Tomass Štolcermanis septītais Eiropas čempionāta debijas posmā KZ2 klasē

Go4speed 18.04.2023 - 20:40 Tomass Štolcermanis septītais Eiropas čempionāta debijas posmā KZ2 klasē
Tomass Štolcermanis

Tomass Štolcermanis 13.-16. aprīlī Zueras trasē Spānijā kļuva par pirmo Latvijas pārstāvi “FIA Karting” Eiropas čempionāta KZ2 klasē kopš 2000. gada. Latviešu talants pirmajā posmā 93 braucēju konkurencē ieguva 40 “lielos punktus” un nopelnīja sesto vietu kopvērtējumā, bet fināla braucienā finišēja septītais.

Eiropas čempionāts KZ un KZ2 klasēs risinās divos posmos – aprīļa vidū Spānijā un 6.-9. jūlijā Sarno trasē Itālijā. Sezonas kulminācija KZ, KZ2 un KZ2-Masters klasēs paredzēta “FIA Karting” pasaules čempionātā, kas 7.-10. septembrī notiks Vakersdorfas trasē Vācijā.

“Energy Corse” komandas pārstāvis Tomass Štolcermanis KZ2 klasē debitēja, vēl nesasniedzot 16 gadu vecumu. Gadsimtu mijā šajā prestižajā klasē startēja Aigars Zviedris un daudzkārtējais Baltijas čempions “Formula-C” klasē Modris Steinerts.

Kvalifikācijas treniņbraucienos piedalījās 88 braucēji, kuri tika sadalīti četrās grupās. Štolcermanis pirmajā grupā uzrādīja ātrāko apļa laiku, finišējot pēc 58.256 sekundēm. Turpinājumā dalībniekiem bija jāpiedalās trīs kvalifikācijas braucienos – vienā piektdien un divos sestdien.

Štolcermanis piedalījās C-D braucienā, izcīnot trešo vietu aiz britu braucēja Fredija Sleitera (Birel Art) un francūža Mateo Spirgela (Sodi), iegūstot 41 punktu. Latvietis uzrādīja otro ātrāko apļa laiku (58.446 sekundes) aiz spāņa Daniela Makijas (58.415), kurš kopvērtējumā ierindojās piektajā vietā.

Otrajā dienā Štolcermanis finišēja trešajā vietā D-E braucienā (labākais apļa laiks 58.947 sekundes), tiekot pie 41 punkta. Pēdējā kvalifikācijas braucienā D-F latvietis ierindojās ceturtajā vietā (labākais apļa laiks 58.523 sekundes), iegūstot 38 punktus. Absolūtajā summā 196 punkti un sestā vieta.

Trešā, izšķirošā diena sākās ar pusfināla braucieniem. Štolcermanis B pusfinālā finišēja trešais aiz rumāņa Daniela Vasiles (Birel Art) un spāņa Henisa Siviko (Parolin), turklāt uzrādīja otro ātrāko apļa laiku – 58.238 sekundes. Latvietis pusfinālā ieguva 63 punktus, pirms fināla dalot 5.-6. vietu.

Finālā startēja 36 braucēji. Uzvarēja Jamaikas kartinga meistars Alekss Pauels, apsteidzot Frediju Sleiteru (3.832 sekundes) un spāni Horhi Peskadoru (3.912). Tomass Štolcermanis finišēja septītajā vietā, līderim zaudējot 4.894 sekundes. Ātrākais apļa laiks – 58.232 sekundes.

Tomass Štolcermanis: "Jau treniņos bijām ļoti ātri, bet sacensību pirmajā dienā ātrumam pievienojās stabilitāte. Piektdien ātrākais aplis kvalifikācijas grupā – vienkārši nereāli un negaidīti! Hītos starts nebija tas labākais, nācās zaudēt pozīcijas, taču bija daudz labu apdzīšanu. Pusfinālā ļoti labs ātrums un finišā trešā vieta B braucienā. Fināls ir pats grūtākais – pēc laba starta un apdzīšanas pirmajā aplī no sestās pozīcijas tiku līdz trešajai. Redzot cīņu un atstarpi aizmugurē, turējos trešais un taupīju riepu, lai beigās būtu ātrāks. Kad ceturtā vieta sāka tuvoties, sāku spiest gāzi, taču ātrums nebija tik labs, kā plānots. Ļoti laba debijas nedēļa – neplānoju, ka finālā finišēšu septītajā vietā."

Štolcermanis bija viens no četriem jaunajiem talantiem, kurš 2022. gada 18.-21. jūlijā piedalījās Itālijas automobiļu federācijas rīkotajā ikgadējā “Ferrari Driver Academy” skautošanas nometnē Maranello trasē. Divus mēnešus vēlāk latvietis Sarno trasē izcīnīja septīto vietu FIA Pasaules kartinga čempionāta OK klasē, pārstāvot “Energy Corse” komandu.