profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Smagajā lietus kvalifikācijā uzvar Hamiltons, Alonso saduras ar debitantu Kvjatu (FOTO)

Artūrs Virbulis 29.03.2014 - 12:13 Smagajā lietus kvalifikācijā uzvar Hamiltons, Alonso saduras ar debitantu Kvjatu (FOTO)
Luiss Hamiltons. Foto: Sutton images

Stundu pirms kvalifikācijas sāka pamatīgi līt, kas apstiprināja iepriekšējās dienas gaisa prognozi par 99% nokrišņu iespējamību. Ūdens burtiski plūda pa trasi, tādēļ sākotnēji tika nolemts kvalifikācijas sākumu pārcelt par 30 minūtēm, lai lietus vismaz nedaudz mitētos. Tālāk sekoja vēl 15 un 5 minūšu aizkavēšanās, bet tad F1 piloti beidzot varēja doties Kuala Lumpuras trasē.

Vairums pilotu trasē devās ar „Intermediates" tipa riepām, bet atsevišķiem braucējiem, piemēram, „McLaren" Džensonam Batonam un Kevinam Magnusenam virsū bija īstās lietus riepas. Tā gan izrādījās kļūda un jau pēc viena apļa abi devās boksos, lai uzliktu „Intermediates" riepas. Problēmas piemeklēja arī Sebastianu Fetelu („Red Bull"), kurš kvalifikācijas astotajā minūtē saņēma ziņu no komandas boksiem „problēmas ar auto, brauc boksos".


Trase kvalifikācijas laikā. Foto: Sutton images

Pirmās kārtas (Q1) pusē lietus atkal sāka kļūt stiprāks, līdz ar to pirmie braucēju apļi izrādījās īpaši svarīgi, lai spētu iekļūt starp 16 labākajiem. Fetela problēma tika atrisināta un viņš spēja uzstādīt atbilstošu laiku, tāpat arī „McLaren" piloti spēja izlabot komandas riepu kļūdu un iekļūt nākamajā Q2 kārtā. Īsi pirms sesijas beigām avāriju piedzīvoja Markus Ēriksons („Caterham"), un tā kā viņa formula palika bīstamā vietā uz trases, tad Q1 sesijas 35 sekundes pirms beigām tika pārtraukta.

Nākamajai Q2 kārtai nekvalificējās nedz „Marussia", nedz „Caterham" piloti, tāpat arī kvalifikācijā jau pirmajā kārtā noslēdzās Adrianam Zutilam („Sauber") un Pastoram Maldonado („Lotus"). Patīkams pārsteigums bija Romāns Grošāns, kurš ar „Lotus" formulu pārliecinoši kvalificējās otrajai kārtai.


Markusa Ēriksona auto pēc avārijas. Foto: Sutton images

Lietus dēļ Q2 sesiju teju visi piloti, izņemot „Ferrari" pilotus Fernando Alonso un Kimi Raikonenu, iesāka ar lietus riepām. Tomēr „Intermediates" izrādījās kļūda un jau pēc viena apļa abi devās atpakaļ boksos, lai savus „Intermediates" nomainītu uz lietus riepām. Šajā aplī Alonso arī sanāca neliela sadursme ar Daņilu Kvjatu („Toro Rosso"), kā rezultātā „Ferrari" formulai tika sabojāta balstiekārta. Un atkal, protams, sarkanais karogs un uz brīdi pārtraukta kvalifikācijas sesija.

Lietus nemitējās, tādēļ pilotiem trasē bija pamatīgi jācīnās, lai ūdens pilnajā trasē novaldītu savus jaudīgos un ar lielo griezes momentu apveltītos spēkratus. Uz beigām gan atkal trase kļuva nedaudz sausāka un sākās aizraujoša cīņa par iekļūšanu labāko desmitniekā (Q3). Pēdējā brīdī tajā iespraucās Daņila Kvjats, bet teju uzreiz pēc tam viņu no Q3 atkal izspieda komandas biedrs Žans Ēriks Verņē.


Daņila Kvjata sadursme ar Fernando Alonso. Ekrānšāviņš no tiešraides.

Bez Kvjata labāko desmitniekā pārsteidzoši netika arī „Williams" piloti Valterī Bottas un Felipe Masa, tāpat arī no cīņas par TOP 10 izstājās arī Estebans Gutiress („Sauber"), Serhio Perezs („Force India") un Romāns Grošāns, kurš pēdējā aplī sagriezās. Savā pēdējā mēģinājumā no trases izslīdēja arī „McLaren" jaunais talants Kevins Magnusens, tomēr viņam par laimi dāņu pilots kā devītais tomēr tika Q3 kārtā.

Cīņā par pirmajām vietām braucēji vēl arvien slapjajā trasē atkal devās ar dažādām riepām („Intermediates" vai lietus). Tomēr sesijas sākumā atkal izrādījās, ka trase vēl ir par slapju „Intermediates" pārejas riepām, tādēļ „McLaren" piloti atkal bija spiesti uzreiz doties mainīt riepas.


Sebastians Fetels. Foto: Sutton images

Teju visu sesiju pirmajā vietā atradās Luiss Hamiltons („Mercedes"), tomēr pēdējās minūtēs visi bija gatavi uzbrukt. Lietus gan kļuva spēcīgāks, līdz ar to neviens vairs nespēja apdraudēt britu pilota ātrāko laiku. Kā vienīgais pašās pēdējās sekundēs savu pozīciju spēja uzlabot Niko Rosbergs („Mercedes"), kurš pārspēja Alonso un kvalificējās kā trešais. Otrajā vietā Sebastians Fetels.

Malaizijas lielās balvas izcīņas kvalifikācijas rezultāti:
1. Luiss Hamiltons, Mercedes, 1:59.431 minūtes
2. Sebastians Fetels, Red Bull-Renault, 1:59.486 min
3. Niko Rosbergs, Mercedes, 2:00.050 min
4. Fernando Alonso, Ferrari, 2:00.175 min
5. Daniels Rikjardo, Red Bull-Renault, 2:00.541 min
6. Kimi Raikonens, Ferrari, 2:01.218 min
7. Niko Hilkenbergs, Force India-Mercedes, 2:01.712 min
8. Kevins Magnusens, McLaren-Mercedes, 2:02.213 min
9. Žans Ēriks Verņē, Toro Rosso-Renault, 2:03.078 min
10. Džensons Batons, McLaren-Mercedes, 2:04.053 min
11. Daņila Kvjats, Toro Rosso-Renault, 2:02.351 min
12. Estebans Gutiress, Sauber-Ferrari, 2:02.369 min
13. Felipe Masa, Williams-Mercedes, 2:02.460 min
14. Serhio Perezs, Force India-Mercedes, 2:02.511 min
15. Valterī Bottas, Williams-Mercedes, 2:02.756 min
16. Romāns Grošāns, Lotus-Renault, 2:02.885 min
17. Pastors Maldonado, Lotus-Renault, 2:02.074 min
18. Adrians Zutils, Sauber-Ferrari, 2:02.131 min
19. Žils Bjanki, Marussia-Ferrari, 2:02.702 min
20. Kamui Kobajaši, Caterham-Reanult, 2:03.595 min
21. Makss Čiltons, Marussia-Ferrari, 2:04.388 min
22. Markus Ēriksons, Caterham-Reanult, 2:04.407 min
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri: