profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Somijas čempions: Domāju, ka mums 'Rally Liepāja' būs priekšrocības

Go4speed 13.07.2020 - 16:00 Somijas čempions: Domāju, ka mums 'Rally Liepāja' būs priekšrocības
Emils Lindholms

Kā viens no pirmajiem ''Rally Liepāja'' 2020. gada dalībnieku pieteikumiem saņemts no Team MRF Tyres ekipāžas Emils Lindholms / Mikaels Korhonens. Somu ekipāža, kas septiņas reizes startējusi arī pasaules rallija čempionāta (WRC) posmos, šogad pirmo reizi piedalīsies FIA Eiropas rallija čempionātā, tai skaitā arī Rally Liepāja, kur 14.-16. startēs ar ''Škoda Fabia R5 Evo'' auto.

Pirms gaidāmās debijas ERČ Lindholmu uz sarunu aicināja ''Rally Liepāja''.

Pirmkārt, kā tev iet – esi sveiks un vesels?
Jā, paldies. Protams, šie ir četri gari mēneši bez jebkāda rallija, tomēr, par laimi, jūtos labi un gaidu, kad rallija sezona atsāksies.

Vai šis būs tavs pirmais rallijs pēc pārtraukuma?
Pēc divām nedēļām dodos uz Romu (ERČ sezonas pirmais posms). Tas būs mūsu pirmais rallijs vasaras sezonā, kam sekos Rally Liepāja.


Foto: Honza Fronek

Vai plāno doties arī uz citiem Eiropas čempionāta posmiem?
Jā, kopumā braukšu četros rallijos. Pēc Romas un Liepājas paliek vēl divi. Tad jau redzēsim, kuri tie būs. Pieļauju, ka viens no tiem būs Azoru salās, bet neesmu vēl drošs par ceturto.

Vai tev ir bijis laiks veikt kādus testus?
Ne pārāk. Principā, mums bija viena diena uz asfalta, bet uz grants seguma vēl nav sanācis.

Pats labāk jūties uz grants vai asfalta?
Uz sniega un ledus! Bet, ja man jāizvēlas no šiem variantiem, tad uz grants. Ar asfaltu viss ir kārtībā, bet man šķiet, ka uz grants ir vieglāk.


Foto: Bastien Roux

Pats nāc no Somijas, kas ir pazīstama kā zeme ar ļoti ātriem ceļiem. Vai, tavuprāt, tas sniegs kādas priekšrocības, zinot, ka Rally Liepāja ir viens no ātrākajiem rallijiem kalendārā?
Jā, tas pavisam noteikti mums nāks par labu. It īpaši tādēļ, ka ātrajos rallijos stenogrammai jābūt ļoti precīzi pierakstītām, lai radītu pārliecību. Esam pie tā daudz strādājuši, tādēļ domāju, ka mums būs priekšrocības.

Uz ko ceri, braucot uz Latviju?
Dosimies uz šejieni, lai attīstītu “MRF Tyres” riepas. Klausīšu un sekošu līdzi viņu izstrādātajai stratēģijai. Protams, ja prasi man, es vēlos braukt ātri, bet klausīsim, ko “MRF” mums liks darīt.”

Tātad rezultāti nav galvenie, bet riepu uzvedības izprašana?
Jā, riepu attīstība ir mūsu galvenā prioritāte. Protams, labprāt sasniegtu arī labus rezultātus, bet darbs ar riepām šoreiz ir svarīgāks.


Foto: No sportista personīgā arhīva

Tavs tēvs Sebastians Lindholm sir ļoti veiksmīgs rallija braucējs, tāpat kā viņa brālēns Markuss Gronholms. Kas ir labākie padomi, kurus viņi tev ir snieguši?
Labākais padoms… tas ir sarežģīti! Domāju, ka tas varētu būt ļoti vienkāršs padoms – “Ne vienmēr brauc ar gāzi grīdā!”. Lai gan šķiet, ka ir vērts riskēt un braukt maksimāli ātri, kur vien var, taču tas var beigties ne tik labi kā iecerēts. Protams, pats to sapratu, kad tā notika, bet tolaik tas bija ļoti labs padoms.

Protams, rallijs būs galvenā prioritāte, bet brauciena laikā plāno arī apceļot Liepāju?
Būšu samērā aizņemts ar skolas darbiem, bet uz Latviju brauksim ar mašīnu, tādēļ redzēšu arī pārējo Latviju. Liepāja esot burvīga pilsēta pie jūras, tādēļ varbūt izdosies iestarpināt arī nelielu atvaļinājumu.

Lindholms ir 2018.gada Somijas rallija vicečempions, bet pagājušajā gadā viņš kļuva par čempionu. Šo gadu somu braucējs iesācis lieliski – trīs Somijas rallija čempionāta posmos izcīnītas divas uzvaras, kā arī Zviedrijas WRC posmā viņš izcīnīja otro vietu WRC3 klasē, būdams arī otrs ātrākais starp visām R5 klases mašīnām.

Izmantotie resursi:
https://2020.lvrally.com
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png