bakerūds izcīnīs uzvaru, norvēģis pēkšņi palika lēns, ko izmantoja Renē Munihs, kurš apdzina un izcīnīja uzvaru. Tobrīd ārpus kadra palika notikumi cīņā par 2.-5.vietu, kur pēkšņi Jānis bija trešais. Taču pēdējā aplī pāris līkumus pirms finiša jau pieminētais Karais pamanījās apdzīt Jāni un izraut trešo vietu, kamēr Baumanis priekšpēdējā līkumā nedaudz sagriezās un zaudēja ceturto vietu Bakerūdam. Finišā Jānis piektais.

Čempionāta kopvērtējumā pēc diviem posmiem līderis ir Bakerūds (43), bet Baumanis ir devītais ar 18 punktiem.

10. FRA Romuald DELAUNAY Citroën DS3  15

RX2e klasē Nitišs ceturtajā kvalifikācijā ieņēma otro vietu, kas četru braucienu summā deva trešo vietu. Savā pusfinālā Reinis finišēja otrais, 0,311 sekundes zaudējot Dorianam Deslandē. Finālā, startējot no otrās rindas, Reinis pēc laba starta pacēlās uz otro vietu, kurā arī mūsu sportists finišēja, 0,334 sekundes zaudējot 18 gadus vecajam franču braucējam, jaunajam talantam Deslandē, kuram šīs arī bija debijas sacīkstes RX2e klasē.

Jaudīgākajā RX klasē kvalifikācijā ātrākais bija Johans Kristofersons. Arī savā pusfinālā Kristofersons visiem brauca pa priekšu, līdz brauciena beigās zviedrs tehniska defekta dēļ palika lēns, zaudējot pirmo pozīciju un knapi nosargājot trešo, kas ļāva iekļūt finālā. Taču diemžēl Johanam neizdevās laikā ierasties uz finālu, kā rezultātā viņu nepielaida startam, un viņa vietu ieņēma Kevins Abrings. Finālā no pirmās starta rindas startēja abi brāļi Timijs un Kevins Hanseni, kuri arī abi viens aiz otra finišēja, tādējādi trešo posmu pēc kārtas izcīnot dubultuzvaru. Trešā vieta Niklasam Gronholmam.

Kopvērtējumā pēc trīs posmiem līderis ir Timijs (85), kuram seko Kevins (75) un Kristians Szabo (58). Ceturtais ir Kristofersons (57).