'Rally Liepāja' kvalifikācijā ātrākā poļu ekipāža

Go4speed 01.07.2021 - 17:57 'Rally Liepāja' kvalifikācijā ātrākā poļu ekipāža

Ceturtdien ar brīvajiem treniņiem un kvalifikāciju tika dots starts Eiropas rallija čempionāta otrajam posmam, ''Rally Liepāja''. Pirmajos treniņos ātrākais bija Nikolajs Grjazins, kurš par sekundi apsteidza Alekseju Lukjaņuku. Otrajā reizē ātrākais bija poļu braucējs Miko Marčiks, kurš sezonas pirmajā ERČ posmā, Polijas ERČ, izcīnīja augsto trešo vietu. 1,1 sekundi viņam zaudēja Grjazins, bet 1,7 sekundes atpalika Lukjaņuks. Piektais ātrākais bija Andreas Mikelsens, bet desmitais – Kreigs Brīns, kurš veica tikai vienu braucienu.

30.vieta Aināram un Ralfam Igaveņiem (Mitsubishi Lancer Evo X), bet 33.pozīcija Mārtiņam Seskam/Renāram Francim (''Ford Fiesta Rally4''), kuri bija trešie ātrākie savā klasē. Pirmās divas vietas ieņēma braucēji, kuri brauca ar ''Renault Clio Rally4'' automašīnām.

Kvalifikācijā ātrākais bija Marčiks, kurš par 0,4 sekundēm apsteidza Grjazinu, bet 0,5 sekundes zaudēja igaunis Georgs Līnamae. Sestā vieta Lukjaņukam, kurš pēc kvalifikācijas atzina, ka braukt kvalifikācijā pirmajam pēc 2WD mašīnām esot bijis ārkārtīgi sarežģīti un sportists bija pikts, apzinoties, ka uz labu rezultātu viņš nevar pretendēt. Tikai 22.vietā finišēja Brīns, kuram, savukārt, rīt būs laba starta vieta, kad trase jau būs attīrīta. Jāpiebilst, ka Top 5 braucēji iebrauca vienā sekundē.

32.vieta kvalifikācijā Aināram Igaveņam. ERC3 Junior klasē ceturtā vieta Seskam, kurš somam Sami Pajari zaudēja 1,3 sekundes.

Vēlāk sportisti izvēlēsies sev starta pozīcijas pirmajai dienai, kas piektdien tiks aizvadīta Talsos. Kopā sportistiem piektdien būs jāveic 92 kilometri.