Minirallijā 'Karosta 2023' uzvaru izcīna Ķenavs/Berķis (VIDEO)

Go4speed 16.05.2023 - 10:04 Minirallijā 'Karosta 2023' uzvaru izcīna Ķenavs/Berķis (VIDEO)

Norimstot kaislībām un putekļiem, 13.maija vakarā Liepājā noskaidroti un apbalvoti ''ERST Finance'' minirallija kausa 2.posma "Karosta 2023" uzvarētāji. Par tiem absolūtajā ieskaitē kļuva Miks Ķenavs/Gundars Berķis (“Mitsubishi Lancer EVO VI”). Sacensību lielāko intrigu sarūpēja Gvido Rozenblūma/Induļa Kalniņa ekipāža (“BMW”), izgriežot pogas galvastiesu ātrākām sacīkšu automašīnām un kopvērtējumā finišējot otrajā vietā, pjedestāla trešo pakāpienu ļaujot ieņemt vēl vienai BMW ekipāžai – Ralfam Sirmacim/Armandam Bitem (“BMW”).

Ceturtajā vietā absolūti ierindojās ar ''Mitsubishi Lancer Evo IX'' braucošie Mārcis Aizkalns/Edgars Būčiņš, kopvērtējuma piecinieku noslēdzot Oskaram Līdakam un Ričardam Līdakam (“Subaru”). ERST Finance speciālbalvu – 20 l E98 degvielu, saņēma grobiņnieka Pētera Zudava/Reiņa Kampara ekipāža, kas sacensībās startēja ar lieliski sagatavoto un pievilcīgo “Moskvich 2140”.

1600 klases ieskaitē uzvaru izcīnīja Kristaps Priedīte/Aivis Bērziņš ar “Opel Corsa”, otrie Māris Millers/Roberts poriņš (“Opel Corsa”), aiz sevis atstājot Robertu Puduli/ Kasparu Miezi (“VW Golf”). 2000 klases ieskaitē uzvarēja Reinis Trūps/ Ēriks Kursišs (“Honda Civic Type-R”), otrais – Edgars Poriņš/ Oskars Virsis (“VW Golf’’), trešajā vietā Oskars Pugovičs/ Tenis Ševčenko (“Honda Civic Type-R”). 2WD klases uzvarētāji bija tik ātri, ka iekļuva arī minirallija “Karosta 2023” absolūtajā TOP 5 – un tie ir Gvido Rozenblūma/ Induļa Kalniņa, Ralfa Sirmača/ Armanda Bites un Ģirta Vītiņa/ Daniela Jāņa Justa ekipāžas.

2WD Rookie klasē laurus plūca Inguss Andersons/ Arturs Petrausks, otrie – Mārcis Stūriška/ Atis Grīnbergs un trešie – Atvars Saliņš/ Mārtiņš Balodis, visi startēja ar “BMW”. 4WD klasē uzvarētāju trijnieks startēja ar “Audi” markas mašīnām – pirmajā vietā Māris Egle/ Kristaps Dreimanis, otrajā vietā Ingus Kazulis/ Klāvs Zambergs, trešajā vietā Niks Kanders/ Jānis Sniedzāns.

4WD Rookie klasē uzvaru izcīnīja ar “Audi” braucošie Atis Priedoliņš / Vilis Akmeņkalns, otrie Kristaps Rijkurs/ Arturs Audze ar “Subaru Impreza”, trešajā vietā atstājot Aini Mušpertu/ Kārli Pētersonu ar “Audi”. 4WD+ klasē pirmajā vietā Mārcis Aizkalns/ Edgars Būčiņš (“Mitsubishi Lancer EVOIX”), otrajā vietā Oskars Līdaks/ Ričards Līdaks (“Subaru”), trešajā vietā Elmārs Aukšmuksts/ Kaspars Bundzenieks (“Subaru Impreza”).

Atraktīvajā bagiju klasē, kurā startēja pavisam piecas ekipāžas, uzvaras laurus plūca Roberts Veismanis/ Pauls Gereišs. Otrās vietas ieguvēji Rinalds Ranka/ Jānis Vējiņš atpalika par nepilnu sekundi. Un tikai pussekundi lēnāki bija Rolands Puravs un Ingars Sakne.

OPEN 2WD klasē, kurā startēja vientilta piedziņas automašīnas ar drošības karkasiem, uzvarēja Jānis Liepa/ Guntars Mucenieks (“BMW”), otrais palika Edvards Bērzups/ Dainis Krauja (“Renault Clio”), trešais – Edgars Bērziņš/ Kristaps Brīdaks ar “Ford Fiesta R2”.

OPEN 4WD klasē triumfēja arī absolūtais minirallija uzvarētājs Miks Ķenavs/ Gundars Berķis (“Mitsubishi Lancer EVOVI”). Otrajā vietā palika Kārlis Folkmanis/Emīls Blūms (“Mitsubishi Lancer EVOVI”), bet trešais – Māris Dunda/ Mairita Bajurane (“Subaru Impreza”).

Komandu ieskaitē pirmo vietu un augstāko punktu skaitu (65 punkti) ieguva Norddek.com rallija komanda, otrā vieta VAKS Machinery komandai ar 47 punktiem, bet trešā vieta un 43 punkti komandai AEEG Transport / Maverick.

Minirallijs Karostā norit jau septīto gadu. Ikoniskākais no pieciem sacensību ātrumposmiem – Karostas Industriālā Parka teritorijā. Sportistiem jāveic asfalta posmi, kā arī grants posmi Dienvidkurzemes novada teritorijā. Plašāka informācija rodama sacensību oficiālajā interneta vietnē www.minirallijs.lv.