profile
register
facebook
youtube
twitter instagram
baneris-aix-2-5445-4514-2008.gif

Mārtiņš Spīķis sarūpē pārsteigumu Baltijas rallijkrosa 1.posmā

Go4speed 12.07.2021 - 18:49 Mārtiņš Spīķis sarūpē pārsteigumu Baltijas rallijkrosa 1.posmā
Foto: Rallyemotions.lv

Svētdien Rīgā, Biķernieku trasē, noslēdzās pirmais Latvijas un Baltijas rallijkrosa festivāls, kura otrajā dienā tika aizvadītas NEZ Baltijas čempionāta posma cīņas. Uzvaras guva favorīti, taču neiztika arī bez pārsteigumiem, vēsta autocross.lv.

Lielākais pārsteigums tika piedzīvots NEZ Super 1600 klasē, kurā fināla startā līderpozīciju uzņēmās rallijkrosā minimāli startējušais Folkreisa braucējs Mārtiņš Spīķis, kurš startēja ar brāļa Jura izmantoto Škoada Fabia. Viņš pāris apļus aiz sevis turēja Eiropas rallijkrosa čempionāta top-10 braucēju Janno Liguru, līdz igaunis izstājās, ielidojot riepu krāvumā. Mārtiņa ceļš uz panākumu kļuva drošs, un jaunākais no braucošajiem Spīķiem izdevību izmantoja – uzvara.

Mārtiņš rallijkrosā vienīgo sezonu startēja 2016. gadā, piedaloties Latvijas kausa un NEZ čempionāta sacensībās. Toreiz cīņas trijos startētajos posmos ne tuvu nebija tik veiksmīgas – divas priekšlaicīgas izstāšanās un viena cīņa, kas noslēdzās pusfinālā. Aiz Spīķa otrajā vietā finišēja lietuvietis Rītis Gurklis, bet trešais – Arnis Odiņš.


Foto: Zalaiskalns Photography

NEZ Super 2000 klasē Maija Stakena turpināja sestdien iesākto – pārliecinoša uzvara, aiz sevis atstājot Jāni Ikeru un lietuvieti Deividu Vareiku.

Arī NEZ kontekstā aizmugures piedziņas Touring car klase neattaisno sevi dalībnieku skaita dēļ – Rīgā startēja vien trīs braucēji. Toties jāatzīst, ka cīņa izdevās spoža: uzvaru guva igaunis Prīts Rebane, fotofinišā izrādoties par sekundes desmitdaļu priekšā Kasparam Fricsonam. Arī trešo vietu guvušais Aleksejs Kreipāns nebija tālu, pāris sekunžu attālumā.

NEZ 4WD klasē pārliecinošu uzvaru finālā guva galvenais favorīts Edijs Ošs, par 12 sekundēm apsteidzot savu galveno Igaunijas čempionāta konkurentu Maiko Tammu. Gandrīz 20 sekundes zaudēja trešo vietu guvušais Jānis Veģeris.

Xtreme klases finālā atkal Ronalda Baldiņa un Reiņa Nitiša duelis, kurš šoreiz, atšķirībā no sestdienas nacionālajām cīņām, noslēdzās par labu Nitišam. Trešais igaunis Martins Juga. Runā, ka abu vadošo latviešu cīņa kļuvusi asa arī ārpus trases, pēc tam kad Nitišs sestdien iesniedzis protestu pret Baldiņu par valmierieša bagija ātrumkārbas neatbilstību noteikumiem.


Foto: Zalaiskalns Photography

Tā kā svētdien Baltijas cīņu ietvaros notika arī Lietuvas rallijkrosa čempionāta posms, sacīkstē uz starta stājās Lietuvas Junior 1000 klases braucēji. Sacīkstē uzvaru izcīnīja savulaik Latvijas Mini bagiju čempionātā startējusī lietuviet Skaiste Prašukaite, aiz sevis atstājot vēl vienu Mini zvaigzni Matu Zavarski un igauni Rūdi Reinumegi. Par dienas notikumu – pat visas sacīkstes mērogā – kļuva Junior 1600 klases cīņas otrajā kvalifikācijā. Latvijas braucējs Krists Valters pirmajā pagriezienā pēc starta trāpīja otra Latvijas pilota Daiņa Zemnieka mašīnas sānos, kā rezultātā Zemnieks apmeta kūleni. Abu cīņa šajā posmā ar to arī noslēdzās, turklāt Valteram formāli arī diskvalifikācija attiecīgajā braucienā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
aix-copy-2837-1940.png motul-partner-3110.png nrs-4325.png batcc-0816.png ar-4809.png vagi-2128.png srt-5914.png bmp2-1740.png