profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Romas ERČ rallijā uz starta izies 42 R5 automašīnas

Go4speed 15.07.2020 - 23:54 Romas ERČ rallijā uz starta izies 42 R5 automašīnas
Foto: SRT

No 24.-26.jūlijam Itālijā ar Romas ERČ ralliju startēs jaunā Eiropas rallija čempionāta sezona. Trešdien tika publicēts dalībnieku saraksts, kas šogad ir īpaši krāšņs. ''Milzīgs darba rezultāts ir rezultējies ar to, ka šajā rallijā ir viens no labākajiem dalībnieku sarakstiem ERČ vēsturē,” saka ERČ koordinators Žans-Baptiste Lejs.

Pavisam kopā sezonas pirmajā ERČ posmā uz starta izies 87 ekipāžas, no kurām 42 startēs ar R5 klases automašīnām! Uzvārdi komentārus neprasa – Ģiandomeniko Basso (divkārtējais ERČ čempions, trīskārtējais Itālijas rallija čempions), Aleksejs Lukjaņuks, Kreigs Brīns, Olivers Solbergs, Marijans Grībels, Filips Marešs, Fabians Kreims, Adrians Formaks, Emils Lindholms, Mikolajs Marčiks un daudzi citi. Zināms, ka sacensībās startēs piloti no 24 dažādām valstīm.


Ģiandomeniko Basso. Foto: Leonardo D'angelo

Daudz ekipāžu startēs ERČ junior klasē – 12 sportisti pārstāvēs ERC 1 Junior klasi (brauks ar R5 automašīnām), bet 13 ekipāžas būs redzamas ERC 3 Junior ieskaitē (brauks ar R2 automašīnām). ERC 3 Junior klasē uz starta būs redzams igauņu braucējs Kens Torns, kurš pagājušajā gadā šajā rallijā izcīnīja uzvaru ERC 3 klasē.

Jāpiebilst, ka šajā rallijā divas ekipāžas apkalpos latviešu komandas - Prospeed komanda apkalpos Dmitrija Feofanova/Normunda Kokina ekipāžu, bet SRT komandas sastāvā startēs pērnā gada Polijas čempions Mikołajs Marčiks.


Foto: Vítek Paldus

Interesanti, ka visi piloti, kuri startēs Romas ERČ rallijā, kopā ir uzvarējuši 34 dažādos ERČ rallijos, kā arī izcīnījuši trīs ERČ čempiontitulus (divus Basso un vienu Lukjaņuks). Tāpat starp visiem dalībniekiem uz starta izies pieci šī brīža nacionālo ralliju čempioni (Vācijas, Somijas, Itālijas, Polijas un Rumānijas).

Romas rallijs ERČ kalendārā ir kopš 2017.gada, un kopš tā laika šajā ERČ rallijā uzvaras svinējuši trīs dažādi piloti – Braiens Bufjērs, Aleksejs Lukjaņuks un Ģiandomeniko Basso.


Foto: Josef Petru

Divās dienās sportistiem būs jāveic 15 ātrumposmi (197 km).

Nākamais ERČ posms pēc Romas rallija notiks Latvijā, kad no 14.-16. augustam notiks Rally Liepāja.


Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png