profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Seši latvieši pārstāvēs Latviju prestižajās 'Rotax Max Challenge' sacensībās Itālijā

Go4speed 21.10.2019 - 09:19 Seši latvieši pārstāvēs Latviju prestižajās 'Rotax Max Challenge' sacensībās Itālijā
Publicitātes foto

Šonedēļ no 20. līdz 26. oktobrim Itālijas pilsētā Sarno seši talantīgi un lieliski Latvijas kartinga braucēji cīnīsies ''Rotax Max Challenge Grand Finals 2019'' sacensībās, lai iegūtu ceļazīmi uz lielo finālu, kas norisināsies nedēļas nogalē. Šis gads ''Rotax Max Challenge Grand Finals” sacensībām ir jubilejas gads, jo tiek aizvadīta 20. reize kopš šis prestižais pasākums pulcē autosporta talantus no visas pasaules, tajā skaitā no Latvijas.

Jāatzīmē, ka Rotax Max Challenge sacensības un atlases posmi notiek visā pasaulē gada garumā. Valstīs, kur tiek aizvadīts Rotax Max izaicinājuma kauss, sacensībām jānotiek pēc stingriem Rotax Max noteikumiem, un to uzvarētājs (vai, ja uzvarētājs atsakās no savas iespējas, tad rangā nākamais sportists) saņem iespēju startēt Grand Finals. Šogad iespēju piedalīties šajās sacensībās izcīnījuši seši latviešu piloti - Aleksanders Skjeltens un Mārtiņš Janovskis, kuri pārstāvēs Latviju startējot MiniMax klasē. Tomass Štolcermanis, kurš uz starta izies Junior klases sastāvā. Matvejs Makušins savu talantu demonstrēs DD2 klases ietvaros, savukārt, Ēriks Gasparovičs un Henrijs Grūbe Latviju pārstāvēs DD2 Master klasē.

Sacensības Itālijā norisināsies saskaņā ar starptautiskiem noteikumiem – tiks aizvadīti brīvie treniņi, kvalifikācija, hīti, priekšfināli un fināls. Kartingu izloze notiek pēc nejaušības principa un sportistam kopā ar mehāniķiem kartingi pašiem ir jāsaliek, kā arī jāiekārto sava tehnisko boksu zona. Ja atklājas kāds tehnisks defekts, tad ir iespēja kartingu vai konkrēto detaļu apmainīt.
Pirms starta viens no pilotiem un Latvijas labākajiem kartingistiem Ēriks Gasparovičs atzīst, ka sajūtas, atrodoties tik prestižu sacensību virpulī, ir fantastiskas visiem braucējiem.

“Visi Latvijas sportisti ir gatavi cīnīties līdz pēdējam, iekļūt finālā un uzvarēt! Ceru, ka mēs visi Latvijas sportisti pēc nedēļas sestdienā piedalīsimies fināla braucienos, jo būsim izcīnījuši tajos sev vietu un spēsim uz Latviju atpakaļ atvest augstas vietas. Visi esam emocionāli gatavi cīņai un darbam visas nākamās nedēļas garumā, “atklāj Ēriks.

Visas Latvijas pārstāvēto sportistu komandas jau šobrīd ir ieradušās Itālijas pilsētā Sarno. Vispirms tika aizvadīta reģistrācija, oficiālā fotogrāfēšanās un tehnikas izloze. Tāpat sestdien mūsu komanda piedalījās sacensību atklāšanas pasākumā, sarkanbaltsarkanās formās prezentējot Latvijas komandu, talantu un degsi arī uz skatuves – ugunīgā un jautrā priekšnesumā.
Sacensībām un Latvijas sportistu startiem visas nedēļas garumā būs iespējams sekot līdzi arī tiešsaistē ŠEIT, kā arī laika grafiks pieejams – ŠEIT.

Informāciju sagatavoja:
Sabīne Leingarde
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png