profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Zviedru talants ar jauno 'Ford Fiesta R2' debiju piedzīvos 'Rally Liepāja'

Go4speed 18.03.2020 - 23:35 Zviedru talants ar jauno 'Ford Fiesta R2' debiju piedzīvos 'Rally Liepāja'
Foto: M-Sport Poland

FIA Eiropas rallija čempionāta ERC3 Junior ieskaitē šogad startēs talantīgais zviedru rallija pilots, 25 gadus vecais Deniss Radstroms. Cītīgākie rallija līdzjutēji viņu zinās, kā vienu no Mārtiņa Seska konkurentiem 2019. gada FIA pasaules rallija čempionātā junioriem (Junior WRC), kur, neskatoties uz savu vecumu, Radstroms jau pavadījis trīs pilnas sezonas.

''Protams, šajā laikā ļoti daudz iemācījos par trases pierakstu veikšanu un braukšanu jebkādos apstākļos – sākot no klinšainajiem Portugāles un Sardīnijas ceļiem, līdz pat gludajam Korsikas asfaltam ar 10 000 pagriezienu, kā arī ātrajiem Zviedrijas ceļiem. Šajā laikā, startējot tik garos un sarežģītos rallijos, kā braucējs esmu krietni pilnveidojies,” stāsta Deniss Radstroms, kurš plāno startēt ar jauno un uzlaboto ''Ford Fiesta R2'', kas tiks homoliģēts šī gada aprīlī.

''Latvijā līdz šim vēl neesmu bijis, toties esmu sacenties Polijas rallijā. Domāju, ka abiem rallijiem ir vairākas līdzīgas iezīmes, un arī ne tik līdzīgas iezīmes. Liepājas ceļi ir ātrāki un plūdenāki,” norāda zviedru jauneklis. “Protams, būs neierasti doties uz jaunu valsti un stāties pretim jauniem izaicinājumiem. Eiropas ceļi ir ļoti viltīgi, lai noturētu lielu ātrumu jāsaglabā uzmanība, jo pat mazākai kļūdai var būt lielas sekas.''


Foto: No sportista privātā arhīva

Vaicāts, vai pieredzes trūkums uz Kurzemes ceļiem nekļūs par traucēkli, Deniss saglabā optimismu: “Tā var gadīties, taču esam iekrājuši labu pieredzi ar šo mašīnu un veidojam labas stenogrammas. Ja veiksim rūpīgu analīzi un aizvadīsim labus testus, tad viss būs kārtībā.''

Pērn Radstromam, startējot FIA pasaules rallija čempionātā junioriem, sezonas kopvērtējumā izdevās izcīnīt trešo vietu, katrā rallijā vismaz vienā ātrumposmā arī uzrādot ātrāko laiku, tādēļ nav nekāds pārsteigums, ka viņa mērķi arī šogad būs augsti. ''Mēs lieliski sagatavojāmies ar jauno komandu Zviedrijas rallija laikā. Esam kopā veikuši testus, turklāt plānā ir vēl daži. Ceram, ka šogad cīnīsimies par čempiona titulu.”

Kuri būs Radstroma galvenie konkurenti, sportists gan nemācēja komentēt: ''Tam pagaidām neveltu uzmanību. Esmu pārliecināts, ka līmenis būs augsts ar vairākiem talantīgiem braucējiem, tomēr neesmu pētījis dalībnieku sarakstus.” Deniss arī piebilst, ka būs interesanti braukt pa ceļiem, uz kuriem sāka veidoties Mārtiņa Seska karjera. Abi talantīgie braucēji pērn sacentās Junior WRC ieskaitē, kurā Sesks startē arī šosezon.


Foto: No sportista privātā arhīva

Radstroms Eiropas čempionātā startēs ar jauno R2 klases priekšpiedziņas ''Ford Fiesta'' modeli. ''Piedalīšos ERC3 Junior visos sešos posmos. Nākotnē vēlētos startēt ar pilnpiedziņas auto, tomēr vispirms jāpierāda savs talants un tas, ka varam uzvarēt. Mums nepieciešama laba sezona un tādā garā tik jāturpina tālāk.”

Atgādināsim, ka nesen izteicās "RA Events" direktors Raimonds Strokšs, tad, ņemot vērā šī brīža pasaules situāciju, kas saistīta ar koronavīrusu, tad, visticamāk, ''Rally Liepāja'' būs pirmais ERČ posms

Jāatgādin, ka tikai pirmās desmit tirdzniecības dienas, no 10. līdz 20. martam, Rally Liepāja ieejas biļetēm noteikta par 50% samazināta cena – biļete uz visiem ātrumposmiem maksās 15,00 eiro.

Rally Liepāja ieejas biļetes iespējams iegādāties ŠEIT.

Izmantotie resursi:
2020.lvrally.com

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png