profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Apstiprināti intriģējoši jaunumi pirms FIA Eiropas rallija čempionāta jaunās sezonas

Go4speed 18.12.2020 - 07:27 Apstiprināti intriģējoši jaunumi pirms FIA Eiropas rallija čempionāta jaunās sezonas
Foto: FIA ERC

Kā vēsta 2020.lvrally.com, tad FIA Motoru Sporta Padome apstiprinājusi FIA Eiropas rallija čempionāta 2021. gada kalendāru, kurā iekļauti astoņi posmi. FIA ERC turpmāk nodrošinās sportisko izaugsmi no ''Rally 5'' līdz pat ''Rally 2'' automašīnām. Turklāt paredzēti arī risinājumi izmaksu samazināšanai. Apstiprinātās izmaiņas ļauj ar pamatotām cerībām sagaidīt vēl vienu aizraujošu FIA Eiropas rallija čempionāta sezonu.

Astoņu labāko posmu izlase
FIA Eiropas rallija čempionāta 2021. gada sezonas kalendārā iekļauti kopumā astoņi posmi – pa četriem uz asfalta un grunts seguma ceļiem. Kalendārs veidots domājot par izmaksu samazināšanu, tāpēc divreiz divi posmi ieplānoti, starp tiem paredzot vienas nedēļas pauzi.

Lai noteiktu FIA ERC 2021. gada čempionu tiks skaitīti ekipāžas septiņi labākie rezultāti, bet čempionāts tiks uzskatīts par notikušu, ja tiks sarīkoti vismaz četri posmi.

Kas attiecas uz FIA ERC Junioru čempionātu – tad tajā iekļauti seši posmi. Pirmais no tiem paredzēts maija sākumā, ''Rally Islas Canarias'' laikā, bet noslēgums, oktobra izskaņā, līdz ar ''Rally Hungary'' norisi.


Foto: FIA ERC

Posms-pēc-posma princips
Šāds risinājums ieviests, lai komandas varēs samazināt loģistikas izdevumus. Paredzēts, ka 2021. gadā ''Rally Serras de Fafe e Felguireas'' un ''55. Azores Rallye'' notiks teju viens pēc otra – starp martā plānotajiem rallijiem paredzot vien vienas nedēļas pauzi. Līdzīgs risinājums izvēlēts arī vasarā paredzētajiem ''77. Rally Poland'' un ''Rally Liepāja'', kas norisināsies jūnijā un jūlijā. Svarīgi, ka pēc abu pirmo ralliju norises tiks organizēta droša autostāvvieta, pirms komandām turpināt ceļu uz nākamo norises vietu, tādējādi ļaujot samazināt transporta izdevumus.

Izaugsme no ''Rally 5'' līdz ''Rally 2''
FIA Eiropas rallija čempionāta struktūra paredz dalībnieku izaugsmes iespējas atbilstoši FIA izveidotajai rallija hierarhijai. Dalībniekiem būs iespēja startēt sākot ar priekšpiedziņas ''Rally 5'' klases auto līdz pat jaudīgajām pilnpiedziņas ''Rally 2'' automašīnām, 2021. gadā iekļaujot arī nule izveidotās ''Rally 3'' klases auto.

ERC ieskaites punktus varēs saņemt visu FIA Eiropas rallija čempionātam reģistrētie dalībnieki, kuri izmantos ''Rally 2'', ''Rally 3'', ''Rally 4'', ''Rally 5'', N grupa, ''Rally 2'' Kit vai RGT klases auto.

ERC2 ieskaites punkti paredzēti dalībniekiem, kuri startēs ar N grupas, RGT vai ''Rally 2'' Kit automašīnām. Ieskatoties tuvā nākotnē, paredzēts, ka sākot ar 2022. gadu šī klase tiks paredzēta ''Rally 3'' automašīnām. Šis lēmums gan vēl ir jāapstiprina FIA Motoru Sportu Padomē.

Plaši atpazīstamā ERC3 klase arī turpmāk būs paredzēta tikai priekšpiedziņas ''Rally 4'' un ''Rally 5'' klases auto un kalpos kā pirmais izaugsmes solis braucējiem, kuri savas karjeras izaugsmi turpina, sperot pirmos soļus starptautiskās sacensībās.


Foto: FIA ERC

Izmaksu samazināšana
Svarīgi, ka ''55. Azores Rallye'' un ''Rally Islas Canarias'' dalībniekiem arī 2021. gadā tiks nodrošināts loģistikas atbalsts. Tāpat 2021. gada kalendārā ''salu'' ralliju skaits samazināts no trim uz diviem, tādējādi vēl vairāk samazinot komandu loģistikas izdevums.

Turpmāki izmaksu samazināšanas mēri attieksies arī uz FIA ERC iekļauto ralliju distanci, kam nu jāiekļaujas starp 180 un 210 kilometriem. Tāpat tiks ierobežots arī ekipāžām pieejamais riepu skaits – ekipāžām ar ''Rally 2'' auto tās būs 16, ar ''Rally 3'' auto – 16 (asfalta rallijiem) un 12 (grants rallijiem), bet ''Rally 4'' un ''Rally 5'' ekipāžām tās būs 12 (gan asfalta, gan grants rallijiem).

ERC Junior: jauna struktūra ar jauno ''Rally 3'' auto
Plašāka informācija par ERC Junior izmaiņām, klases pāreju uz ''Rally 3'' automašīnām, Pirelli riepām, kā arī paredzētajām balvām tiks publicēta atsevišķi.

ERČ 2021.gada kalendārs:

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png