profile
register
facebook
youtube
twitter instagram
baneris-aix-2-5445-4514-2008.gif

Ar rekordlielu dalībnieku skaitu atklāta rallijkrosa sezona

Go4speed 12.07.2021 - 09:48 Ar rekordlielu dalībnieku skaitu atklāta rallijkrosa sezona
Foto: Kalvis Zaļaiskalns

Ar rekordlielu dalībnieku skaitu tika atklāta Latvijas rallijkrosa čempionāta sezona. Sacensībās tika uzņemti ap 80 dalībniekiem no dažādām Ziemeļeiropas valstīm. Rallijkrosa sportisti sacentās astoņās ieskaites klasēs salonauto un kroskartiem, rūpējoties par spraigām cīņām katrā trases līkumā, dodot iespēju skatītājiem baudīt aizraujošu dienu Biķernieku trasē.

“Xtreme” kroskartu klasē spraigākās cīņas starp diviem latviešu sportistiem, Reini Nitišu un Ronaldu Baldiņu. Abi sportisti jau iepriekš demonstrējuši labu sniegumu gan Latvijā, gan “Rally X Nordic” sacensībās Skandināvijā. Baldiņš un Nitišs dalīja pirmās divas vietas, bet trešais igauņu sportists Andre Kils.

Ronalds Baldiņš, Xtreme kroskartu klases pirmās vietas ieguvējs: “Šajā sezonā esam aizvadījuši dažas sacensības Skandināvijā, ir sācies Latvijas čempionāts, prieks braukt mājās. Šīs sacensību dienas ir karstas, ir manāms nogurums, bet neatkarīgi no tā – esam konkurētspējīgi.”


Foto: Kalvis Zaļaiskalns

“Braucot uz sacīksti zinājām, kuri braucēji ir ātri. Ar Ronaldu Baldiņu jau esam pacīnījušies sacensībās ārpus Latvijas, arī Ingus Beļakovs un igaunis Andre Kils tur līdzi. Nopietni gatavojāmies, zinājām, ko sagaidīt un sacensībās gāja tiešām karsti,” dalās Reinis Nitišs, Xtreme kroskartu klases otrās vietas ieguvējs:

Jaudīgākajā klasē “Supercar” dominēja latviešu sportisti, pirmā pozīcija Edijam Ošam, otrais Ronalds Baldiņš, bet trijnieku noslēdza Edvards Egle.

“Ar fināla braucienu esmu ļoti apmierināts, izdevās starts, līdz ar to kontrolēju situāciju. Trasē mazliet paķircināju konkurentu Ronaldu Baldiņu, dažos līkumos braucu mazliet lēnāk, lai izaicinātu mazliet uz agresivitāti, bet saprotot, ka esmu guvis kontroli pār braucienu - tā vairāk bija kā spēle. Fināls labs, daudzsološs, izcīnīta pirmā vieta,” atklāj rallijkrosa braucējs Edijs Ošs.


Foto: Kalvis Zaļaiskalns

2020. gada debitante Maija Stakena turpina uzvaras gājienu. Salonauto klasē “Super 2000”, vienpadsmit dalībnieku konkurencē pārliecinošu pārsvaru noturēja 15. gadus jaunā rallijkrosa braucēja Maija Stakena, triumfējot Latvijas rallijkrosa čempionāta pirmajā sacensību posmā. Otro un trešo vietu dalīja Ivo Gabrāns un Jānis Olle.

“Šī bija ļoti grūta diena un sacensības, bija jācīnas ar sevi, bet viss izvērtās labi. Cīņas trasē bija ļoti sīvas – par katru brīvo centimetru. Esmu laimīga par posma iznākumu, pirmo vietu starp daudz spēcīgiem braucējiem”, emocijās dalās rallijkrosa braucēja Maija Stakena.

TOP 3 pa klasēm Latvijas rallijkrosa čempionāta 1. posmā:
CK650 kroskarti
1. Dāvis Tobiass 2. Rait Soot 3. Laur Langeproon
LADA RX
1. Andris Krastiņš 2. Mārcis Martinovs 3. Ivars Joelis
SUPER 1600
1. Juris Spīķis 2. Arnis Odiņš 3. Modris Žentiņš
SUPER 2000
1. Maija Stakena 2. Ivo Gabrāns 3. Jānis Olle
XTREME kroskarti
1. Ronalds Baldiņš 2. Reinis Nitišs 3. Andre Kiil
TOURING CAR
1. Kaspars Fricsons 2. Aleksejs Kreipāns 3. Edgars Kokorišs
BMW RX 3000
1. Raivis Galviņš 2. Mārtiņš Prūsis 3. Dainis Valeinis
SUPERCAR
1. Edijs Ošs 2. Ronalds Baldiņš 3. Edvards Egle

Informāciju sagatavoja;
Zane Lielkāja

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
aix-copy-2837-1940.png motul-partner-3110.png nrs-4325.png batcc-0816.png ar-4809.png vagi-2128.png srt-5914.png bmp2-1740.png