profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Mūžībā devies F1 leģenda Nikijs Lauda

Go4speed 21.05.2019 - 08:59 Mūžībā devies F1 leģenda Nikijs Lauda
Nikijs Lauda. Fox Sports

70 gadu vecumā mūžībā devies "Formula 1" leģenda Nikijs Lauda, kurš savā karjerā trīs reizes kļuva par pasaules čempionu, bet pēdējos gados strādāja "Mercedes" komandā kā viens no vadītājiem.

Jau kopš pagājušā gada vidus austrietis cīnījās ar veselības problēmām. Augustā viņam tika veikta plaušas transplantācija, un divus mēnešus Lauda pavadīja slimnīcā. Janvārī viņš atkal nonāca ārstu aprūpē, jo bija saķēris gripas infekciju. Savukārt pēdējās dienās presē parādījās ziņas, ka Šveicē Laudam tiekot veikta nieru dialīze. Tagad Laudas ģimene izplatījusi paziņojumu par savulaik izcilā autosportista nāvi.

"Ar dziļām skumjām paziņojam, ka mūsu mīlētais Nikijs pirmdien mierpilni devās aizsaulē, klātesot ģimenei," teikts Austrijas presei izplatītajā paziņojumā. "Viņa unikālie sasniegumi, gan kā sportistam, gan kā uzņēmējam, netiks aizmirsti. Viņa nenogurdināmā kaisle darboties, viņa tiešums un drosme paliks cilvēku atmiņā. Viņš bija kā paraugs un etalons mums visiem, un prom no publikas acīm - mīlošs un gādīgs vīrs, tēvs un vectēvs, kura ļoti pietrūks."

"Formulā 1" Lauda bija iesaistīts vairāk nekā četras desmitgades. F1 čempionātā viņš debitēja 1971. gadā, pēc pievienošanās "Ferrari" komandai 1974. gadā izcīnīja pirmo uzvaru, bet 1975. gadā - pirmo titulu. Nākamajā sezonā Nirburgringas trasē viņš izdzīvoja šausminošā avārijā, kurā guva smagus apdegumus. Neticami, bet jau pēc divu posmu izlaišanas Lauda atgriezās uz starta un kopvērtējumā sezonas beigās tikai vienu punktu zaudēja "McLaren" pilotam Džeimsam Hantam. Par 1976. gadā notikušajām cīņām pirms vairākiem gadiem pat tika uzņemta uz patiesiem faktiem balstīta mākslas filma "Rush", kas guva lielu popularitāti.

Otro F1 titulu Lauda guva 1977. gadā, joprojām braucot "Ferrari" sastāvā, bet 1978. gadā pilots pārgāja uz "Brabham", kur lieli panākumi izpalika un 1979. gadā Kanādas "Grand Prix" nedēļas nogalē treniņbraucienu laikā Lauda pēkšņi paziņoja, ka beidz karjeru. Pēc tam viņš visus spēkus veltīja uzņēmējdarbībai gaisa pārvadājumu nozarē Austrijā, bet 1982. gadā atgriezās pasaules čempionātā "McLaren" sastāvā. 1984. gadā viņš šīs komandas rindās guva trešo titulu, pārspējot komandas biedru Alēnu Prostu par puspunktu.

Deviņdesmitajos gados Lauda bija konsultējošais menedžeris "Ferrari" komandā, bet no 2001. līdz 2002. gadam pats vadīja "Jaguar" komandu. 2012. gadā viņš kļuva par "Mercedes" komandas valdes locekli un strādāja līdz pat savai saslimšanai pagājušajā gadā.

Izmantotie resursi:
www.sportacentrs.com
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png